Editörler : supporters.
18 Haziran 2022 14:39

Alt dereceden kadroya atanmak

Şu anda 3. Dereceden kadroda bir devlet üniversitesinde çalışıyorum ve yine bir devlet üniversitesine 5. Dereceden ilan açan bir kadroya atanmaya hak kazandım. Muvafakat isteminde bulundum. Hak kaybım olmaması için yeniden 3. Derece kadroyu almam için neler yapılması gerekir bilgilendirirseniz sevinirim.

korfezgunesi
Daire Başkanı
19 Haziran 2022 10:37

Bildiğim kadarıyla muvafakat ile geçişlerde mevcut derecenizle geçiş yapıyorsunuz. Hak kaybı olmuyor yani.

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
19 Haziran 2022 14:02

Akademik personelde muvafakat ile geçiş oluyor mu?
korfezgunesi, 2 yıl önce

Bildiğim kadarıyla muvafakat ile geçişlerde mevcut derecenizle geçiş yapıyorsunuz. Hak kaybı olmuyor yani.

PiscoAcholado
Aday Memur
19 Haziran 2022 17:08

Ben de 3. Dereceden 5. Dereceye başka yere geçmiştim. Sizin gibi düşünüyordum -tekrar 3 yaparlar diye. Ancak, bana söylenen şu ki "siz bilerek ve isteyerek bu kadroya geldiniz, akademide kadrolarda hakediş vs böyle bir durum yok" dediler. Ancak 5/7 olduğum için kadro ihtisas mi ne öyle bir şey yapılıyormuş her sene Haziran-Agustos arasında. Bu sebeple beni 2. derece yapacaklarmış.

Yani esasında hak kaybi yokmuş. Size tavsiyem yeşil pasaportunuz yoksa hemen alın :))

korfezgunesi
Daire Başkanı
19 Haziran 2022 20:24

Benim bir arkadaşım öğretim üyesi olarak atanmıştı ve mevcut derecesiyle geçmişti. Muvafakatla yani. Sanırım öğretim üyesi dışındaki kadrolarda durum farklı.

PiscoAcholado, 2 yıl önce

Ben de 3. Dereceden 5. Dereceye başka yere geçmiştim. Sizin gibi düşünüyordum -tekrar 3 yaparlar diye. Ancak, bana söylenen şu ki "siz bilerek ve isteyerek bu kadroya geldiniz, akademide kadrolarda hakediş vs böyle bir durum yok" dediler. Ancak 5/7 olduğum için kadro ihtisas mi ne öyle bir şey yapılıyormuş her sene Haziran-Agustos arasında. Bu sebeple beni 2. derece yapacaklarmış.

Yani esasında hak kaybi yokmuş. Size tavsiyem yeşil pasaportunuz yoksa hemen alın :))

26 Haziran 2022 13:45

Psikolojik Danışman424 Haziran, 19:42

Üniversitelerde Sözleşmeli olarak çalışan Doktor Öğretim Üyelerinin de Doçent ve Profesör kadroları gibi DAİMİ KADROYA geçirilmelerini İSTİYORUZ. Yıllarca emek verip Doktora ve bilimsel çalışmalar yapıyoruz. Bizim de çocuklarımız ve sorumluluklarımız var. Artık Sözleşmemiz Yenilenir mi STRESİ yaşamadan STRESSİZ bir şekilde sadece işimize odaklanarak Bilimsel Çalışmalar yapmak İstiyoruz. Umarım Yetkililer dikkate alır.

https://www.memurlar.net/haber/1032252/sozlesmeli-emekli-ogretim-uyesinin-gorevle-ilisigi-kesilebilir-mi.html

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi