Editörler : E.Kayı Han
01 Haziran 2022 08:39

Bam mı, Adli Yargı Mı

Herkese merhaba.

15 yıllık adli yargı personeliyim, ceza mahkemeleri, savcılık birimlerinde çalıştım. Ama artık adli yargı bana zulüm gibi gelmeye başladı. Vatandaşı bitse, iş bitmiyor, iş bitse kalem arkadaşın iyi çıkmıyor. Aşırı bir yıpranma oldu bende.

Önümüzdeki havuzda bam ı yazmayı düşünüyorum. Artıları eksileri ne olabilir? Çalışma şartları nasıldır. Özellikle bam da bulunan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim?

dilan 21
Aday Memur
01 Haziran 2022 09:54

Bam derim. İş yükün belli ekstra iş yükü yüklenmiyor. Herkes kendi işini yapıyor. Daha az insan geliyor keza avukatta onlarla ilgilenmediğin için işler tıkırında daha çok gidiyor.

umutsuzkatip
Şube Müdürü
08 Haziran 2022 09:59

2.5 senedir BAM'da sözleşmeli zabıt katibiyim. Kesinlikle BAM derim. Adli yargıda çalışmış olmanın avantajını muhakkak görürsünüz, ben direkt göreve burada başladığım için çok eksiklerim vardı... Ancak ilk dereceden buraya başlamış kıdemli arkadaşlar tarafından burası cennet olarak görülüyor bilesiniz :)

Ruili
Şef
09 Haziran 2022 08:04

BAMa gelehiliyorsanız hiç düşünmeden gelin.
10 Mayıs 2024 17:38

Burdan konuları takip etmeye çalışıyorum,, ben 4 yıl oldu dli yargıda çalışalı kurum arşivindeyim (bundan önce birkaç yerde değişiklik oldu) geçen sene kadro geldiydi. 2024 Kadrolu isteğe bağlı başvuruları yayımlanmış. Bugün 23.59'a kadar sonmuş. Esastan, emanetten, yer yokluğundan arşive dosyalar mı, çuval çuval ek klasör mü, tebligat mı, emanet mi deyin işte getiriyorlar. Bizde de yer kalmazsa nolacak, bilmiyorum. 11 arkadaş çalışıyor. 2 katip var, 2013'ün dosyaları yeni imha olmaya başladı 20 gün sonra devam edecekler. Rafların üstüne bile çuval emanet koyuyoruz. 4 çuval tebligatlar gelmiş, esasa geri mi göndersek, bilmiyorum. Bir taraftan Uyap'taki işleri, vatandaş, avukat gelirse onlara da bakmaya çalışıyoruz. 2019'un dosyaları dahil aldık. İşler iyice yoğunlaşacak; ortalık dosyalardan geçilmiyor. BAM veya BİM Arşiv durumu nasıl bilmiyorum da; ben adliye alımlarına başvurduğumda BAM veya BİM'e bile başvurmayı düşündüm, sayıları az olduğundan, diye başvurmadım. Kadro birimim Ağır ceza yazıyor. Misal ilerde başvuracak olursam, İstanbul BAM, eve uzak; Kartal Meydanı'na kadar dolmuşla gidip ordan da otobüse binecen ha herhangi bir yer değişkliği yapsalar olur. Rotasyonun sıklıkla yapılması lazım, ek bina yapılsa çözüm olur mu diyecem, kamuda da tasarruf konuşuluyor. Birde yeni vergi, idare mahkemeleri kuruldu ondan hariç 2 bin 449 yeni mahkemeler kuruldu, bu nasıl olacak?

zaferiko
Aday Memur
22 Mayıs 2024 21:48

Hocam BAM da adli yargıdır.

dca23
Şef
23 Mayıs 2024 02:21

adli yargı mı yoksa X mi diye sorulan tüm soruların cevabı X tir.

Adliyeci
Şef
23 Mayıs 2024 08:31

BOM yazın :)

OtuzŞubattagel
Aday Memur
23 Mayıs 2024 10:54

:)))))

kesinlikle

dca23, 1 ay önce

adli yargı mı yoksa X mi diye sorulan tüm soruların cevabı X tir.

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
23 Mayıs 2024 11:57

Galatasaraylı51 ne oldu geçebildin mi, torpilsiz çok zor bence. Herkes istiyor çünkü.

OtuzŞubattagel
Aday Memur
23 Mayıs 2024 15:01

havuz ile geçeçek adam ne torpili?

İsmi Lazım Deil, 1 ay önce

Galatasaraylı51 ne oldu geçebildin mi, torpilsiz çok zor bence. Herkes istiyor çünkü.

msb1
Aday Memur
24 Mayıs 2024 10:04

İlla ki ikisini tercih edeceksem BAM derim.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi