Editörler : E.Kayı Han
27 Haziran 2022 23:49

Aile Birliği Mazeret Tayini

Arkadaşlar merhaba İKM olarak görev yapmaktayım. Öğretmen eşim yeni atandığı için ben onun yanına gitmek durumundayım. Bunun için gerekli olan eşinin başka yerde görev yapamaz belgesini nerden alabilirim?

Swon
Aday Memur
28 Haziran 2022 08:45

Eşinizin çalıştığı kurumdan alacaksınız. Okul müdürüne durumu bildirin, muhtemelen Milli eğitim müdürüne yönlendirecektir. Oradan temin edebilirsiniz.

pauletta138460
Aday Memur
28 Haziran 2022 10:27

Bu madde 657 sayılı devlet memuru olanları kapsamaz yani öğretmeni, hemşireyi kapsamaz örneğin özel hastanede çalışan biri veya kurumsal bir şirkette çalışan biri demek istediği güncel görev belgesi yeterlidir

pauletta138460
Aday Memur
28 Haziran 2022 10:29

Özel okul olursa dediğiniz doğru fakat milli eğitim e bağlı devlet okulunda 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi ise böyle bir belge yoktur ve verilmez böyle bir belge yanlış bilgi vermeyelim
Swon, 2 yıl önce

Eşinizin çalıştığı kurumdan alacaksınız. Okul müdürüne durumu bildirin, muhtemelen Milli eğitim müdürüne yönlendirecektir. Oradan temin edebilirsiniz.

Swon
Aday Memur
28 Haziran 2022 13:58

Konuyu açan arkadaşın "Başka yerde görev yapamaz" belgesinden kastının kadrosunun bulunduğu il şurası, başka bir yerde görevlendirmesi yoktur gibi bir yazı olarak algıladığım için söyledim. Ki ben üniversitede araştırma görevlisi olan eşim için bu şekilde bir belge temin ederek başvuru yaptım ve yanına geldim. Eşim de 657'ye tabi.

pauletta138460, 2 yıl önce
Özel okul olursa dediğiniz doğru fakat milli eğitim e bağlı devlet okulunda 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi ise böyle bir belge yoktur ve verilmez böyle bir belge yanlış bilgi vermeyelim
04 Temmuz 2022 18:52

Eş tayini için çiftçi sigortası geçerli oluyormu arkadaşlar?
Swon, 2 yıl önce

Konuyu açan arkadaşın "Başka yerde görev yapamaz" belgesinden kastının kadrosunun bulunduğu il şurası, başka bir yerde görevlendirmesi yoktur gibi bir yazı olarak algıladığım için söyledim. Ki ben üniversitede araştırma görevlisi olan eşim için bu şekilde bir belge temin ederek başvuru yaptım ve yanına geldim. Eşim de 657'ye tabi.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi