Editörler : ÇOTANAK
25 Haziran 2022 15:59   

Emekliliğe engel olan durumlar

1999 yılında EGM de göreve başladım, 31.02.2020 de suçu bilip bildirmemek şüphelinin yakalanması için gerekli girişimde bulunmamak suçlamasıyla meslekten ihraç oldum, idare mahkemesine açtığım dava lehime sonuçlandı, 02.03.2021 de tekrar göreve başladım ve halen aktif olarak çalışmaktayım. EGM davayı istinaf mahkemesine taşıdı 15 aydır kararı bekliyorum. İstinaf mahkemesinden lehime karar çıkarsa EGM bir üst mahkemeye itirazda bulunacaktır diye düşünüyorum. Mart 2023 itibariyle emekli olmayı düşünüyorum, bazı arkadaşlar; istinaf ta veya Danıştay da dosyası olanların emekli işlemlerinin askıya alındığını, dolayısıyla emekli olamayacağımı söylüyorlar. Konu hakkında net bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

25 Haziran 2022 20:37

Yol Gösteren
Daire Başkanı

İstinafta veya Danıştay da dosyan olması bir kenara tutuklu veya mahkum olan bir memur bile hizmet+yaş şartını yerine getirmiş ise, müracaatları halinde emekliliklerini talep edebilirler...

emekli işlemlerinin askıya alındığını, dolayısıyla emekli olamayacağımı söyleyenlere bir şey demek istemiyorum... Çevremde disiplin soruşturması olup ta (ihraçla yargılanan) emekliliği hak etmiş çok memur emekli oldu.. Her kurumdan var... polis memuru da var...

KAL SAĞLICAKLA...

25 Haziran 2022 22:33

Deli polisss
Aday Memur

Yol gösteren eyvallah çok sağol

27 Haziran 2022 19:06

rdemir126.rd
Daire Başkanı

Dosyası danıştay, bölge idare olup ta davası halen devam etmekle birlikte emekli olanları biliyorum. Ama şöyle bir durum var, olayın gelişimine göre emekli olup ta idare mahkemesi nde davayı kazanıp, idare nin yanlış işleminden kaynaklı emekli olmak zorunda kaldım. Tekrar göreve iade edilmek istiyorum denilebildiğinde, bu durumda idare mevzuat hükümlerine göre tekrar bsşlstamadığını söylüyor. Ve böyle bir sürünceme yaşanıyor. Örnek somut olay olduğundan yazıyorum. Belki idare böyle bir sürünceme yaşanmasın diye ilk talep te emekli işlemine yaklsşmıyor olabilir ama nihayetinde talep le bağlı

Toplam 3 mesaj