Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Haziran 2022 09:51

Güvenlik tayini
İyi günler değerli arkadaşlar öğretmen olarak görev yaptığım yerde dün bacanağımın dükkanında otururken bizi çapraz ateşle taradılar kimseye bişey olmadı çok şükür arabamda kurşun izleri ve camlar komple kırıldı. Sorum şu güvenlik sebebiyle tayin istemek istiyorum çok korkuyorum banada gelebilirdi ölebilirdimde. Daha önce böyle bir durum yaşayan varsa iş ve işlemlerle ilgili yardımcı olabilirmi. Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

austenjane
Kapalı
21 Haziran 2022 11:01

Elinizde sikayet tutanaklari, uzaklastirma kararlari, mahkeme ile alakali evrak vb. varsa Milli Egitime basvurursaniz yonlendiriyorlar.

Yakup2113
Aday Memur
21 Haziran 2022 12:14

Peki hocam tutanaklar savcılık kararı falan hepsi bende başvuru yaptığımda milli eğitim kendisi istediği yeremi atıyo yoksa biz ailemizin olduğu ili seçebiliyormuyuz
austenjane, 2 yıl önce

Elinizde sikayet tutanaklari, uzaklastirma kararlari, mahkeme ile alakali evrak vb. varsa Milli Egitime basvurursaniz yonlendiriyorlar.

defneogretmen
Kapalı
21 Haziran 2022 12:23

Hocam güvenlik nedeniyle tayin isteyebilmeniz için bizzat size yönelik bir tehdit unsuru olmadı gerekli, bahsettiğiniz olayda orda tesadüfen bulunuyorsanız konunun sizinle ilgisi yok ise tayin isteyebileceğinizi sanmıyorum ancak kınu sizinle ilgiliyse istediğiniz yere tayin istersiniz zorunlu hizmet durumunuza göre, normal tayin gibi düşünün

BayrakHoca
Şef
21 Haziran 2022 12:35

Bizzat size karşı ateş açılmış dahi olsa yere tayin olmuyor. MEB, sizin verdiğiniz belgeler doğrultusunda can güvenliği olmadığına karar verince Kurum olaraksadece kendisini korumaya alıyor yani bişey olursa MEB suçlu olmasın diye yerinizi göstermelik olarak değiştiriyor RESEN.

Öyle aile yanı falanca ilçe falan olmuyor. BİZZAT YAŞADIM.Şahsıma yönelik silahlı silahsız saldırılar darplar olmasına karşın hiç bilmediğim ve aileme ve ikametime çok ters zor bir ilçeye atandım.

Burda MEB için önemli olan öğretmenin canı değil. Kurum olarak kendisine dava açılmamasını sağlamak.

Yani diyecek ki ee, orda can güvenliğinyoksa seni şuraya atıyorum diyecek.

Atadığı yer çok ters bir yer de olabilir. maksat yer değişsin. Ölen ölsün.

Kaldı ki olay direk size yönelik değil.

BayrakHoca
Şef
21 Haziran 2022 12:36

İlk cümlede kelime eksikliğini düzeltiyorum, ?istediğiniz yere olmayabilir. Hatta olmaz?

defneogretmen
Kapalı
21 Haziran 2022 12:43

Hocam ailenizle aynı ile atandınız mı sonuç olarak? Zaten elbette norm durumu ve zorunlu hizmet durumu normal tayinde de gözetiliyor, normal tayin isterkende herkes istediği ilçeye gidemiyor
BayrakHoca, 2 yıl önce

İlk cümlede kelime eksikliğini düzeltiyorum, ?istediğiniz yere olmayabilir. Hatta olmaz?

BayrakHoca
Şef
21 Haziran 2022 12:49

MEB için önemli olan, öğretmenin can güvenliği değil, öğretmeni güvenli bir yere atamak veya öğretmenin kendisini güvende hissettiği bir yere yere atamak falan değil.

Belgelere ve verilere istinaden kağıt üzerinde yer değiştirip olası bir tekrar saldırı durumunda Bak ben yer değiştirmiştim gerekeni yapmıştım demek.

Yani her şeyde olduğu gibi [[evrakın gereği ]]

BayrakHoca
Şef
21 Haziran 2022 12:57

Yukarda belirttim ya. Hayır.

Tüm savcılık, karakol, mahkeme yazıları vs vs olmasına rağmen.

Şahsınıza yönelik olmasına rağmen.

Ve bayan olmama rağmen.

BU YAZIM DA BURADA DURSUN (!)

Yineliyorum.

Meb için önemli olan kağıt üstünde sorumluluğu üzerinden atmaktır.

Personelin, öğretmenin huzurla ve güvenle çalışması MEB i ilgilendirmiyor.

Onlar için varsa yoksa eş durumu.

Eş durumu dışındaki mazeretlerde aileve can faktörü önemsenmiyor.

defneogretmen, 2 yıl önce
Hocam ailenizle aynı ile atandınız mı sonuç olarak? Zaten elbette norm durumu ve zorunlu hizmet durumu normal tayinde de gözetiliyor, normal tayin isterkende herkes istediği ilçeye gidemiyor

Yakup2113
Aday Memur
21 Haziran 2022 12:59

Anladım değerli arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Bugün savcı görecek beni zaten duruma göre dediklerinizden yola çıkarak bir yol izlerim.

Yakup2113
Aday Memur
21 Haziran 2022 13:03

Sizede çok geçmiş olsun hocam Allah beterinden korusun
BayrakHoca, 2 yıl önce

Bizzat size karşı ateş açılmış dahi olsa yere tayin olmuyor. MEB, sizin verdiğiniz belgeler doğrultusunda can güvenliği olmadığına karar verince Kurum olaraksadece kendisini korumaya alıyor yani bişey olursa MEB suçlu olmasın diye yerinizi göstermelik olarak değiştiriyor RESEN.

Öyle aile yanı falanca ilçe falan olmuyor. BİZZAT YAŞADIM.Şahsıma yönelik silahlı silahsız saldırılar darplar olmasına karşın hiç bilmediğim ve aileme ve ikametime çok ters zor bir ilçeye atandım.

Burda MEB için önemli olan öğretmenin canı değil. Kurum olarak kendisine dava açılmamasını sağlamak.

austenjane
Kapalı
23 Haziran 2022 00:12

Hocam eşi ile bosanan kadin hocamizi eski esi rahatsiz etmeye devam ettigi icin, mahkeme, cesitli tutanaklar, uzaklastirma kararlari vb. ile de kanitladigi icin kendisinin tercih ettigi şehre atadilar. Her ayrintiya hakim degilim ancak illa resen olacak diye bir durum yok. Bunu belirtmek isterim.

BayrakHoca, 2 yıl önce

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi