Editörler : gubaz
08 Haziran 2022 00:05   

Meb güvenlik soruşturması

Arkadaşlar hakaret ve tehditten para cezası ve hagb aldım güvenlik soruşturmasında ve mülakatta sıkıntı olur mu ? Bu durumda atanmış öğretmenlerimiz var mi ?

29 Haziran 2022 12:35

atanamayanlar.21
Aday Memur

Resmiyette sorun olmaz. Benim de basit yaralamadan hagb var. Mülakatta elemeseler güvenlik soruşturmasında elemeleri mümkün değil. Eleseler dahi mahkemeyle göreve başlarlar. Önemli olan mülakatta elememeleri çünkü mülakatta eleme gerekçeni öğrenemiyorsun. Çok sıkıntılı bir süreç yaklaşık 6 aydık hergün burayı takip ediyorum, yazılanları okuyorum, 20 avukat, ve kararı veren hakime dahi sordum. Hiçbiri hagb engel değil dedi. Ama meb nasıl bir yol alırbilmiyorum. Ama şunu biliyorum cinsel istismar, taciz, uyuşturucu, yüz kızartıcı, terör suçları direkt red. Basit suçlarda red vermesi çok ağır olur. Düşünsenize 20 yıl eğitim veriyorsunuz bir anlık fevri bir hareketle birine tokat attınız veyahut hakaret ettiniz diye elemeleri çok ağır olur. Bekleyip göreceğiz hocam allaj yardımcımız olsun

29 Haziran 2022 12:53

RızahalukokulahazıR
Daire Başkanı

Sizi bir şekilde elemek isterlerse ederler. Mülakat gibi bir koz var neticede ellerinde. Normalde atanmaya engel değil.

29 Haziran 2022 13:06

mhmet22
Aday Memur

İnsallah sorun olur. Boyle tiplerin öğretmen olması yanlış

29 Haziran 2022 13:12

RızahalukokulahazıR
Daire Başkanı

İnsallah sorun olur. Boyle tiplerin öğretmen olması yanlış

mhmet22, 1 ay önce - Alıntıya git

Hayatında başına iş gelmemiş boş boş konuşuyorsun.

29 Haziran 2022 14:32

Pdrfreud
Aday Memur

Sizi bir şekilde elemek isterlerse ederler. Mülakat gibi bir koz var neticede ellerinde. Normalde atanmaya engel değil.

RızahalukokulahazıR, 1 ay önce - Alıntıya git

Hagb ve Beraat aldım. Korktuğum şu hakaret ve küfür etmiş diyerekten eleme yaparlar mı? Dosyanın içeriğine göre mi karar veriyorlar ?

29 Haziran 2022 14:34

Pdrfreud
Aday Memur

Resmiyette sorun olmaz. Benim de basit yaralamadan hagb var. Mülakatta elemeseler güvenlik soruşturmasında elemeleri mümkün değil. Eleseler dahi mahkemeyle göreve başlarlar. Önemli olan mülakatta elememeleri çünkü mülakatta eleme gerekçeni öğrenemiyorsun. Çok sıkıntılı bir süreç yaklaşık 6 aydık hergün burayı takip ediyorum, yazılanları okuyorum, 20 avukat, ve kararı veren hakime dahi sordum. Hiçbiri hagb engel değil dedi. Ama meb nasıl bir yol alırbilmiyorum. Ama şunu biliyorum cinsel istismar, taciz, uyuşturucu, yüz kızartıcı, terör suçları direkt red. Basit suçlarda red vermesi çok ağır olur. Düşünsenize 20 yıl eğitim veriyorsunuz bir anlık fevri bir hareketle birine tokat attınız veyahut hakaret ettiniz diye elemeleri çok ağır olur. Bekleyip göreceğiz hocam allaj yardımcımız olsun

atanamayanlar.21, 1 ay önce - Alıntıya git

Adli sicil arşiv kaydım temiz. Gbt temiz. Yüz kızartıcı suç değil. Sadece 120 gün para cezası ve hagb'ye çevrildi. Sadece karar içeriğine bakıp küfür etmiş diyrrek eleme olur mu ? Mülakatta geçersem sorun olmaz değil mi ?

29 Haziran 2022 14:45

RızahalukokulahazıR
Daire Başkanı

Hagb ve Beraat aldım. Korktuğum şu hakaret ve küfür etmiş diyerekten eleme yaparlar mı? Dosyanın içeriğine göre mi karar veriyorlar ?

Pdrfreud, 1 ay önce - Alıntıya git

Korkmayın hiçbir şey olmaz. Kanun ortada. Hagb memuriyete engel değil.

29 Haziran 2022 14:58

Pdrfreud
Aday Memur

Korkmayın hiçbir şey olmaz. Kanun ortada. Hagb memuriyete engel değil.

RızahalukokulahazıR, 1 ay önce - Alıntıya git

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun

29 Haziran 2022 19:23

xyz123xyz
Memur

Ne mülakatı?

29 Haziran 2022 20:20

Pdrfreud
Aday Memur

Ne mülakatı?

xyz123xyz, 1 ay önce - Alıntıya git

Öğretmenlik

29 Haziran 2022 21:45

Abıhayat2
Aday Memur
Güvenlik araştırması dosyası kuruma gelir, kurumda oluşturulan kurul inceler sıkıntılı ise dosya mülakatta zaten elenir. Dayınız var ise tabiki sıkıntı yok. Yüz kızartıcı suç hariç hagb engel olmaz birçok cezayı kurumlar elemiyor mesela şahıs 5 yıl önce askerde silahına zarar vermiş ve ceza almış bu dosyada vardı ama komisyon memur olur dedi ve torpili yoktu. İçiniz rahat olsun kavga gürültüden bir şey çıkmaz
30 Haziran 2022 00:20

betelgeuse13
Şube Müdürü
Belli olmaz.Forumda bir konu vardü, basit bir suçtan devam eden soruşturma nedeniyle arşivden red yemiş ki siz hüküm giymişsiniz. 657 dmk ve güvenlik soruşturması kanunları farklı. Olmuş bitmiş kapanmış basit bir soruşturma nedeniyle bile red verebilirler ama hukuki yönden ilerlerseniz lehinize olur fakat mülakatta bu sebeple elenirseniz hukuki yönden bir şey yapamazsınız.Allah yardımcınız olsun
30 Haziran 2022 02:06

joshhartnett
Kapalı

Merhaba ücretli ogretmenlik yaparken aileme kufur eden bir ogrenciye tokat attim 120 gun para cezasi aldim hagb oldu yani ceza ertelendi mulakatta ya da güvenlik sorusturmasinda sorun olur mu?

Toplam 13 mesaj