Editörler : Kubil ay
27 Haziran 2022 07:49

Alemdarali
Şube Müdürü

geçerli mazeretini lojman tahsis eden yere bildirirsen hiç bir şey olmaz... senin elinde olmayan bir durum geçerli mazerettir. kıllık yapmaya çaılaşacakları kesin. bu lojman işlerinde genelde bir takım işguzar memurların gereksiz kaprisleri olur. kendi kafalarından kural çıkarırlar. amaçları cambazlıktır aslında. lojmana bir kişi eksik kalsında kendi tanıdıgıma sana lojman verecem diyebilelim havası... Madde 16 ? Yetkili makamın veya ilgili konut dağıtım komisyonunun konut tahsis kararı, tahsisin yapıldığı tarihten itibaren en geç on gün içinde, görevli birim tarafından bir yazı ile konut tahsis edilen personele bildirilir.

Konutların Teslimi ve Konutlara Giriş

Kendisine konut tahsis edilen personel, tahsis kararının tebliğ tarihinden itibaren, meşru mazeret dışında, en geç 15 gün içinde Yönetmeliğe ekli kamu konutları tutanağını imzalayıp konuta girmediği takdirde, konut tahsis kararı iptal edilir. Bu takdirde, konutun boş kaldığı süre için tahakkuk eden kira bedeli kendisinden tahsil edilir.

Korsan-80, 1 ay önce - Alıntıya git
İnşallah dediğin gibi olur devrem sağolasın
27 Haziran 2022 12:25

poliskartal63
Şef

2019 da rizeden urfaya tayinim çıktı. Lojman polisi telefon acdi.abi lojman cikti.15 gun icinde gel al dedi.bende 10.gunde geldim aldim.2 gun lojman bakimi yaptim.elekrigini.suyunu uzerime aldim.sonra esyalarimi almaya gittim.3 gun sonra geldim.lojmana yerlestim.lojman almak icin baslaya gerek yok.senin ataman o ile cikmis.sonucta.o kanittir.nasil olsa baslayacak.lojman verirler.esyalarimi yerlestirdikten sonra baslama yaptim lojman polisine de baslama evragindan 1 suretini verdim.bu senede boyle olur. Yeterki lojman polisi lojman cikti dedikten sonra 15 gun icinde anahtari almaya gitmen.tabiki oraya atama ile ilgili evragida gotur.lazim oluyor

27 Haziran 2022 12:27

poliskartal63
Şef

Korsan80 nin dedigi dogru:bizim bir arkafas vardi.urfadan istanbula tayini cikti.istanbuldaki lojmani kayin babasi teslim aldi.10 bin e yakin masraf etti.bakim yaptirdi.biya.falan.fauans.kendisi hazir olunca gitti.

27 Haziran 2022 12:29

poliskartal63
Şef

Ayrica ben urafada lojmandayim.2 yil kaldim.sonra tayinimi 45 km ilerdeki ikceye çıkartım.hala merkezdeki lojmanda oturuyom.lojman yonetmeliginde oyle olmaz yazar ama esneklik var iste..

27 Haziran 2022 14:58

yahya4646
Aday Memur

adamın hakkariden çanakkaleye tayini çıkacak, lojmanı teslim almak için ordan çanakkaleye gelecek, başlama yapacak. sonra yıllık izin isteyecek, geri gidip evini toparlayıp gelecek öylemi. peki adam mehil izninde evini taşımak istiyorsa napacaksınız. mehil izni 15 gün, başlama yapmadan anahtar vermem diyeceksin, başlama yapınca mehil izni gidecek. eee... kafanıza göre kural uydurmayın. millete eziyet etmekten zevk alıyor bazı arkadaşlar.. aynı şeyi kendilerine yapsalar kıyameti koparırlar..

Korsan-80, 1 ay önce - Alıntıya git
Bu kuralı görevli arkadaşlar değil ne yazıkki lojman yönetmeliğini çıkaranlar yapmış. Bu konuda herkes muzdarip ama şmse adım bile atmıyor... Personelin mağduriyeti umrunda bile değil üst tarafın
Toplam 25 mesaj