Editörler : E.Kayı Han
27 Haziran 2022 23:49   

Aile Birliği Mazeret Tayini

Arkadaşlar merhaba İKM olarak görev yapmaktayım. Öğretmen eşim yeni atandığı için ben onun yanına gitmek durumundayım. Bunun için gerekli olan eşinin başka yerde görev yapamaz belgesini nerden alabilirim?

28 Haziran 2022 08:45

Swon
Aday Memur

Eşinizin çalıştığı kurumdan alacaksınız. Okul müdürüne durumu bildirin, muhtemelen Milli eğitim müdürüne yönlendirecektir. Oradan temin edebilirsiniz.

28 Haziran 2022 10:27

pauletta138460
Aday Memur
Bu madde 657 sayılı devlet memuru olanları kapsamaz yani öğretmeni, hemşireyi kapsamaz örneğin özel hastanede çalışan biri veya kurumsal bir şirkette çalışan biri demek istediği güncel görev belgesi yeterlidir
28 Haziran 2022 10:29

pauletta138460
Aday Memur

Eşinizin çalıştığı kurumdan alacaksınız. Okul müdürüne durumu bildirin, muhtemelen Milli eğitim müdürüne yönlendirecektir. Oradan temin edebilirsiniz.

Swon, 2 ay önce - Alıntıya git
Özel okul olursa dediğiniz doğru fakat milli eğitim e bağlı devlet okulunda 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi ise böyle bir belge yoktur ve verilmez böyle bir belge yanlış bilgi vermeyelim
28 Haziran 2022 13:58

Swon
Aday Memur
Özel okul olursa dediğiniz doğru fakat milli eğitim e bağlı devlet okulunda 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi ise böyle bir belge yoktur ve verilmez böyle bir belge yanlış bilgi vermeyelim
pauletta138460, 2 ay önce - Alıntıya git

Konuyu açan arkadaşın "Başka yerde görev yapamaz" belgesinden kastının kadrosunun bulunduğu il şurası, başka bir yerde görevlendirmesi yoktur gibi bir yazı olarak algıladığım için söyledim. Ki ben üniversitede araştırma görevlisi olan eşim için bu şekilde bir belge temin ederek başvuru yaptım ve yanına geldim. Eşim de 657'ye tabi.

04 Temmuz 2022 18:52

Evren5454

Konuyu açan arkadaşın "Başka yerde görev yapamaz" belgesinden kastının kadrosunun bulunduğu il şurası, başka bir yerde görevlendirmesi yoktur gibi bir yazı olarak algıladığım için söyledim. Ki ben üniversitede araştırma görevlisi olan eşim için bu şekilde bir belge temin ederek başvuru yaptım ve yanına geldim. Eşim de 657'ye tabi.

Swon, 2 ay önce - Alıntıya git
Eş tayini için çiftçi sigortası geçerli oluyormu arkadaşlar?
Toplam 5 mesaj