Editörler : Pangaea
24 Haziran 2022 19:04

ÇŞB mi Kültür ve Turizm Bakanlığı mı ?

arkadaşlar merhaba Harita Mühendisiyim ÇŞB veya Kültür ve Turizm bakanlığını seçme durumum var bu kurumlarda maaşlar ve çalışma ortamı nasıl bilgisi olan yazabilir mi ?

24 Haziran 2022 19:55

Gideceğin şehre, verileceğin şubeye bağlı çalışma ortamı.çşb de il müdürün seni milli emlak şubesine gönderirse hayattan soğursun zamanla. Kimi şehirde başını işten kaldıramazsın kimi şehirde iş olmadığından canın sıkılır.ama çşb de milli emlak şubesi nereye gidersen git çok yoğun olur. İmar planlama veya tabiat varlıkları biraz daha rahat olur. Kültür turizmde işin gücün sit alanlarıyla uğraşmak olur. Esasında hangisine gittiğinin bir önemi yok,şehir seçmeni tavsiye ederim. Maaş bakanlıklarda aynıdır değişmez.batıdaysan 9400,doğudaysan 9800-9900 civarı. 3 ayda bir toplam 21 gün araziye çıkarsan 1300 tl arazi parası alırsın.günlüğü 62 lira falan.

Hilal Yılmz
Aday Memur
24 Haziran 2022 19:57

Hocam çşb için Artvin ktb için Sivas şehir bazında var mı bir fikriniz
nasilolacakbuisler, 2 yıl önce
Gideceğin şehre, verileceğin şubeye bağlı çalışma ortamı.çşb de il müdürün seni milli emlak şubesine gönderirse hayattan soğursun zamanla. Kimi şehirde başını işten kaldıramazsın kimi şehirde iş olmadığından canın sıkılır.ama çşb de milli emlak şubesi nereye gidersen git çok yoğun olur. İmar planlama veya tabiat varlıkları biraz daha rahat olur. Kültür turizmde işin gücün sit alanlarıyla uğraşmak olur. Esasında hangisine gittiğinin bir önemi yok,şehir seçmeni tavsiye ederim. Maaş bakanlıklarda aynıdır değişmez.batıdaysan 9400,doğudaysan 9800-9900 civarı. 3 ayda bir toplam 21 gün araziye çıkarsan 1300 tl arazi parası alırsın.günlüğü 62 lira falan.
24 Haziran 2022 20:01

Artvin köy gibi bi yer 25 bin nüfusu var ben olsam sivası seçerim ancak sivasta çok soğuk.yerinde olsam iki ili de ararım hangi şubeye verileceğimi öğrenirim.sivasta sit alanı çok olmaz diye düşünüyorum,artvinde de çşb çok yoğun olmaz bence.
Hilal Yılmz, 2 yıl önce
Hocam çşb için Artvin ktb için Sivas şehir bazında var mı bir fikriniz

Hilal Yılmz
Aday Memur
24 Haziran 2022 20:06

Tamamdır çok teşekkür ediyorum
Artvin köy gibi bi yer 25 bin nüfusu var ben olsam sivası seçerim ancak sivasta çok soğuk.yerinde olsam iki ili de ararım hangi şubeye verileceğimi öğrenirim.sivasta sit alanı çok olmaz diye düşünüyorum,artvinde de çşb çok yoğun olmaz bence.

betelgeuse13
Yasaklı
25 Haziran 2022 12:02

Doğu ve Batı maaşı nasıl farklı oluyor?
25 Haziran 2022 12:34

Bölge tazminatı alıyorsun.benim maaşa ek 500 tl bölge tazminatı alıyorum.hakkari şırnak civarındaysan 800 tl civarı.sadece kadrolular alıyor.
betelgeuse13, 2 yıl önce
Doğu ve Batı maaşı nasıl farklı oluyor?

betelgeuse13
Yasaklı
25 Haziran 2022 23:00

Ünvanınız Ktb'de her şehirde istihdam ediliyor mu onu öğrenebilirsiniz. Bakanlık altında bazı birimlerin yapılanması her şehirde yok, bölge şeklinde örgütlenme var.Belki ileride memleketinize tayin olmanız imkansız olabilir. Ama Çşb teknik bir kurum olduğu için 81 vilayete de tayin olabilirsiniz.
Hilal Yılmz, 2 yıl önce
Tamamdır çok teşekkür ediyorum

Hilal Yılmz
Aday Memur
26 Haziran 2022 07:27

Teşekkür ederim
betelgeuse13, 2 yıl önce
Ünvanınız Ktb'de her şehirde istihdam ediliyor mu onu öğrenebilirsiniz. Bakanlık altında bazı birimlerin yapılanması her şehirde yok, bölge şeklinde örgütlenme var.Belki ileride memleketinize tayin olmanız imkansız olabilir. Ama Çşb teknik bir kurum olduğu için 81 vilayete de tayin olabilirsiniz.
Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi