Editörler : crops35
24 Haziran 2022 00:38   

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması

1. Derece ailemizden birisinin sabıkasının olması benim memuriyetime engel midir?

24 Haziran 2022 00:42

E.Kayı Han
Editor

Normalde cezaların şahsiliği ilkesi var. O nedenle etkilememesi lazım.

Ancak terör ve terörle ilgili ise etki eder.

24 Haziran 2022 01:20

ttahaaa
Aday Memur

Terörle ilgili değil

24 Haziran 2022 01:49

arslanshu
Memur

Terörle ilgili değil

ttahaaa, 2 ay önce - Alıntıya git
Aile eskiden etkiliyormus cok eskiden ama ,simdi sicil kaydına bakarlar mahkeme vs varsa başka biseye bakmıyorlar rahat ol
24 Haziran 2022 03:22

ttahaaa
Aday Memur

inşallah etkilemez çünkü benim günahım ne

24 Haziran 2022 06:37

memurada1yı
Aday Memur

Adliye için güvenlik soruşturması sözlü mülakatı geçen herkese hemen yapılmaya başlanıyor mu yoksa sonuçlar açıklandıktan sonra mı yapılmaya başlanıyor bilen var mı ?

24 Haziran 2022 13:21

arslanshu
Memur

Adliye için güvenlik soruşturması sözlü mülakatı geçen herkese hemen yapılmaya başlanıyor mu yoksa sonuçlar açıklandıktan sonra mı yapılmaya başlanıyor bilen var mı ?

memurada1yı, 2 ay önce - Alıntıya git
Sözlü mulakati geçicen sonra tercih vericen açıklanınca soruşturma başlar yoksa herkesi niye boşuna araştırsınlqr zaman kaybı olur
24 Haziran 2022 14:13

machacon
Aday Memur
Sözlü mulakati geçicen sonra tercih vericen açıklanınca soruşturma başlar yoksa herkesi niye boşuna araştırsınlqr zaman kaybı olur
arslanshu, 2 ay önce - Alıntıya git

Soruşturma aynı anda yapılıyor sen mülakata girme hakkı kazandığın anda başlar kazanıp kazanmasan da herkese yapıyorlar ona göre açıklıyorlar. Bilip bilmeden yorum yapma.

24 Haziran 2022 14:54

arslanshu
Memur

Soruşturma aynı anda yapılıyor sen mülakata girme hakkı kazandığın anda başlar kazanıp kazanmasan da herkese yapıyorlar ona göre açıklıyorlar. Bilip bilmeden yorum yapma.

machacon, 2 ay önce - Alıntıya git
Sen çok biliyorsun sanki arşiv araştırması kazandıktan sonra başlar boş yapma 2500kisiyi araştırmak mi 250kisiyi araştırmak mi hiç aklın mantığında almıyor heralde
24 Haziran 2022 15:16

Feratharita
Aday Memur

Benim güvenlik soruşturması 1 aydır devam ediyor bu normal mi ortalama ne kadar sürüyor? Yavaş yavaş endişeleniyorum?

25 Haziran 2022 13:01

ahmet çay
Aday Memur

Yani mülakatı olumlu geçenlere mi yapılıyor güvenlik soruşturması

25 Haziran 2022 14:29

HALİT87
Aday Memur

Resmi tatil günleri saymıyorlar ortalama 30 60 gün sürüyor... güvenlik soruşturması sadece polis jandarma gibi önemli kurumlarda var...düz memurluk ta sadece arşiv araştırması var.. rahat olun... sadece kişi ye bakıyorlar aile bakmıyorlar

27 Haziran 2022 10:56

memur98765
Memur

Yani mülakatı olumlu geçenlere mi yapılıyor güvenlik soruşturması

ahmet çay, 2 ay önce - Alıntıya git

Tabiki atananlara yapılıyor. Zaten atanan 1\5 kişi sayısının bile 3 ay sürüyor bide her mülakata gidene yapsalar ülkede memur olmaz

27 Haziran 2022 10:58

memur98765
Memur

Benim güvenlik soruşturması 1 aydır devam ediyor bu normal mi ortalama ne kadar sürüyor? Yavaş yavaş endişeleniyorum?

Feratharita, 2 ay önce - Alıntıya git

Benim soruşturma tam 3.5 ay sürdü o yüzden endişelenmeyin son mesaisiz günlerinizin tadını çıkarın

27 Haziran 2022 11:52

TEKNİYKER
Aday Memur

Benim soruşturma tam 3.5 ay sürdü o yüzden endişelenmeyin son mesaisiz günlerinizin tadını çıkarın

memur98765, 2 ay önce - Alıntıya git
Arşiv araştırması mı yoksa güvenlik soruşturması mı?
27 Haziran 2022 12:18

memur98765
Memur
Arşiv araştırması mı yoksa güvenlik soruşturması mı?
TEKNİYKER, 2 ay önce - Alıntıya git

Merkeziden atandım heralde Arşiv araştırması

Toplam 15 mesaj