Editörler : gubaz
27 Haziran 2022 12:31

ruzgaray
Aday Memur

Öğretmenlik derste öğrenilir. Doğru olan eğitim fakültesi olan illerde ders saatleri +1 olarak eklenmeli ve bir öğrenci 4 sene boyunca yüz yüze derse girmelidir. 4 sene üniversite eğitimi almış adama slayttan sunum izletip "öğretmenlik" öğretmeye kalkmak iş bilmezlikten başka bir şey değildir.

hugo.almeida, 2 ay önce - Alıntıya git

1 seneyi yemeye gerek yok . bol bol mikro öğretim yaptırırsın derslerde geçer gider . 4 sene de eğitim verimli kullanılmıyor . iş/okul hayatının gerçekleriyle alakasız eğitim veriliyor. 60 kişilik sınıfta eğitim verecek bir çoğunuz . üniversitede anlatıldığı gibi yok istasyon,yok münazara , yok efendim buluş yöntemini kullanacağım yok derse gireyim dikkat çektim,güdüledim şu bu yok .

27 Haziran 2022 13:13

kimuni
Şube Müdürü

pim çek bomba at ı unutmuşsunuz hocam . kayseri komando dan selamlar :)

hocalarım sallayın başınızı alın maaşınızı verin 80-100 gitsin başınızdan . meb de öğretmen olarak haklı çıkma imkanınız yok. birisi gider psikolojim bozuldu diye cimere yazar uğraşırsın müfettişle.

ruzgaray, 2 ay önce - Alıntıya git

kesinlikle katılıyorum. bi tane hoca var burda (aslında iki tane) bana söylemiyorlar ama , şunusöylemek ister gibi halleri vardı : sizin yazılılarınız çok düşük fakat sözlülere hep yüksek vermişsiniz. niye böyle yaptınız ?

sana ne yav demek ister gibi baktım. bi görsen bide bunlar 10 yıl tecrübeli en az.

27 Haziran 2022 13:38

İsimsizim0
Aday Memur

Hayret bir şey yaa! Nereye ne yazacağımızı da mı sorup öğreneceğiz! Konuyla ilgili fikrimi istediğim zaman yazarım! Bu işler böyledir. Ne demişler : Çayda dem, askerde kıdem! Bizim köyde işler böyle yürüyor haberiniz olaa!))

Kagiş, 2 ay önce - Alıntıya git

Konunun açılma sebebi bilgisi olan birinin cevaplayacağı bir soru. Yani fikir belirtmek için yanlış yerdesiniz. Fikir belirteceğiniz bir husus yok ortada.

27 Haziran 2022 13:44

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı

Atanınca öğrenirsiniz derse girip girmeyeceğinizi! İlla ki girilmesi lazım! Öğrencilerimiz mahrum kalmasınlar değil mi ama!?))) Çok önemli bir konu bu yahu!

27 Haziran 2022 14:30

ruzgaray
Aday Memur

kesinlikle katılıyorum. bi tane hoca var burda (aslında iki tane) bana söylemiyorlar ama , şunusöylemek ister gibi halleri vardı : sizin yazılılarınız çok düşük fakat sözlülere hep yüksek vermişsiniz. niye böyle yaptınız ?

sana ne yav demek ister gibi baktım. bi görsen bide bunlar 10 yıl tecrübeli en az.

kimuni, 2 ay önce - Alıntıya git

müdür hariç salla. hocam amir oldunuz herhalde haberimiz yok ehehe diye şaka yollu sokun lafı geçin.

yazılı konusunda da puan düşüklüğü sıkıntısı olan sınıflarda çalışma sorusu adı altında sınavda çıkacakları önceden verin .toplasın biraz notlar . öğrenen heryerde öğrenir hocam .dersinizi anlatın çıkın . meb de okul bahçesindeki köpekden daha az değeriniz var .

birisi o köpeğe taş atsa hayvanseveri şusu busu toplanır. öğretmene öğrenci bırak taşı bıçak çekse sırtı sıvazlanır .

bir meslektaşımız toplantıda senin çocuk tembel,çok konuşuyor çocukları ayartıyor dediği işçin cimere şikayet edildi . 2 müfettiş tarafından sorgusu devam ediyor . olaya bak 1 de yetmiyor 2 müfettiş görevlendiriliyor.

mesleğe başlayan arkadaşlar bu durumları bilsin,tedbirini alsın.

27 Haziran 2022 16:31

hugo.almeida
Editor

1 seneyi yemeye gerek yok . bol bol mikro öğretim yaptırırsın derslerde geçer gider . 4 sene de eğitim verimli kullanılmıyor . iş/okul hayatının gerçekleriyle alakasız eğitim veriliyor. 60 kişilik sınıfta eğitim verecek bir çoğunuz . üniversitede anlatıldığı gibi yok istasyon,yok münazara , yok efendim buluş yöntemini kullanacağım yok derse gireyim dikkat çektim,güdüledim şu bu yok .

ruzgaray, 2 ay önce - Alıntıya git

Katılıyorum size.

Toplam 26 mesaj