Editörler : E.Kayı Han
24 Haziran 2022 15:00   

İdari İşler Müdürlüğünden Yazı İşler Müdürüne Geçiş

Merhabalar,

Arkadaşlar herkese merhabalar. Ben mübaşir iken son yapılan İdari İşler Müdürlüğü sınavından

sonra İdari İşler Müdürü olarak atandım. Bakanlıktan kimse ile görüşmedim ancak bazı arkadaşlar sınav şartını sağlamadığım için yazı işleri müdürü olamayacağımı söylüyor. Mübaşirlerin idari işler müdürü atanması ilk defa gerçekleşti ve bu hususta hiçbir bilgiye ulaşamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Herkese esenlikler diliyorum.

24 Haziran 2022 15:24

E.Kayı Han
Editor

Yazı işleri müdürü şartlarını taşımadığın için geçiş yapamazsın.

Yazı işleri müdürü olabilmek için Katip olarak çalışma şartı var.

24 Haziran 2022 16:13

arat134177
Aday Memur

geçici olarak görevlendirme mümkün değil mi acaba?

24 Haziran 2022 16:38

E.Kayı Han
Editor

Asılın şartlarını taşımıyor isen vekil olarakta atanamazsın.

24 Haziran 2022 16:48

ÇOTANAK
Editor

Her yerde söylerim; idari işlerde çalışanların idari işler müdürü olması lazım. Mahkemede çalışanların da idari işler sınavına girmemesi lazım.

https://www.memurlar.net/haber/974799/yazi-isleri-mudurlugu-sinavinda-calisilan-birimin-zorlugu-dikkate-alinmali.html

24 Haziran 2022 21:25

globaldeli
Aday Memur

editörler burdayken bende 9 yıl katiplikten teknikerliğe geçtim, tekrar yim sınavına girebilir miyim

27 Haziran 2022 09:42

kıdemlikatip
Aday Memur

dediğin iş mi yani şimdi ? şartları taşıyorsa istediği yere sınava başvurabilir .

27 Haziran 2022 21:41

mawi_21
Aday Memur

İdari işler müdürünün yazı İşleri Müdürü olması için görevde yükselme sınavına girmesi gerekli.

27 Haziran 2022 22:10

E.Kayı Han
Editor

İdari işler müdürünün yazı İşleri Müdürü olması için görevde yükselme sınavına girmesi gerekli.

mawi_21, 2 ay önce - Alıntıya git

Yok artık sende. Öyle bir şey yok.

28 Haziran 2022 15:29

serkan_42
Memur

Her yerde söylerim; idari işlerde çalışanların idari işler müdürü olması lazım. Mahkemede çalışanların da idari işler sınavına girmemesi lazım.

https://www.memurlar.net/haber/974799/yazi-isleri-mudurlugu-sinavinda-calisilan-birimin-zorlugu-dikkate-alinmali.html

ÇOTANAK, 2 ay önce - Alıntıya git
12 yildir hiç rahat birimde calisamadim AÖF sinavlarina izin istedim çalışmak için izin bile vermediler hala bitiremedim okulu rahat birimde çalışanlar iş yerinde bile ders çalışıp bitirdi okulu ve müdür olanlar bile oldu.. diyecek bsy yok
02 Ağustos 2022 12:06

arat134177
Aday Memur
12 yildir hiç rahat birimde calisamadim AÖF sinavlarina izin istedim çalışmak için izin bile vermediler hala bitiremedim okulu rahat birimde çalışanlar iş yerinde bile ders çalışıp bitirdi okulu ve müdür olanlar bile oldu.. diyecek bsy yok
serkan_42, 2 ay önce - Alıntıya git

hayır ben bunu anlamıyorum. benim rahat bir birimde çalıştığımı kim söyledi? herkes kendi çektiğini bilir serkan hocam. napalım yani sınava hazırlanmasa mıydık?

02 Ağustos 2022 12:12

arat134177
Aday Memur

ÇOTANAK, 2 ay önce - Alıntıya git

sayın editörüm. bakın eskiden mübaşir olarak tam 12 sene devletime hizmet ettim. bize gih hakkı tanındı ve dediler ki siz ancak idari işler müdürlüğü sınavına girebilirsiniz. biz de fırsatı değerlendirmek istedik ve bulunduğum ilde yazılıdan 91 puan alarak 1. oldum. şimdi siz olsanız ne yapardınız?

02 Ağustos 2022 12:36

ÇOTANAK
Editor

sayın editörüm. bakın eskiden mübaşir olarak tam 12 sene devletime hizmet ettim. bize gih hakkı tanındı ve dediler ki siz ancak idari işler müdürlüğü sınavına girebilirsiniz. biz de fırsatı değerlendirmek istedik ve bulunduğum ilde yazılıdan 91 puan alarak 1. oldum. şimdi siz olsanız ne yapardınız?

arat134177, 2 hafta önce - Alıntıya git

Mübaşirlikten, zabıt katipliğine geçişlerde sadece idari işler pozisyonuna başvuru şartı mı var ?

Toplam 12 mesaj