Editörler : supporters.
24 Haziran 2022 12:00

Kadro Nasıl Aranır?

Merhaba sevgili hocalarım,

Doktoram bitmek üzere. Daha önce hiç araştırma görevlisi, öğretim görevlisi olmadım. Şimdi bazı şehirler belirledim ve buralarda çalışmak istiyorum. Ama bunu nasıl yapacağım bilmiyorum. Bölüm başkanlarına mail mi atmam lazım? Yoksa dekan ya da anabilim dalı başkanına mı ulaşmam lazım? Mailde ne söylemem lazım? İyi bir CV'm olduğunu düşünüyorum ama bu ne kadar etkili olur?

Tecrübeli hocalarım tecrübelerini aktarırsa çok memnun olurum.

Sportscience
Aday Memur
25 Haziran 2022 14:27

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum yüksek lisansım yeni bitti doktoraya hazırlanıyorum.

26 Haziran 2022 13:43

Psikolojik Danışman424 Haziran, 19:42

Üniversitelerde Sözleşmeli olarak çalışan Doktor Öğretim Üyelerinin de Doçent ve Profesör kadroları gibi DAİMİ KADROYA geçirilmelerini İSTİYORUZ. Yıllarca emek verip Doktora ve bilimsel çalışmalar yapıyoruz. Bizim de çocuklarımız ve sorumluluklarımız var. Artık Sözleşmemiz Yenilenir mi STRESİ yaşamadan STRESSİZ bir şekilde sadece işimize odaklanarak Bilimsel Çalışmalar yapmak İstiyoruz. Umarım Yetkililer dikkate alır.

https://www.memurlar.net/haber/1032252/sozlesmeli-emekli-ogretim-uyesinin-gorevle-ilisigi-kesilebilir-mi.html

donurh
Daire Başkanı
26 Haziran 2022 15:46

Bir konuya dikkat çekmek istiyorsanız ayrı bir başlık açarsınız, bu kadar basit. Eski, yeni, açılmış her konunun altına yanı mesajı kopyalamak tam bir trol davranışı. İnsanlar konulara, başlıklarına göre bakıyorlar ve siz tüm kapanmış konuları hortlatmak ve konuları kirletmekten başka bir şey yapmış olmuyorsunuz. Üst üste 5 konuya aynı yorumu yapmışsınız.

hesabınıbilen, 2 yıl önce

Psikolojik Danışman424 Haziran, 19:42

Üniversitelerde Sözleşmeli olarak çalışan Doktor Öğretim Üyelerinin de Doçent ve Profesör kadroları gibi DAİMİ KADROYA geçirilmelerini İSTİYORUZ. Yıllarca emek verip Doktora ve bilimsel çalışmalar yapıyoruz. Bizim de çocuklarımız ve sorumluluklarımız var. Artık Sözleşmemiz Yenilenir mi STRESİ yaşamadan STRESSİZ bir şekilde sadece işimize odaklanarak Bilimsel Çalışmalar yapmak İstiyoruz. Umarım Yetkililer dikkate alır.

https://www.memurlar.net/haber/1032252/sozlesmeli-emekli-ogretim-uyesinin-gorevle-ilisigi-kesilebilir-mi.html

Mathmaster1
Aday Memur
10 Temmuz 2022 04:04

Evet ben de bu konuyu gündeme getirmek istiyorum. Bilgisi olan hocalarım vardır. Mesela özgeçmişi öylesine mi göndermek doğru olur ya da ön yazı gibi bir şey mi olmalı? Ya da oraya ne yazılmalı. Teşekkürler, iyi bayramlar.

şanzelize45
Aday Memur
16 Temmuz 2022 02:34

+1 bu konuyu ben de merak ediyorum.

Nagdurov
Aday Memur
16 Temmuz 2022 14:21

Merhaba hocam,

Öncelikle doktora eğitiminizde başarılar dilerim,

Ben de 1,5 sene önce doktorayı bitirdim. Bölümüm Kamu Yönetimi (Lisans ve YL İstanbul ünv). Çok sayıda yayın olmasına karşılık SS'li dergilerde bile yayınlarım var.

Bunları şunu için anlatıyorum:

1-Bölüm başkanı, dekan veya akademik personel alımlarından sorumlu rektör yardımcılarına mail atmak pek bir olumlu sonuç doğurmaz (Özellikle devlet üniversitelerinde)

2-Moralinizi bozmak istemem ancak siyasi referansınız yoksa devlet üniversitelerinde dr.öğr.üyeliği kadrosu bulmanız oldukça zor.

3- Bölümünüz nedir bilmiyorum ama kendi bölümüm Kamu Yönetimi için söylemem gerekirse bizim bölüm artık öğrenciler tarafından tercih edilmediği için atıl duruma düştü. Zaten kadrolar ağzına kadar full dolu. Açılan 1 2 kadro ise mevcut üniversitelerde arş.gör veya öğr.gör kadrolarında olan ve rektörü tanıyan kişiler.

4 Sonuç olarak Allah kimsenin emeklerini ziyan etmesin. Liyakatsizliğin hat safhada olduğu üniversitelerde başarılırını ve CV'niz ne yazık ki geçerli akçeler değil.

5- Vakıf üniversitelerine başvurabilirsiniz ancak hem maaşlar oldukça düşük hem de en fazla 2 sene tutarlar kadroda. Ben şahsen İstanbulda yaşamadığım için Dr unvanıyla kendi memleketimde asgari ücretle çalışmaya başladım.. Başarılar dilerim.

akademisyenadayı40
Aday Memur
16 Temmuz 2022 15:49

Hocam benim bölümde kamu yönetimi. Ben doktorayı bitireli 3 yıl oldu. Maalesef kadro bulamadım hala. Söylediğiniz her kelimeye harfiyyen katılıyorum. Allah emeklerimizin karşılığını verir inşallah.

Nagdurov, 2 yıl önce

Merhaba hocam,

Öncelikle doktora eğitiminizde başarılar dilerim,

Ben de 1,5 sene önce doktorayı bitirdim. Bölümüm Kamu Yönetimi (Lisans ve YL İstanbul ünv). Çok sayıda yayın olmasına karşılık SS'li dergilerde bile yayınlarım var.

Bunları şunu için anlatıyorum:

1-Bölüm başkanı, dekan veya akademik personel alımlarından sorumlu rektör yardımcılarına mail atmak pek bir olumlu sonuç doğurmaz (Özellikle devlet üniversitelerinde)

2-Moralinizi bozmak istemem ancak siyasi referansınız yoksa devlet üniversitelerinde dr.öğr.üyeliği kadrosu bulmanız oldukça zor.

3- Bölümünüz nedir bilmiyorum ama kendi bölümüm Kamu Yönetimi için söylemem gerekirse bizim bölüm artık öğrenciler tarafından tercih edilmediği için atıl duruma düştü. Zaten kadrolar ağzına kadar full dolu. Açılan 1 2 kadro ise mevcut üniversitelerde arş.gör veya öğr.gör kadrolarında olan ve rektörü tanıyan kişiler.

4 Sonuç olarak Allah kimsenin emeklerini ziyan etmesin. Liyakatsizliğin hat safhada olduğu üniversitelerde başarılırını ve CV'niz ne yazık ki geçerli akçeler değil.

5- Vakıf üniversitelerine başvurabilirsiniz ancak hem maaşlar oldukça düşük hem de en fazla 2 sene tutarlar kadroda. Ben şahsen İstanbulda yaşamadığım için Dr unvanıyla kendi memleketimde asgari ücretle çalışmaya başladım.. Başarılar dilerim.

Akademikfalanfilan
Aday Memur
17 Temmuz 2022 18:46

Gerçekten farklı bir adaysanız ilgili dekan ve bölüm başkanına mail atın. Orada çalışmak istediğinizi uzun vadeli düşündüğünüzü ekleyin. Yayın bildir i kusura bakmayın ama herkes de var �şin suyu çıkmış durumda. Proje bu yüzden proje falan yaptıysanız onları vurgulayın, ekstra gösterecek dil yeterli diliniz falan varsa bunlardan bahsedin

Evet kadro oldukça zor ama kadrosu eksik olan yerlere mail atarsanız şansınız olabilir. Tutup zaten 20 tane hocanın olduğu yere mail atarsanız kimse size cevap vermeyecektir.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi