Editörler : gubaz
22 Haziran 2022 15:05   

Uzman öğretmenlik başvurusunu unuttum

Sayın hocalarım, uzamn öğretmenlik için başvuruyu kaçırdım da sizce tekrar açılır mı ya da benim gibi olanınız var mı aranızda, başvuru varmış araştırmadım, o ara sınav haftasiydi, sağolsun idare de hatırlatmasi bir baktım kaçırmışım, şimdi kafamı taşlara vuruyorum salakligimdan dolayı.

22 Haziran 2022 15:09

edaedebiyat
Aday Memur
Hiç kimse söylemedi mi, idare sormadı mı hocam neden başvurmadınız diye?
22 Haziran 2022 15:24

sias
Memur
Hiç kimse söylemedi mi, idare sormadı mı hocam neden başvurmadınız diye?
edaedebiyat, 2 hafta önce - Alıntıya git

Yok, bırak sormayı onların bile haberi yok, ufurukten PDF yonetmeligi atmışlar, ama normalde en basit şeyleri bin kez hatirlatirlar, tarihi yazarlar, bunda yapmadilar. Ne olur sizce umut var mı?

22 Haziran 2022 15:26

edaedebiyat
Aday Memur

Yok, bırak sormayı onların bile haberi yok, ufurukten PDF yonetmeligi atmışlar, ama normalde en basit şeyleri bin kez hatirlatirlar, tarihi yazarlar, bunda yapmadilar. Ne olur sizce umut var mı?

sias, 2 hafta önce - Alıntıya git
İnşallah olur ancak şuan görünürde birşey yok
22 Haziran 2022 15:31

justlike
Müsteşar Yardımcısı

geçmiş olsun.

seneye başvurursun artık.

22 Haziran 2022 15:32

RızahalukokulahazıR
Daire Başkanı

Sağlık olsun. Unutmasaymışsınız iyiymiş ama yapacak bir şey yok. Her işte bir hayır vardır.

22 Haziran 2022 15:45

muallim_34
Genel Müdür

Televizyonlarda haber olunan

Internet sitelerinde gazetelerde sayfa sayfa haber yapılan..

Öğretmenlere ek ücret diye bangır bangır batırılan bir olayı duymamış bi zahmet araştırmamışsanız..

Boşverin..

Bir sene uzmanlık ücreti almayın..

Böyle devam ederseniz seneye de zor...

Ayrıca pek inandırıcı gelmedi..

22 Haziran 2022 15:56

RızahalukokulahazıR
Daire Başkanı

Öğretmenlere ek ücret diye bangır bangır batırılan bir olayı duymamış bi zahmet araştırmamışsanız..

Boşverin..

muallim_34, 2 hafta önce - Alıntıya git

Siz de sanki giren herkesin hemen uzman olacağı ve + para alacağı gibi bir izlenim oluşturmuşsunuz. Bu iş eğitim + sınavla olmayacak mı? Bence sınavı da herkesin geçeceği şekilde yapmayacaklar

22 Haziran 2022 16:29

desperado_74
Memur

İdare size tebliğ etmediyse eğer ,okula dilekçe yazın. Bana tebliğ edilmedigi için basvuru yapamadım diye

22 Haziran 2022 17:02

sias
Memur

Boşverin..

muallim_34, 2 hafta önce - Alıntıya git

Evet internete girip bakmam lazımdı ,benim tembelliğim ve usengeçligim ama TV izlemiyorum, gündemi de hiç takip eden biri değilim , o ara da sınav haftasiydi, idare saçma sapan şeyleri gecenin bir yarısı paylaşır ama bunu paylasmamais, benim arkadaşlarım da habersizdi, çoğunu idare direk söylemiş de başvurmuş, okulda kactame on yıllık hoca varmı zaten, yani benim gibi araştırmasını halde idare tarafından bildirilenler var. Suç ben de ama şansizlik da ben de.

22 Haziran 2022 17:06

sias
Memur

Evet internete girip bakmam lazımdı ,benim tembelliğim ve usengeçligim ama TV izlemiyorum, gündemi de hiç takip eden biri değilim , o ara da sınav haftasiydi, idare saçma sapan şeyleri gecenin bir yarısı paylaşır ama bunu paylasmamais, benim arkadaşlarım da habersizdi, çoğunu idare direk söylemiş de başvurmuş, okulda kactame on yıllık hoca varmı zaten, yani benim gibi araştırmasını halde idare tarafından bildirilenler var. Suç ben de ama şansizlik da ben de.

sias, 2 hafta önce - Alıntıya git

Otomatik düzeltmeden dolayi kelimelerim anlasilmamis diye tekrar yazıyorum:

Evet internete girip bakmam lazımdı ,benim tembelliğim ve usengeçligim ama TV izlemiyorum, gündemi de hiç takip eden biri değilim , o ara da sınav haftasiydi, idare saçma sapan şeyleri gecenin bir yarısı paylaşır ama bunu paylasmamıs, benim arkadaşlarım da habersizdi, çoğunu idare direkt söylemiş de başvurmuş, okulda kaç tane on yıllık hoca varki zaten, yani benim gibi araştırmadığı halde, idare tarafından bildirilenler var. Suç bende ama şansizlik da bende.

22 Haziran 2022 17:08

sias
Memur
İnşallah olur ancak şuan görünürde birşey yok
edaedebiyat, 2 hafta önce - Alıntıya git

Keşke😢

22 Haziran 2022 18:18

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı

Sizinki "adını unutmak" gibi bir şey olmuş! Bu zamanda böyle bir şeyi unutmuş olmanız oldukça düşündürücü geldi açıkcası! Kolaylıklar dilerim.

22 Haziran 2022 18:54

mhmet22
Aday Memur

Hocam seneye başvurursunuz sallayın gitsin

22 Haziran 2022 21:58

Dido26
Aday Memur

Hocam ben başvuru yaptım kaydet dedim çok iyi hatırlıyorum ama başvurunuz yoktur çıktı bende de. Okul idaresi başvuru yapanları onaylayalım yazmıştı ben de başvurduğumu bildirmiştim haber gelmeyince saf gibi ben sorun yok sandım ve takip etmedim onaylandı mı onaylanmadı mı . Bu durumda olan kişiler olduğunu dabiliyorum. İtiraz sürecinde itirazımı da kabul etmediler. Bir umut yeniden açarlar diye bekleyeceğiz.

22 Haziran 2022 22:21

Evlenmek Gerek
Daire Başkanı

İsabet olmuş. Artık hatırlamışsınız, seneye başvurursunuz. O da seneye başvuru olursa tabii. Başvurular yeniden açılmaz. Çünkü uzun bir takvim oluşturulmuş. Takvim bozulmaz. Zaten başvurular tekrar açılmasın da. Uzman unvanı alacak kişinin sorumluluklarını hatırlaması beklenir.

22 Haziran 2022 23:25

Braweheart01
Memur

valla ben telefondan 2 dakikada başvurmuştum. birkaç gün sonra onayları kontrol ettim okul ilçe il onayını görünce tamamdır dedim. idareye gerek yok bakanlık resmi web sitesinden bildirdiklerini de herkes okumuş sayıyorlar ama bence çok unutan vardır herkes sizin gibi cesaret edip buraya yazmaz.

23 Haziran 2022 20:18

kilimciarif
Aday Memur

Sıkıntı olmaz Seneye başvurursunuz.

23 Haziran 2022 20:28

hugo.almeida
Editor

Sahi bunun başvuru süresi niye sadece 1 hafta? :)

Normalde, tayin gibi olacak muhtemel boşalacak kadro ayarlanacak desem; değil. Sınava giren sayısı belli olacak ona göre kitapçık basımı yapılacak desem; değil. Eğitimler hemen başlıyor o yüzden desem; değil, bir tarih baz alınmıyor desem; değil.

Niye bakanlık bu başvuru sürecini eğitim başlayana kadar, hatta eğitim sonuna kadar açık tutmadı, anlamadım.

23 Haziran 2022 20:33

kilimciarif
Aday Memur

Sahi bunun başvuru süresi niye sadece 1 hafta? :)

Normalde, tayin gibi olacak muhtemel boşalacak kadro ayarlanacak desem; değil. Sınava giren sayısı belli olacak ona göre kitapçık basımı yapılacak desem; değil. Eğitimler hemen başlıyor o yüzden desem; değil, bir tarih baz alınmıyor desem; değil.

Niye bakanlık bu başvuru sürecini eğitim başlayana kadar, hatta eğitim sonuna kadar açık tutmadı, anlamadım.

hugo.almeida, 2 hafta önce - Alıntıya git

Başvuru 10 gündü Hocam. 2 hafta yapılsa illaki aklına 15. Gün gelen çıkacaktır. ÖSYM sınavlarında hersene sınava geç kalanlar gibi düşünün.

23 Haziran 2022 20:36

hugo.almeida
Editor

Başvuru 10 gündü Hocam. 2 hafta yapılsa illaki aklına 15. Gün gelen çıkacaktır. ÖSYM sınavlarında hersene sınava geç kalanlar gibi düşünün.

kilimciarif, 2 hafta önce - Alıntıya git

Muhakkak olur geç kalan ya da unutan. Benim dediğim: "başvuruyu kapatacak bir durum olmaması.

Toplam 20 mesaj