Editörler : hugo.almeida
26 Haziran 2022 13:46   

Yeni atanacak ogretmenlerin direkt derse girmeyecekleri konusu

YENİ ATANACAK ÖĞRETMENLERİN DİREKT DERSE GİRMEYECEKLERİ KONUSU

Bakan Özer yeni atanacak olan öğretmenlerin hemen derse başlamayacağını, derse başlamadan önce öğretmenlere 3 aylık bir eğitim verileceğini duyurdu.

Bakan Özer'in yaptığı açıklamalara göre önümüzdeki süreç şu şekilde devam edecek:

Öğretmenlerle çok kapsamlı bir eğitim paketi hazırladıklarını belirten Özer, "Burada sadece öğretmenlerimizin mesleki gelişim ve eğitimi yok, aynı zamanda kişisel gelişimiyle ilgili liderlikle ilgili çok kapsamlı eğitimler vereceğiz ve buna yönelik çok ciddi kaynaklar aktardık. Ağırlığı burada yeni başlayan öğretmenlere vereceğiz çünkü onların eğitim sistemine adaptasyonuyla ilgili çok ciddi destek vermemiz lazım. Buna ağırlık vereceğiz." ifadelerini kullandı.

BU SÜREÇ HAKKINDA BİLGİSİ OLAN PAYLAŞABİLİR Mİ? RESMİ BİR YÖNETMELİK ŞU ANDA MEVCUT MU? YOKSA BU HENÜZ BİR TASLAK MI? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

26 Haziran 2022 17:26

mars-venus
Aday Memur

Bu aslında daha önceden de benzer şekilde sözleşmeli öğretmenliğin adaylık kısmında var olan bir şeydi ancak uygulanmamıştı. Zannediyorum geçen ay gördüğüm bir değişiklikte bunun halihazırda uygulanmayacağıyla ilgili bir şey okumuştum. Kesin bilgilendirmek istemem ancak bunu gördüm. Biraz duruma bakınca bu kadar öğretmen açığının olduğu yerde, daha önceden olduğu gibi derse girilmeden böyle bir eğitim yapılmaz diye düşünüyorum.

27 Haziran 2022 10:23

İsimsizim0
Aday Memur

Bu aslında daha önceden de benzer şekilde sözleşmeli öğretmenliğin adaylık kısmında var olan bir şeydi ancak uygulanmamıştı. Zannediyorum geçen ay gördüğüm bir değişiklikte bunun halihazırda uygulanmayacağıyla ilgili bir şey okumuştum. Kesin bilgilendirmek istemem ancak bunu gördüm. Biraz duruma bakınca bu kadar öğretmen açığının olduğu yerde, daha önceden olduğu gibi derse girilmeden böyle bir eğitim yapılmaz diye düşünüyorum.

mars-venus, 2 ay önce - Alıntıya git

O değişikliği paylaşabilir misiniz sayın hocam?

Toplam 2 mesaj