Editörler : gubaz
21 Haziran 2022 13:11

okulön
Memur
Şakamısınız???
HA_TA, 4 ay önce - Alıntıya git
Şaka değilim yukarda yorumlarda bu şekilde yazılmış, karışıklık var. Bi soru soruyorum cevap vermek istemiyorsanız vermeyin.
21 Haziran 2022 13:27

defneogretmen
Kapalı
Geçenlerde burda bi başlıkta çay 8 liraya çay bile zor içersin yazmıştım, pazar günü bi restoranda oturduk, yemekten sonra çay içtik, normalde biliyorsunuz yemekten sonra çaya para almak ayıp gibi düşünülürdü eskiden, şimdi çayın tanesine 12 tl almışlar hesaba baktım :))
21 Haziran 2022 13:28

defneogretmen
Kapalı
Geçenlerde burda bi başlıkta çay 8 liraya çay bile zor içersin yazmıştım, pazar günü bi restoranda oturduk, yemekten sonra çay içtik, normalde biliyorsunuz yemekten sonra çaya para almak ayıp gibi düşünülürdü eskiden, şimdi çayın tanesine 12 tl almışlar hesaba baktım :))
defneogretmen, 4 ay önce - Alıntıya git
Uzun lafın kısası 35 alsak ne 45 alsak ne farkeder her durumda çayın bile hesabını yapar durumdayız :))
21 Haziran 2022 13:30

defneogretmen
Kapalı
Yorumlatıma eksi ğuan verecek fankarımı buraya da bekliyorum :)))
21 Haziran 2022 13:32

defneogretmen
Kapalı
Yorumlatıma eksi ğuan verecek fankarımı buraya da bekliyorum :)))
Gülmekten yanlış yazmışım, yorumlarıma eksi puan verecek fanlarımı buraya da bekliyorum :))
21 Haziran 2022 14:42

unsal1420
Aday Memur

Enflasyon farkını müjde diye vericekler sen derdini anlatamadan piyasadaki zamların arasında kaybolacaksın refah payı extra zam falan yok

22 Haziran 2022 13:09

Aslanım1905
Memur
%35 verdiler diyelim. Zammı hemen temmuzda verecekler mi yoksa 6 aya mı bölecekler.?
okulön, 4 ay önce - Alıntıya git

Yok 12 taksite bölecekler. Eğer ay 31 çekiyorsa o ay alamayacaksın diğer ay'a devir etmez yani hakkın kaybolur. Olurda zaten 30 senelik memur değilsin hiç hakkın olmaz üzgünüm ama sistem böyle :):):)

22 Haziran 2022 14:28

viyan65
Aday Memur

Yok 12 taksite bölecekler. Eğer ay 31 çekiyorsa o ay alamayacaksın diğer ay'a devir etmez yani hakkın kaybolur. Olurda zaten 30 senelik memur değilsin hiç hakkın olmaz üzgünüm ama sistem böyle :):):)

Aslanım1905, 4 ay önce - Alıntıya git

muhteşem bir cevap memur olup böyle soru sorarsan böylede cevap alırsın:)

22 Haziran 2022 14:33

viyan65
Aday Memur

bir kaç yıl önceki alım gücümüzün aynı seviyeye gelmesi için en az %100 zam yapılması gerekiyor ancak anketlerine baktığımızda en yüksek %50 zam istenildiğini görüyorum. sizce tuhaf bir durum yok mu? ya da kasıtlı mı yapıyorsunuz?

kanarya13, 4 ay önce - Alıntıya git

siz olayı yanlış anlamışsınız kimsenin o oranı istediği yok tabiki herkez yüksek oran istiyor ama istediğin ile beklediğin aynı olamaz biz yüksek istiyorum ama biliyorum 37-40 arası gelecek ondan dolayı millet ankete 37-40 oranını seçmiş

yani istemesek de o oranı bekliyoruz o oran verilecek...

22 Haziran 2022 14:35

viyan65
Aday Memur

%30 neden yok. ben 30-35 arası olur diyorum

sareninbabası, 4 ay önce - Alıntıya git

çünkü şuan itibariyle 38 civarı garanti ondan yani biraz geriden takip ediyorsunuz

22 Haziran 2022 16:11

adalı55
Aday Memur

temmuzda % 100 de verilse inanın bir şey değişmez. Maalesef 20 yıldır % 2,5-3,5 zam alıyoruz. Zorunlu giderler üçe dörde katladı.Bugün Bir öğretmenin maaşı 20-25 bin arası olmalı.

22 Haziran 2022 16:27

alibrtc
Şube Müdürü

Yalan yanlış yorum yapanları dikkate almayın. Dikkate alacağınız veriler TÜİK verileridir. Güvenilir ve şeffaftır. Bu verilere göre de haziran ayı enflasyonu ile birlikte maaşımızda süper, muhteşem, olağanüstü, fevkaladenin fevkinde bir zam alacağımızdan eminim. Neymiş enflasyon eksi çıkacanış. Buna kargalar bile güler.

hugo.almeida, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam on numara trollüyorsun :)

22 Haziran 2022 16:30

gfb_makine
Şube Müdürü

temmuzda % 100 de verilse inanın bir şey değişmez. Maalesef 20 yıldır % 2,5-3,5 zam alıyoruz. Zorunlu giderler üçe dörde katladı.Bugün Bir öğretmenin maaşı 20-25 bin arası olmalı.

adalı55, 4 ay önce - Alıntıya git
Saçmalama.yüzde 100 versin ve sen kabul etme.burası cidden trol dolu
22 Haziran 2022 16:38

decay
Aday Memur

Enag + yüzde 10 toplamda yüzde 160-170 civarıverilmeli

22 Haziran 2022 17:16

asd697
Şef

Geçen yılın alım gücü için enaz 25000 TL almamız gerekiyor.gercekten bu zamlar durmazsa ne verilirse verilsin bir anlamı kalmaz.suyun içine atılan kar gibi eriyor

22 Haziran 2022 17:27

kelimero33
Aday Memur
Gülmekten yanlış yazmışım, yorumlarıma eksi puan verecek fanlarımı buraya da bekliyorum :))
:)))
22 Haziran 2022 17:53

hugo.almeida
Müsteşar Yardımcısı

Hocam on numara trollüyorsun :)

alibrtc, 4 ay önce - Alıntıya git

Ne yapalım hocam başka. Sel basmış her yeri, kapılıp gidiyoruz; bunlar paçalarımız ıslanmış mı diye soruyor. :)

22 Haziran 2022 17:54

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı

Kıymetli arkadaşlar ben 2011 yılında göreve başladım. O zaman tek maasliydik eşim çalışmıyordu. Ben yazları çok rahat eşimle bir kaç gün otelde konaklayabiliyor, markette gönül rahatlığı ile sepetimi dolduruyor, ayda iki kere LPG depomu dolduuur rahatlığı ile dolduruyor, canımız istediği zaman kebapciya gidip ne istiyorsanız söyleyin diyor durumdaydım. Ha bişey biriktiremedik orasi ayrı. Çok şükür Rabbime eşime de atanmak nasip oldu artık çift maasliyiz 2 yıldır. Eşime dedim ki dün en son ne zaman dışarda yedik? İkimiz de kalakaldik. Şimdi ben arandığında polo, Fiesta ve Corsa 1.2 benzinli baz donanım 23.900 TL idi. Ben eski hayatımı geri istiyorum. Kim ne dersi desin parası olmayanın saygınlığı da ona göre oluyor arkadaşlar. Para demek güç demektir, umut demektir para sağlık dışında herseyin anahtarıdır. Artık kısmen sağlık için de söylenebilir bu. Ez cümle saygın, öz güvenli, vizyonlu ve görgülü bir öğretmen topluluğu isteniyorsa bu maaşlar devede kulak

22 Haziran 2022 21:24

sareninbabası
Memur

çünkü şuan itibariyle 38 civarı garanti ondan yani biraz geriden takip ediyorsunuz

viyan65, 4 ay önce - Alıntıya git

adamlar isterse nflasyon hesaplama yöntemini değiştirip yıllık enflasyonu %10 çıkarabilir. aksini iddaa etmenin hapis cezası var nasılsa

27 Haziran 2022 14:55

adalı55
Aday Memur
Saçmalama.yüzde 100 versin ve sen kabul etme.burası cidden trol dolu
gfb_makine, 4 ay önce - Alıntıya git

Makina şefi makina gibi olmuşsun insani özelliklerin kaybolmüş.

Toplam 69 mesaj