Editörler : gubaz
18 Haziran 2022 21:59

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı
Ya çocuk değilsiniz biraz mantıklı konuşun..zaten şuana kadar zam yüzde 35 garanti.35in altı gelmesi için haziran enflasyonunun eksi çıkması lazım.tamam tüik düşük çıkarırda eksi çıkaracak kadar da değil.hergün gelen akaryakıt zamları gıda zamları varken eksi çıkması mümkünmü sizce
Emir ka, 2 ay önce - Alıntıya git

Vallahi ben bu hayatta "ölüm yazgısı" haricinde her şeye bir çare bulunabileceğini, bugün beyaz denilene yarın siyah denilebileceğini, bu gün "he tamam!" denilene ; yarın "yoo ben öyle demedim!" denilebileceğini gördükten sonra sizin belirlediğiniz bu rakamların, tahminlerin hiçbir anlamı kalmıyor üstadım! Bekleyip görelim bakalım!)))

18 Haziran 2022 23:44

fatih ç.
Daire Başkanı

Vallahi ben bu hayatta "ölüm yazgısı" haricinde her şeye bir çare bulunabileceğini, bugün beyaz denilene yarın siyah denilebileceğini, bu gün "he tamam!" denilene ; yarın "yoo ben öyle demedim!" denilebileceğini gördükten sonra sizin belirlediğiniz bu rakamların, tahminlerin hiçbir anlamı kalmıyor üstadım! Bekleyip görelim bakalım!)))

Kagiş, 2 ay önce - Alıntıya git

siz marttan beri her ay, bu ay enflasyon eksi gelecek" diyen tiplerden değil misiniz? forumda sürekli görüyorum. en başından beri belliydi zaten bu seviyeye geleceği. tutturmuşsunuz bir eksi muhabbeti. hayır, bitmiyor da bi türlü. nisan geçti, mayıs geçti, haziran geldi hâlâ 25-30 diyorsunuz. pes.

19 Haziran 2022 00:01

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı

siz marttan beri her ay, bu ay enflasyon eksi gelecek" diyen tiplerden değil misiniz? forumda sürekli görüyorum. en başından beri belliydi zaten bu seviyeye geleceği. tutturmuşsunuz bir eksi muhabbeti. hayır, bitmiyor da bi türlü. nisan geçti, mayıs geçti, haziran geldi hâlâ 25-30 diyorsunuz. pes.

fatih ç., 2 ay önce - Alıntıya git

Siz de bayramın birinci gününde eline bir şeker verilince tüm bayram boyunca sevinen çocuklar misali olan tayfadan mısınız acaba!?)) Ben maalesef maddi konularda optimist bir beklentiye giremiyorum hemşehrim! Hatta temmuzda alacağımız zamla ve yapılması düşünülen asgari ücret güncellemesiyle piyasaların daha da uçmasından korkuyorum! Hayırlısı olsun bakalım. Bizim maaşlar yükselince piyasa da şahlanıyor!!! Bu nasıl çözülür, işte mesele bu!

19 Haziran 2022 00:02

hugo.almeida
Editor

Matematiksel olarak %2,5 sayı doğrusunun sağ tarafında kaldığı için eksi olmuyor. Hocam siz haklısınız.

19 Haziran 2022 00:28

gfb_makine
Şef

Sallamayın hocam bunu
19 Haziran 2022 06:14

Yukatuman
Memur
REFAH PAYI memura cansuyu olur. Hükümete ise, artı puan olarak yazar. Zam %40 tan aşağı kesin düşmeyecek. %50 olursa da yetmez ama evet diyicez.
VATANUĞRUNA, 2 ay önce - Alıntıya git

Yetmez ama ewet hı :)) ahh ahh acıyorum halinize

19 Haziran 2022 09:24

Ogretmenhanm
Aday Memur

Yukatuman, 2 ay önce - Alıntıya git
En fazla 40 verirler. Alkışı alırlar. Verecekleri para enflasyon farkı bile değil gerçekte. Benim 40 in üstüne geleceğine dair bir beklentim yok. Belki 40 bile olmaz
19 Haziran 2022 10:18

kelimero33
Aday Memur
Yüzde 100 zam bekliyorum artı yüzde 50 refah payı birde araba birde ev Not: Hayaller.
19 Haziran 2022 12:20

Aslanım1905
Memur

Yanlız temmuzda enflasyon farkı dışında bir ek zam yok olmayacak bilginize ne gelirse en dusugunden onu verecekler % 40 olursa öp başına koy.

19 Haziran 2022 12:25

Aslanım1905
Memur

Eğer enflasyon farkı konusunda gündemi takip eden söylenenleri cımbız misali yorumlayan var ise ENFLASYON FARKININ DIŞINDA birşey verilmeyeceğini belki OCAK 2023 te küçük bir düzenleme olacağını bilir %40 temmuzda artış dışında birşey beklemiyorum aksini inkar eden buyursun ben bütün söylemleri kanıtlarıyla ortaya koyarım

19 Haziran 2022 12:31

taklasiguzel
Kapalı

%2 yi geçmez.

20 Haziran 2022 10:50

mikkaa
Aday Memur
Anketin yarısı 37-40 vermiş.bunlar nerede yaşıyor
gfb_makine, 2 ay önce - Alıntıya git

Nerede yaşadıklarını bilmediklerinden değil olacakları az çok kestirebildiklerinden kaynaklanıyor. Bir nev'i öğrenilmiş çaresizlik durumu var burada.

20 Haziran 2022 11:25

gfb_makine
Şef

Dikkate almayın bu arkadaşı.var bunun gibi birkaç kişi
20 Haziran 2022 16:19

hDundar
Aday Memur

Bazıları refah payından bahsetmiş ben gerçek enflasyondan bahsediyorum. Geçen yıl aldığım maaşla bu yıl aldığımdan çok daha fazlasını alabiliyordum. Ama neymiş enflasyon %70 miş ! Bunlara hakkımı helal etmediğim gibi, bunlara destek olup, biatçılığını yapanlara da etmiyorum ! Yargılanacağınız günler geç de olsa elbet gelecek !

20 Haziran 2022 18:28

hugo.almeida
Editor

Yalan yanlış yorum yapanları dikkate almayın. Dikkate alacağınız veriler TÜİK verileridir. Güvenilir ve şeffaftır. Bu verilere göre de haziran ayı enflasyonu ile birlikte maaşımızda süper, muhteşem, olağanüstü, fevkaladenin fevkinde bir zam alacağımızdan eminim. Neymiş enflasyon eksi çıkacanış. Buna kargalar bile güler.

20 Haziran 2022 19:13

Hakancanftr
Aday Memur

Siz de bayramın birinci gününde eline bir şeker verilince tüm bayram boyunca sevinen çocuklar misali olan tayfadan mısınız acaba!?)) Ben maalesef maddi konularda optimist bir beklentiye giremiyorum hemşehrim! Hatta temmuzda alacağımız zamla ve yapılması düşünülen asgari ücret güncellemesiyle piyasaların daha da uçmasından korkuyorum! Hayırlısı olsun bakalım. Bizim maaşlar yükselince piyasa da şahlanıyor!!! Bu nasıl çözülür, işte mesele bu!

Kagiş, 2 ay önce - Alıntıya git

ha yani senin mantığa göre bize ne kadar az zam verirlerse piyasa o kadar az yükselcek :) güldürme beni sen su an zaten uçmuş piyasada gerçek enflasyon farkının bile altında zam alıyosun sen yüzde 20 felan iste sana öyle versinler hey allahım ya. sene sonuna doğru görürsün

20 Haziran 2022 21:03

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı

ha yani senin mantığa göre bize ne kadar az zam verirlerse piyasa o kadar az yükselcek :) güldürme beni sen su an zaten uçmuş piyasada gerçek enflasyon farkının bile altında zam alıyosun sen yüzde 20 felan iste sana öyle versinler hey allahım ya. sene sonuna doğru görürsün

Hakancanftr, 2 ay önce - Alıntıya git

Yahu kardeşim uzayda mı yaşıyorsunuz!? Ocak zammını alınca ve o dönemde asgari ücret de zamlanınca piyasalar ne oldu bir hatırlasana!?

İğneden ipliğe her şeyin fiyatı artmaya başladı ve bugün de bu duruma geldik!! Tabi ki maaşımıza iyi bir zam istiyoruz, enflasyona ezdirilmek istemiyoruz; lakin memleketteki ekonomik temayül maaşlara endekslenmiş durumda! Ocak ve Şubat aylarında 2 bin TL kira istenilen bir daire bugün 4-5 bin liradan kiraya veriliyor!

Emlakçılar temmuzun ortasında boşalacak bir daire için kira rakamı veremiyor ;önümüzü göremiyoruz diyorlar!! Çıkan kiracı 1900 TL'den çıkarken evi tutmak için arayanlar 3 bin, 3 bin beş yüz lira verelim diyorlar ama ev sahibi oralı bile olmuyor!???

Şu kadarını söyleyeyim, turizmciler bile temmuzu bekliyor;çünkü oda fiyatlarını artıracaklarr!

Herkes (piyasa) pusuya yatmış temmuzda memurun alacağı zammı ve asgari ücretteki güncellemeyi bekliyor!! Ondan sonra döviz de altın da şahlanmaya başlıyor!!

Bu duruma nasıl bir çözüm bulunur işte mesele bu diyorum! Bilmem anlatabildim mi acaba!)))

20 Haziran 2022 21:29

VATANUĞRUNA
Genel Müdür

Yukatuman, 2 ay önce - Alıntıya git
Sen kendi haline acı... 20 yıldır sandıkta yediğiniz tokatlar! Beyin, beyincik ne varsa dağıtmış. Bu seferrrr, bu seferrr, hayırrr bu seferrrr... Demek ve sonrasında büyük hüsran... O yüzden sen kendine acı.
21 Haziran 2022 12:41

okulön
Memur
%35 verdiler diyelim. Zammı hemen temmuzda verecekler mi yoksa 6 aya mı bölecekler.?
21 Haziran 2022 13:07

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
%35 verdiler diyelim. Zammı hemen temmuzda verecekler mi yoksa 6 aya mı bölecekler.?
okulön, 2 ay önce - Alıntıya git
Şakamısınız???
Toplam 69 mesaj