Editörler : Kubil ay
26 Haziran 2022 17:19   

Göz çizdirme ile ilgili

Arkadaşlar, aranızda polislik için lasik yöntemi göz cizdiren var mı? Lazer olan arkadaşlara soruyorum. Gözleriniz lazerden kaç gün sonra net ve stabilize bir şekilde görmeye başladı ?

26 Haziran 2022 17:25

sytor
Aday Memur
ben çizdirdim kardeşim dunyagözde. sol 1.5 sağ 6 dereceydi benim doğuştan. 4 farklı cihaza sokuyor seni illa ki birisi senin gözüne uyum sağlar merak etme. uyumlu olan yöntemi doktor sana uyguluyor. sabahtan tahliller yapıldı akşamüstü ameliayata alındım. beklemesiydi o bu şu taş catlasın yarım saat sürdü. işlem süreleri de 5-10 dakika arasında bişeydi. ameliyat bittikten yarım saat sonra bile net görmeye başladım iLasik oldum ben. bir gün boyunca yanma batma ağrı oldu biraz. ertesi gün kontrole gittim tekrar koruyucu gözlüğü çıkarttı. ameliyat sonrası bi şeffaf lens takmıstı onu da cikartti. harfleri gösterdi net bir şekilde okudum. yeni göz numaralarin 0.50 ye 0.50 dedi hayirli olsun dedi. 3 ay boyunca gözyaşı damlası kullandım ve bitti. iyileşmen çok çabuk sürüyor ancak net görmen ameliyattan hemen sonra başlıyor. diğer yöntemlerde biraz daha uzunmuş duyduğum kadarıyla. 6 derece olan göze yaptı müdaheleyi, diğerini ellemedi. 6 dereceyi düzeltirsek o da düzelecek dedi dengeleyeceği için dedi öyle de oldu. tek göz bana 5.500 civarı bişeye mal oldu
26 Haziran 2022 17:44

MüsteşarKemall
Aday Memur

Usta ben lasik yönetimiyle oldum. Bu ayın 20 sinde. Ertesi gün kontrole gittim harfleri çift gözle okudumm. Dün ve bugün özellikle sol gözümde hafif bulaniklasma var. Sağ göz çok net ama sol için öyle söyleyemem. Zaten lazer öncesi de sağı kapatıp solla baktığımda bir şey görmüyordum. Ama tam tersi solu kapatıp sağla baktığımda çok net. Acaba iyileşmesi ve daha net görmesi için daha süre mi gerek diye düşündüm. Bugün altıncı günü. Bunu nerden anladın dersen tek gözümü kapatıp diğeri ile bakınca net görüp görmediğimi anlıyorum. Eğer sağ gibi sol da görebilseydi hiçbir sıkıntı olmayacaktı. O yüzden sordum. Temmuz 5 de kontrole gidicem daha erkene mi çekmem gerekli bilemiyorum.

26 Haziran 2022 17:45

MüsteşarKemall
Aday Memur

Tabii eskisi gibi değil görme derecesi arttı fakat sağ gözüm kadar göremiyorum sol ile*

26 Haziran 2022 23:39

Usrbcic
Aday Memur

Lasek yaptirdim cok iyi goruyorum sorun yok ama lesek veye prk yaptir gozde iz kalmaz

Toplam 4 mesaj