Editörler : hugo.almeida
29 Haziran 2022 17:38   

Atanma sırasında askere gitmek

Arkadaşlar ben bu yeni 20bin atamada atanacağım ama askerliğim 18 ağustosta ve mülakat sonuçları 16 ağustosta belli oluyor. Mülakat sonuçları çıktığı gibi ertesi gün gitsem askerlik şubeye erteleyebilir miyim askerliği? Yoksa atamanın kesinleşmesi ve okulun belli olması mı gerekiyor? 18 ağustosta gidersem de askerde atandığım için sorun oluşur mu ? Daha önce başına böyle bir şey gelen varsa lütfen yardımcı olsun.

30 Haziran 2022 10:43

Ömer Faruk Korkmaz
Aday Memur
Ben atama sürecinde iken askerdeydim. Mülakatlara izin alıp gelip girmiştim. Sizin süreç şu şekilde olur: askerliği ertelemeniz pek mümkün değil, böyle bir sistem yok . Askere gidersiniz , aramanız yapıldıktan sonra evrakları teslim için tekrar gelirsiniz. Geri askeri birliğinize dönersiniz, askerlik bitişi görevinize başlarsınız . Ancak kesin olarak süreci ogrenmek istiyor iseniz , bulunduğunuz ilin ilçe milli eğitimindeki atama birimine gidip bilgi alınız . Yanlış bir şey yapmış olmayın . Milli eğitim atama birimi size kesin süreci anlatır . Askere gitmek zorundasınız , ertelemeniz mümkün değil.
Toplam 1 mesaj