Editörler : gubaz
27 Haziran 2022 15:21   


Kurum Değişikliği/Hizmet Puanı

Merhabalar arkadaşlar, ben daha önce PTT de idari hizmet sözleşmeli personel olarak 4 seneye yakın bir süre çalıştım.Daha sonra istifa edip tekrar hazırlandım öğretmen olarak atandım.Kadroya geçmiş bulunmaktayım.Ptt deki hizmetimi puana dönüştürebiliyor muyum? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

27 Haziran 2022 15:35

austenjane
Kapalı

Emeklilik surenize etki eder ancak egitim alaninda olmayan calisma surelerinden hizmet puani alamazsiniz.

27 Haziran 2022 16:19

mina88
Aday Memur

Emin misiniz? Çünkü 657 ye tabi çalışmış olanlar eğitim alanında olmasa da hizmet puanlarının 2/3 ünü alabiliyorlar.Ben sadece idari hizmet sözleşmeli olduğum için beni de kapsıyor mu bunu merak ediyorum.

27 Haziran 2022 18:50

popcorn007
Şef

Emeklilik surenize etki eder ancak egitim alaninda olmayan calisma surelerinden hizmet puani alamazsiniz.


austenjane, 1 ay önce - Alıntıya git

Askerlikten puan geliyor. Dolayısıyla buradan da gelebilir.

27 Haziran 2022 23:13

crabnet355
Müsteşar Yardımcısı

Emin misiniz? Çünkü 657 ye tabi çalışmış olanlar eğitim alanında olmasa da hizmet puanlarının 2/3 ünü alabiliyorlar.Ben sadece idari hizmet sözleşmeli olduğum için beni de kapsıyor mu bunu merak ediyorum.


mina88, 1 ay önce - Alıntıya git
657 ye tabi kadrolu ya da sözlesmeli değilseniz almanız zor gibi... Yine de bir şansınızı deneyin derim..
27 Haziran 2022 23:25

RızahalukokulahazıR
Daire Başkanı

MEB atama ve yer değiştirme yönetmeliği madde 41 b bendine göre, almanız gerektiğini değerlendirebiliriz.

b) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında devlet memuru statüsünde geçirilen süreler, 11/10/1983 tarihli ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa tabi olarak geçirilen süreler, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu kapsamında aylıksız izne ayrılan sendika yöneticilerinin aylıksız izinde geçen bu süreleri, askerlikte geçirilen hizmet sürelerinin tamamı ile ödenen sigorta primi gün sayısı kadar olmak üzere özel öğretim kurumlarında yönetici ve öğretmen olarak geçirilen süreler görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı üzerinden,

değerlendirilir.

28 Haziran 2022 08:17

Beytulmakdis
Aday Memur
Elbette alabilirsiniz ben de emniyetten geçiş yaparak aldım. Ama normal öğretmendeki kadar alınmıyor. 3 hizmet bölgesi var. 1. hizmet bölgelerinin çalışanlar 10, 2. hizmet bölgeden çalışanlar 12, 3. hizmet bölgelerinde çalışanlar 14 puan alıyor köy ilçe merkez fark etmeksizin.
28 Haziran 2022 10:39

avea11
Aday Memur

alırsınız hocam

28 Haziran 2022 13:28

nemesisenfo
Aday Memur
657 ye tabi kadrolu ya da sözlesmeli değilseniz almanız zor gibi... Yine de bir şansınızı deneyin derim..
crabnet355, 1 ay önce - Alıntıya git
Benim eşim hemşirelikten kpss ile öğretmen oldu 13 yıllık çalışması vardı. Öğretmenliğe başladığında 13 yılı hizmet puanı olarak yansıttılar.
28 Haziran 2022 13:30

popcorn007
Şef
Elbette alabilirsiniz ben de emniyetten geçiş yaparak aldım. Ama normal öğretmendeki kadar alınmıyor. 3 hizmet bölgesi var. 1. hizmet bölgelerinin çalışanlar 10, 2. hizmet bölgeden çalışanlar 12, 3. hizmet bölgelerinde çalışanlar 14 puan alıyor köy ilçe merkez fark etmeksizin.
Beytulmakdis, 1 ay önce - Alıntıya git

aynen öyle oluyor

29 Haziran 2022 00:02

an_atua
Daire Başkanı

657 ye tabi çalışmalarınızdan hizmet puanı alırsınız. Çalıştığınız bölge MEB e göre kaçıncı bölge ise yıllık o bölgenin en düşük puanını alırsınız. Bu arada 3'te 2'sini değil o puanın tamamını alıalırsınız.

29 Haziran 2022 08:24

235U
Şube Müdürü

senin sorunu biz cevaplayamayız çünkü pttde idari sözleşmeli çalışanın ünvanını bilmiyoruz

eskiden ptt çalışanları memurdu bu statüyse alırsınız 4b sözleşmeli olsa dahi alırdı

ama siz son değişiklikten sonra atananların ünvanı memur mudur siz daha iyi bilirsiniz

memur değilse alamazsınız puanı. kadroya geçtiğinizde özlük size gerekli açıklamayı yapacaktır.

29 Haziran 2022 12:58

mina88
Aday Memur

235 U neye dayanarak alamazsınız yazdınız anlamadım? Bizim PTT de statümüz net değildi.Memurlarla maaş hariç aynı haklara sahiptik.Onlarla aynı sendikaya üye oluyorduk ama emekli iken işçi kabul edilecektik gibi karışık bir durum vardı.Kadroya geçtim.Nasıl ve nereden tam doğru bilgi alabileceğimi bilmiyorum zaten o yüzden burada belki benimle aynı durumda olan vardır diye sordum.

29 Haziran 2022 13:04

235U
Şube Müdürü

235 U neye dayanarak alamazsınız yazdınız anlamadım? Bizim PTT de statümüz net değildi.Memurlarla maaş hariç aynı haklara sahiptik.Onlarla aynı sendikaya üye oluyorduk ama emekli iken işçi kabul edilecektik gibi karışık bir durum vardı.Kadroya geçtim.Nasıl ve nereden tam doğru bilgi alabileceğimi bilmiyorum zaten o yüzden burada belki benimle aynı durumda olan vardır diye sordum.


mina88, 1 ay önce - Alıntıya git

Alabilirsiniz veya lamazsınız demedim. Bilemeyeceğimizi anlattım. İşte tam mesajınızda anlattığınız üzere durumunuz oldukça muallakta. O dönem benimde pttde arkadaşlar vardı ordan biliyorum. ne olduklarını kendileride anlayamadı. O nedenle sizin durumunuzu bilmiyoruz. Burdakiler öğretmen. Ayrıntıları bilmeleri imkansız. Bazıları pttdekini memur bilir bazıları sadece eğitim alanında yapılan memuriyetlerde hizmet puanı verildiğini sanır. İşin aslı memur iseniz puan alırsınız. Benimde benzer durumum vardı. Ordan biliyorum. Pttde çalışmadım tabi. 657 kadrolu hizmetlerim vardı. Size en net cevabı özlük birimi verecek. Tabi onlarında sizin statünüzün ne olduğuna dair kesin karar vermeleri gerekiyor. Umarım işin içinden çıkabilirsiniz.

29 Haziran 2022 13:16

RızahalukokulahazıR
Daire Başkanı

Bu kadar insan cevap vermiş. Bir teşekkürü çok görmüşsünüz. Olumsuz yorum yapan birine hemen muhalefet için cevap yazmışsınız. Senin gibilere cevap vermemek lazım aslında. Git nereden bilgi ediliyorsan edin.

29 Haziran 2022 14:22

ah-memurluk
Aday Memur

Ben de bu durumu merak ediyorum. İl meb de suan için tam cevap veremiyor.

Kamu kurumunda çalışıyorum, kpss artı mülakat ile girdim. Kurumun kendi yönetmeliği var, yönetmelikte geçmeyen konular için 657 ye tabi olmakla yükümlü.

Primlerim 4a üzerinden yatıyor. Ünvanım memur, maaşım 657 memur ile aynı.

Yani unvan memur olmakla birlikte primlerim işçiler gibi yatıyor.

Atanırsam bir gün o zaman öğrenebileceğiz sanırım.

29 Haziran 2022 16:45

mina88
Aday Memur

rıza bilmem ne isimli şahıs, üslubunuzdan nasıl biri olduğunuz belli.Kavga arıyorsanız başka yere.Ben cevap yazan kişiye muhalefet etmedim.Bunu kendisi bile böyle anlamamışken size ne oluyor? Bir şey olsun da kavga edeyim diye bekleyen toksik insanlarla işim yok sizin gibi

29 Haziran 2022 16:56

RızahalukokulahazıR
Daire Başkanı

rıza bilmem ne isimli şahıs, üslubunuzdan nasıl biri olduğunuz belli.Kavga arıyorsanız başka yere.Ben cevap yazan kişiye muhalefet etmedim.Bunu kendisi bile böyle anlamamışken size ne oluyor? Bir şey olsun da kavga edeyim diye bekleyen toksik insanlarla işim yok sizin gibi


mina88, 1 ay önce - Alıntıya git

Toksik bencil bir kisi varsa o da sensin. İnsanlara teşekkür etmekten aciz medeniyetsiz biri olduğun belli. Hadi defol git şimdi . Mina bilmem ne isimli şahıs

29 Haziran 2022 17:12

crabnet355
Müsteşar Yardımcısı
Kesin söylüyorum alamazsınız.Yine de şansınızı deneyin.İdari hizmet sözleşmesi 657 ye tabi değildir.PTT A.Ş olduktan sonra personelini idari hizmet sözleşmesiyle almaya başladı.ondan öncesinde de 657 ye tabi almıyordu.399 a tabi olarak alıyordu.MEB in yönetmeliğinde ne 399 ne de idari hizmet sözleşmesi var
Toplam 18 mesaj