Editörler : gubaz
25 Haziran 2022 12:00

gezginnurse
Şef

Kusura bakmayın çok vicdansızsınız, burda 1-2 bin TL olan ev kiraları biranda 5-6 bin oldu , bu mu doğrusu, maas zaten okadar nasıl verecek bu insanlar bu kirayı düşünen yok tabi, azıcık empati yapın yaaa

25 Haziran 2022 12:04

Sinifci66
Aday Memur

Kusura bakmayın çok vicdansızsınız, burda 1-2 bin TL olan ev kiraları biranda 5-6 bin oldu , bu mu doğrusu, maas zaten okadar nasıl verecek bu insanlar bu kirayı düşünen yok tabi, azıcık empati yapın yaaa

gezginnurse, 3 ay önce - Alıntıya git
1000 liraya aralikta kiraya verdim.Zaten 1000 liraninda bir degeri kalmadi.Aralikta 1250 mi yapayim.Kendim 2500 oturup ta
25 Haziran 2022 12:35

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı
Ne güzel tuzunuz kuru zamanında düşük faizlerle uygun fiyata almışsınız dairelerinizi. Peki biz gençler ne yapacağız? Ev alamıyoruz, kira ödeyemiyoruz. Bir de lutüf gibi şu fiyata kalıyor diyorsunuz. Kanuni olarak azami kira zam oranı var. Siz de ona uymakla yükümlüsünüz. Çok iyi olacak değil mi, yıllardır kiracınızı çıkartıp yüksek kiradan oturduğunuz yerden gelir kazanacaksınız? Bizler de sizlere hizmet eden köleler olarak kira vereceğiz. Devletin şuan yapması gereken oturduğu ev dışında -ya da 2+ dairesi olanlara- kira geliri olanlardan daha dazla vergi almak.
braveheart1234, 3 ay önce - Alıntıya git

Kardeş, askerdeyken bir söz vardı : "Beraber mi bot bağladık!" diye. Madem gençsiniz çalışıp kazanmaya ya da kafayı çalıştırmaya bakacaksınız!! Lüksten, şatafattan taviz verip birikim yapmaya çalışacaksınız!!

Bekarsan çalışan ve mümkünse de kamu personeli bir eş adayı bulacaksın!

Aşk da önemli lakin tek maaşla bu şartlarda sadece temel ihtiyaçlarını karşılarsın!

Hayata nasıl 1-0 önde başlarımın hesabını yapacaksın!

Risk alacaksın! Anana - babana güvenip de yan gelip yatmayacaksın ki motivasyonun yüksek olsun!

Günübirlik değil, ileriye dönük planların, hesapların olacak! Hayat bir matematik işidir.

Ağustos böceği gibi olursan zevk-ü sefa içinde yaşar, anca oturacak bir ev sahibi olabilirsin çoluk çocuğa da hiçbir şey bırakamadığın gibi anca borç bırakırsın!)))

Bak benim babam da öğretmendi ve ondan çok şey öğrendim. Tuzu kuru değilim, olsa olsa bazılarından daha şanslıyım diyebilirim.

25 Haziran 2022 12:51

dkabcı34
Aday Memur

1 yıllık maaşla araba 5 yıllık maaşla ev alanlar, gençler birikim yapın diyor ahahhaha

25 Haziran 2022 14:21

fb88
Şef

1 yıllık maaşla araba 5 yıllık maaşla ev alanlar, gençler birikim yapın diyor ahahhaha

dkabcı34, 3 ay önce - Alıntıya git

1 yıllık maaşla kim araba almış

25 Haziran 2022 14:25

fb88
Şef

300000 liralık evlerde bir milyonun üstüne çıktı ama empati iki taraflı olmalı.kiraya veren insanda ordan bir gelir elde ediyor.Ayrıca jircı evden çıktığında evin bakım masrafı

25 Haziran 2022 14:34

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı

Ne bir yıllık maaşla araba aldık ne de beş yıllık maaşla ev!? Sadece stratejik davranıp akıllı yatırımlar yapmaya çalıştık! 42 yaşındayız yani ne çok genç ne de o kadar yaşlıyız!

Kendimize macera aramadık hepsi o kadar!?

Aldığımız maaşa, aylık gelirimize göre yaşamayı öğrendik!

Maaşı bugün alıp üç günde yiyip geriye kalan 27 gün ne yaparız diye düşünmedik! Cebimizdeki kredi kartına da güvenmedik ve onu unuttuk!

Mesele sınıf bilincine sahip olmak kardeşim. Sonuçta memuruz değil mi! Her şeyin en iyisini, en kalitelisini tüketemeyiz çünkü hayat standartlarımız belli! Bunun üstüne çıkamayız!

Haa memurlukta para yok, ben daha çok kazanmak istiyorum dersen seni anlarım! O zaman gidip ticaretle uğraşacaksın!

Bizim sınıfımız birikim yapmaya mecbur çünkü aylık geliri belli! Ne uzar ne de kısalırız! İş'ten artmayacağına göre dişten artırmak zorundayız. Bu hep böyle olacak ve hiçbir zaman da değişmeyecek! Hayallere kapılmayın!))

Memurun kaderi hep böyle olmuştur, ona göre davranmak durumundayız! Gerisi bizi ırgalamaz zaten!

25 Haziran 2022 14:39

dkabcı34
Aday Memur

1 yıllık maaşla kim araba almış

fb88, 3 ay önce - Alıntıya git

Fazla değil 6-7 sene öncesinin araba fiyatları ve öğretmen maaşını karşılaştırırsan bir yılda ayağını yerden kesecek arabalar alındığını görürsün. Peki günümüzde bir öğretmen tofaş şahini kaç senede alır?

25 Haziran 2022 14:47

dkabcı34
Aday Memur

Ne bir yıllık maaşla araba aldık ne de beş yıllık maaşla ev!? Sadece stratejik davranıp akıllı yatırımlar yapmaya çalıştık! 42 yaşındayız yani ne çok genç ne de o kadar yaşlıyız!

Maaşı bugün alıp üç günde yiyip geriye kalan 27 gün ne yaparız diye düşünmedik! Cebimizdeki kredi kartına da güvenmedik ve onu unuttuk!

Mesele sınıf bilincine sahip olmak kardeşim. Sonuçta memuruz değil mi! Her şeyin en iyisini, en kalitelisini tüketemeyiz çünkü hayat standartlarımız belli! Bunun üstüne çıkamayız!

Haa memurlukta para yok, ben daha çok kazanmak istiyorum dersen seni anlarım! O zaman gidip ticaretle uğraşacaksın!

Bizim sınıfımız birikim yapmaya mecbur çünkü aylık geliri belli! Ne uzar ne de kısalırız! İş'ten artmayacağına göre dişten artırmak zorundayız. Bu hep böyle olacak ve hiçbir zaman da değişmeyecek! Hayallere kapılmayın!))

Memurun kaderi hep böyle olmuştur, ona göre davranmak durumundayız! Gerisi bizi ırgalamaz zaten!

Kagiş, 3 ay önce - Alıntıya git

Yahu ne stratejisinden bahsediyorsunuz? Şu anki şartlarda yeni atanmış bir öğretmen Otto von Bismarck olsa 1 yılda araba alabiliyor mu? 20+ yıldır çalışan öğretmenlerin gençlere biz birikim yaptık bla bla diye nasihatler yağdırmasını anlamsız buluyorum zira kendileri ekonominin daha iyi olduğu dönemde ev araba sahibi oldular. Kiracının kirasını 2 katına çıkarmak dışında tavsiyeniz varsa dinleyebilirim elbette

25 Haziran 2022 15:06

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı

Yahu ne stratejisinden bahsediyorsunuz? Şu anki şartlarda yeni atanmış bir öğretmen Otto von Bismarck olsa 1 yılda araba alabiliyor mu? 20+ yıldır çalışan öğretmenlerin gençlere biz birikim yaptık bla bla diye nasihatler yağdırmasını anlamsız buluyorum zira kendileri ekonominin daha iyi olduğu dönemde ev araba sahibi oldular. Kiracının kirasını 2 katına çıkarmak dışında tavsiyeniz varsa dinleyebilirim elbette

Arkadaş sen olayı anlamak istemiyorsun! Var tabi ki sana tavsiyem : Geçtiğimiz kasım ayında(2021) 650 bin TL'ye aldığım 3+1 daire (beş yüz bin civarında nakitim vardı ve üzerine de kredi çektim) şu an 1.200 (bir milyon iki yüz bin lira) TL civarında! Kaç ay olmuş hesapla bakalım! 7 ayda ev fiyatını ikiye katlamış. Bu arada çektiğim kredinin ödemesi de bu ay bitti!)) İçinde de kiracısı var.

Daha öncesinde de 2020'nin Ocak ayında 175 bin TL'ye aldığım 2018 model araç şu an 650 - 700 bin TL arasında bir para ediyor!

Ufka bakacaksın, havayı koklayıp paranın değerini korumaya çalışacaksın!

Oturduğun yerden ağlarsan kimse sana yardımcı olmaz! Kazandığın parayı bir şekilde yatırıma dönüştür(ev, araba, arsa hatta dükkan)

Ha böyle bir kültür edinmediysen yapacak bir şey yok! Bu bir alışkanlık meselesidir. Yeni başlayan bir öğretmen de 6.700- 6.800 gibi bir maaşla başlıyor. Ben de kadro derecesi 3'e 1 olan bir öğretmenim. Eşim de akademisyen.

Biz babadan böyle gördük arkadaş! Birimizin maaşını yeriz, diğerininki de langırt köy sandığına!! Böyle böyle mal mülk sahibi olursunuz!

Aksi takdirde "Nerde bu millet, nerde bu devlet? " deyip durursunuz ki bu esasen sizin sorununuzdur!

25 Haziran 2022 15:30

dkabcı34
Aday Memur

Arkadaş sen olayı anlamak istemiyorsun! Var tabi ki sana tavsiyem : Geçtiğimiz kasım ayında(2021) 650 bin TL'ye aldığım 3+1 daire (beş yüz bin civarında nakitim vardı ve üzerine de kredi çektim) şu an 1.200 (bir milyon iki yüz bin lira) TL civarında! Kaç ay olmuş hesapla bakalım! 7 ayda ev fiyatını ikiye katlamış. Bu arada çektiğim kredinin ödemesi de bu ay bitti!)) İçinde de kiracısı var.

Daha öncesinde de 2020'nin Ocak ayında 175 bin TL'ye aldığım 2018 model araç şu an 650 - 700 bin TL arasında bir para ediyor!

Oturduğun yerden ağlarsan kimse sana yardımcı olmaz! Kazandığın parayı bir şekilde yatırıma dönüştür(ev, araba, arsa hatta dükkan)

Ha böyle bir kültür edinmediysen yapacak bir şey yok! Bu bir alışkanlık meselesidir. Yeni başlayan bir öğretmen de 6.700- 6.800 gibi bir maaşla başlıyor. Ben de kadro derecesi 3'e 1 olan bir öğretmenim. Eşim de akademisyen.

Biz babadan böyle gördük arkadaş! Birimizin maaşını yeriz, diğerininki de langırt köy sandığına!! Böyle böyle mal mülk sahibi olursunuz!

Aksi takdirde "Nerde bu millet, nerde bu devlet? " deyip durursunuz ki bu esasen sizin sorununuzdur!

Sorumun yanıtı nerede? Ben diyorum ki yeni atanmış bir öğretmen ne yapacak? Siz diyorsunuz ki ev aldım araba aldım. Ben diyorum ki yeni atanmış bir öğretmen ne yapacak? Siz diyorsunuz ki birimizin maaşını yeriz ötekini biriktiririz. Ben diyorum ki yeni atanmış bir öğretmen ne yapacak? Siz diyorsunuz ki eşim akademisyen. Soruyu daha açık bir şekilde sorayım: Eşi akademisyen olmayan yeni atanmış bekar bir öğretmenin ev sahibi 2500 lira kira istiyor ve zar zor 2200'e razı oluyorsa, 6.800₺ maaşının ne kadarını biriktirecek ve bu birikimle yatırım yapacak?

25 Haziran 2022 15:38

gezginnurse
Şef

300000 liralık evlerde bir milyonun üstüne çıktı ama empati iki taraflı olmalı.kiraya veren insanda ordan bir gelir elde ediyor.Ayrıca jircı evden çıktığında evin bakım masrafı

Hadi ozaman şunun cevabını verin 7-8 bin alan bir memur 5bin TL nasıl kira vericek? Tuzunuz kuru yaa rahat konuşursunuz şuan hangi memur 1- 1,5 milyonluk ev alabilir

25 Haziran 2022 16:26

fb88
Şef

Fazla değil 6-7 sene öncesinin araba fiyatları ve öğretmen maaşını karşılaştırırsan bir yılda ayağını yerden kesecek arabalar alındığını görürsün. Peki günümüzde bir öğretmen tofaş şahini kaç senede alır?

2011 de 1300 lira maaş ile başladım 2013 de sıfır arabyı 49000 liraya aldım neresi 1nyıllık maaş

25 Haziran 2022 16:29

1dogrucudavut1
Yasaklı

Bu devirde kimse 1200 - 1300 TL gibi rakamlara oturup da ev sahibine üç yüz, dört yüz lira zam yapar 1500 - 1600 TL'den devam ederiz diye düşünmesin!! Her şeyin fiyatı, ücreti ikiye üçe katlarken kirada da durum böyle olacak! Adam da buradan evine ekmek götürüyor ya da ek kazanç sağlıyor! Kira geliriyle geçinen çok insan var!

Daha dün kol saatimin kordonunu değiştirmek istediğimde üç ay önce 15 TL'ye değişen suni deri kordonun şu an 35 TL.'den başlayan fiyatlarla değiştiğini öğrendim! Niye böyle deyince de : Abi bunu biz üretiyoruz ama hammaddesi dışarıdan geliyor, döviz kurlarındaki değişiklik fiyata yansıyor! "

Kol saatinin kordonu bile dolardan eurodan etkileniyorsa vay bize, vaylar bizee!))

1- Yasa 10 haziran 2022 yılında geçti yani 10 haziran 2022 yılından 1 temmuz 2023 yılına kadar gelen bütün kira sözleşmelerinde yüzde 25 zam yapılmak zorunda yok hakzsızlık yok şöyle yok böyle vızırtılar yaslalar karşısında bir değer taşımıyor.

2- eğer bunu kabul etmiyorsanız kiracıyı iki şart dahilinde çıkarabilirsiniz

birincisi kirayı zamanında yatırmaması (bunu ev sahibi ispat etmek zorunda banka dekontlarıyla kirayı her ay geç yatırdığını ispat etmeli

ikincisi kendiniz -oğlunuz kızınız veya anne babanızın o evde oturacağını belirtmeniz birinci derece akrabalar dışında amca yeğen dayı v.s bu gruba dahil değil ki eğer kiracınızı çıkarttıktan sonra bu sayılanlar dışında birisi o evde oturursa bir yıllık kira oranını çıkardığınız kiracıya tazminat olarak verirsiniz( kiracınız bu şekilde evden çıkarırsanız o ev 3 sene kiraya verilemez)

yukarıda sayılan iki madde dışında ev sahipleri kiracılarını çıkartamazlar ve yüzde 25 in üstünde zam yapamazlar açılan hiç bir davada ev sahipleri lehine karar çıkmaz hatta dava açılmaz bile. bu yüzde 25 olayı bir senelik onun dışında tüketici fiyatlarının üstünde zam yapamazlar yapılırsa yine yukardaki maddeler geçerli

Bundan sonra yazacaklarım diğer ev sahiplerine değil sadece sizin şahsınıza ve sizin gibi yapanlara kağiş bey

siz yıllardır eğitim bir sen denilen sarı sendika üyesisiniz forumda bunu savunmuşluğunuz var buçuklu zamlara imza atan öğretmenin maaşını asgari ücret düzeyine getiren sendikada olmaya devam edip hatta onları savunup sonrada gelip yok benzin şöyle yok şu şöyle demeniz en açık tabirle ikiyüzlülük yok öyle kendi çıkarı için düzeni savunup kendi aleyhine bir şey olunca bağır bağır bağırıp haktan adaletten bahsetmek

25 Haziran 2022 16:30

fb88
Şef

Hadi ozaman şunun cevabını verin 7-8 bin alan bir memur 5bin TL nasıl kira vericek? Tuzunuz kuru yaa rahat konuşursunuz şuan hangi memur 1- 1,5 milyonluk ev alabilir

O kadar kiranverecek kadar zengin değilim giderim tokiden ev alırım onun borcumu öderim.yada 30 yıllık bi ev alırım onun borcumu öderim.10 bin maaş ve ek ders var nerdeyse 3 4 binini buna ayırabiliriz.yani ayağımı yorganıma göre uzatırım.ama şimdiki nesil gezeyim tozayım bide ucuza oturayım diyor.tamam hayat pahalandı ama ona göre harcarım.

25 Haziran 2022 16:34

fb88
Şef

Aynen öyle birikim yapan yine yapıyor .aldığın mal zarar etmiyor.az bi şey birikince millet tatile verdi parayı biz kredi çekip kredi ödedik mal sahibi olduk

25 Haziran 2022 16:37

fb88
Şef

O kadar kiranverecek kadar zengin değilim giderim tokiden ev alırım onun borcumu öderim.yada 30 yıllık bi ev alırım onun borcumu öderim.10 bin maaş ve ek ders var nerdeyse 3 4 binini buna ayırabiliriz.yani ayağımı yorganıma göre uzatırım.ama şimdiki nesil gezeyim tozayım bide ucuza oturayım diyor.tamam hayat pahalandı ama ona göre harcarım.

1 1.5 milyona hangi memur alır dediniz ya pturdugu. Sitede 1 milyonın altında ev yok ve çoğu ev sahibi memur yeni site ve çoğuda genç alan alıyor.

25 Haziran 2022 16:45

1dogrucudavut1
Yasaklı

1- Yasa 10 haziran 2022 yılında geçti yani 10 haziran 2022 yılından 1 temmuz 2023 yılına kadar gelen bütün kira sözleşmelerinde yüzde 25 zam yapılmak zorunda yok hakzsızlık yok şöyle yok böyle vızırtılar yaslalar karşısında bir değer taşımıyor.

2- eğer bunu kabul etmiyorsanız kiracıyı iki şart dahilinde çıkarabilirsiniz

birincisi kirayı zamanında yatırmaması (bunu ev sahibi ispat etmek zorunda banka dekontlarıyla kirayı her ay geç yatırdığını ispat etmeli

ikincisi kendiniz -oğlunuz kızınız veya anne babanızın o evde oturacağını belirtmeniz birinci derece akrabalar dışında amca yeğen dayı v.s bu gruba dahil değil ki eğer kiracınızı çıkarttıktan sonra bu sayılanlar dışında birisi o evde oturursa bir yıllık kira oranını çıkardığınız kiracıya tazminat olarak verirsiniz( kiracınız bu şekilde evden çıkarırsanız o ev 3 sene kiraya verilemez)

yukarıda sayılan iki madde dışında ev sahipleri kiracılarını çıkartamazlar ve yüzde 25 in üstünde zam yapamazlar açılan hiç bir davada ev sahipleri lehine karar çıkmaz hatta dava açılmaz bile. bu yüzde 25 olayı bir senelik onun dışında tüketici fiyatlarının üstünde zam yapamazlar yapılırsa yine yukardaki maddeler geçerli

Bundan sonra yazacaklarım diğer ev sahiplerine değil sadece sizin şahsınıza ve sizin gibi yapanlara kağiş bey

siz yıllardır eğitim bir sen denilen sarı sendika üyesisiniz forumda bunu savunmuşluğunuz var buçuklu zamlara imza atan öğretmenin maaşını asgari ücret düzeyine getiren sendikada olmaya devam edip hatta onları savunup sonrada gelip yok benzin şöyle yok şu şöyle demeniz en açık tabirle ikiyüzlülük yok öyle kendi çıkarı için düzeni savunup kendi aleyhine bir şey olunca bağır bağır bağırıp haktan adaletten bahsetmek

1dogrucudavut1, 3 ay önce - Alıntıya git

Yukarıda yazdıklarım alıntı yaptığım kişiye özeldi birazda bunun dışında genel konuşacak olursa ev sahipleri de kanun ve yasalara göre davranmak zorunda öyle ev benim istediğim zaman kiraya veririm istediğim zaman çıkarırım diyemez zaten ev alırkende evi kiraya verirkende bu yasaları kabul etmiş olursunuz tekrarlamak gerekirse

Normal şartlarda evin kira kontratı çok önemlidir yıllık tüketici fiyatlarının üstünce bir zam yapmaz ev sahibi o en yüksek fiyattır yani altında olur üstünde olamaz (10 haziran 2022- 1 temmuz 2023 yılları arasında eski kontratlar geçersiz en fazla yüzde 25 zam yapılabilinir)

kira kontratları bir kere yapıldıktan sonra eğer yenisi yapılmazsa 10 sene boyunca geçerliliğini korur ev sahipleri ilk beş sene bu bir senelik dönem hariç en fazla tüketici fiyatlarına göre zam yapabilir beş senenin sonunda eğer anlaşamazlarsa dava açıp kira oranının belirlenmesini isteyebilir yani kendi istediği olmaz mahkeme tarafından belirlenir.

ev sahipleri yukarıda yazdığım gibi kiracıyı iki şartta çıkarabilir ya kiracı ödemelrini düzensiz yapıyorsa (ki dava açıp bunu dekontlarla ispat etmeli yok ben elden alıyordum falan kabul olmuyor kiraların bankaya yatırılması zorunlu vergi kaçırdıkları için

diğeride kendisinin oturacağını beyan etmesi eğer bunu dava açmadan kiracıya söylüyorsa kiracının noterden onaylı kendisinin oturacağına dair kağıt istemesi de hakkı. ya da dava açar kendim oturacağım diye beyan verir.

bu şartlarda boşalan ev 3 sene kiraya verilemez kendisi oğlu kızı veya anne babası dışında o evde 3 sene başkası oturamaz eğer oturursa bir yıllık kira oranını çıkardığı kiracısına tazminat olarak verir

ki bunlar yıllar süren davalar değil anında tesbit edildiği takdirde karar verilen davalr

bunun dışında hiç bir hakim kiracı aleyhine karar vermez

herkes hakkını bilirse evin kirasını 1000 tlden 5000 tlye çıkaran yüzsüz ev sahipleri ortada dolaşamaz sen o evi tc yasalarına göre aldın kanun ve yasa ile yönetilen bir ülkede aldın o evi benim evim istediğimi yaparım diyemezsin işine gelmiyorsas eve yatırım yapmaz başka yatırımlar yaparsın yoksada paşa paşa kanunlara uymak zorundasın ha kiracıda uymak zorunda o da paşa paşa kirayı gününde yatırıp ev sahibini mağdur etmemeli

her ne hikmetse zaten bu ev sahiplerinin büyük çoğunluğu ikdirarı büyük oranda destekleyen kitleye mensup ama kendi aleyhlerine bir şey olunca hak hukuk diye bağırıp duran da bunlar

bana gelince arkadaşlar 12 tane evi olan bir öğretmenim dededen miras kaldı pandmi zamanında kiraların çoğunu almadım bu sene yüzde 25 olayı çıkmadan tüfe oranlarının yarısı oranında zam yaptım bu yazdıklarımı onun için çok rahat bir şekilde söylüyorum bu düzeni destekleyen kan emici ev sahiplerine pauç bırakmayın yasallar sizden yana

25 Haziran 2022 16:57

1dogrucudavut1
Yasaklı

Ev fiyatlarına göre oturduğumuz evler ucuz bile.

Şehir yapılanması bu yüzden önemli. Betona dayalı rant ekonomilerinde uygulamalar ekonomik durumla birleşince ortaya böyle sorunlar çıkıyor. Türkiye'de her şey politiktir.

hugo.almeida, 3 ay önce - Alıntıya git

Hiperenflasyon olan bir ülkede gayrimenkullerin bu şekilde fırlaması çok normal. zaten bir yerde müdahale edilmezse normal zamanlardaki gibi ev fiyatı kira oranı uygulanmaya çaılışılırsa o ülkenin büyük kısmı barınaksız kalır bizim gibi asgari ücretle çalışan oranı yüksek ülkelerde bu daha fazla olur bu yüzde 25 olayı bunun için bu iş biraz daha fırlar ekonomi daha da bozulursa yeni tedbirlerde gelir ikiden fazla evi olanlara yüksek vergiler v.s hakkaniyette budur.

yoksa bu şekildeki bir ülkede anarşi oluşur yani barınaksız kalan insanlar ne yasa tanır ne kanun bunun önünü almazsa devlet anarşi oluşur

şimdi ev sahipleri gelipde ki bende ev sahibiyim mazot şuraya çıkarken ben neden evimi istediğim fiyata kiraya veremiyorum derse boş konuşmuş olur eve yatırım farklı bir durum yasları ve kanunları kabul ediyorsunuz ki zaten o kanunlar olmazsa veya toplumun büyük ksımı o kanunlara uymazsa senin evin çöp zaten suriyedeki iç savaşda evi toprağı olanlar sefil oldu nakiti olanlar gelip iş kurdu ev yatırımı o ülkenin kanunları yasaları oranında değerlidir anarşi ortamında beş para etmez o ev sahipleri ( ki onların büyük oranı bu düzeni savunan kitle kendi aleylerine bir şey olursa haktan bahsederler sadece onun dışında pişkince devlet millet der gezerler) bu şekilde kira oranlarına devletin müdahalesi olmadığı zaman anrşi oluşacağının farkında olmayan embesiller sadece sokakta kalan bir insan ki kiralar bu şeklide ekonomiye göre giderse 10 binden aşağı ev bulunmayacak her türlü şeyi yapar sen kalsan sende yaparsın ben kalsam bende artık kanun tanımam

25 Haziran 2022 17:47

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı

650.000-500.000=150.000 Kadım 2021-Haziran 2022= 8 ay, 150.000:8: 18875 . Sorması ayıp olmasın aylık 18-19 bin TL kredi ödeyebilecek şekilde iseniZ ne kazanıyorsunuz.
Toplam 63 mesaj