Editörler : swat3410

berlin61
Şef
30 Haziran 2022 13:54

Vicdan, adalet anlayışı, insanlara sevgi,saygı, dürüstlük, hoşgörü, meslek etiği, meslek bilgisi. AMASIZ, ÖNYARGISIZ.CEMAATLER, PARTİLER, HER NE OLUŞUM OLURSA OLSUN KİMSENİN ADAMI OLMADAN SADECE DEVLETİN POLİSİ OLMADIKTAN SONRA; DİN-İMAN NEYE YARAR.

Cennet35
Kapalı
30 Haziran 2022 14:03

Mobinciye tek ben yazmadım destek te vermedim güldüm çünkü akıllı biri güler senin gibi ezik dışlanmış biri ancak inanır sinirlenir belli gruba destek mi Allah korusun burdan sana cevabını veren herkesi tebrik ediyorum hatta özelden tebrik mesajı aticam:))) şimdide beni ifşa etmiş haaaa ne komik bir durum peki soruyorum bunca erkek varken neden benimle uğraştın söylesene gücün bir bayana mi yetiyor ben senin şu seviyene hayranım bu tutumun bana malum yapıyı gösteriyor insanları yıldırmak için erkekleri dinsizlikle ,kadınları ile oynak findirgek flörtöz olarak gösterip biktirdilar ayni senin gibi mesela ?

azmah
Genel Müdür
30 Haziran 2022 14:04

Tam üstüne bastın aferin.Unlem işaretinin bile ne olduğunu bilmeyen insanlar var.Zübük nasıl da dini kullanarak insanlara ahkâm kesti diyanette kitap çıkararak bize ahkâm kesiyor bir nevi dinsiz ahlaksız diyor.Aferin tek tük de olsa anlayan kişiler çıkıyor

serezli_22, 2 yıl önce
İbrahim Zübükzadeden mi özendin, gırgır mı yapmaya çalışıyosun zübük

serezli_22
Şube Müdürü
30 Haziran 2022 14:05

Haha
azmah, 2 yıl önce

Tam üstüne bastın aferin.Unlem işaretinin bile ne olduğunu bilmeyen insanlar var.Zübük nasıl da dini kullanarak insanlara ahkâm kesti diyanette kitap çıkararak bize ahkâm kesiyor bir nevi dinsiz ahlaksız diyor.Aferin tek tük de olsa anlayan kişiler çıkıyor

Nizamettin1453
Genel Müdür
30 Haziran 2022 14:15

Ben 3 kitabıda okudum:

Önce kuranı kerimi tam okudum bitirdim, sonra eski ahit kitabı mukaddesi okudum biraz ağır buldum, sonra yeni ahit incilide okudum buda roman gibi geldi. Aralarında ortak hususlarada rastladım.

Ama çok açıkça ayan beyan belli ediyorki kendini Kuranı Kerim işte kutsal metin bu diyor.

Diğer dinleri okumadım şinto budizm hinduizm yoga falan.

Kuranı Kerim gerçek kutsal kitaptır hiç şüphem yoktur, lâkin onu saygıyla temizlenerek önyargısızca ve sakin sakin uzunca okumak gerekir. Kuranı Kerimi meal tefsir şöyle iyice düşünerek 2 defa bir okuyunca, insan Rabbini tanıyor.

azmah
Genel Müdür
30 Haziran 2022 14:17

Esas kitabı diyanet çıkardı onu okuman lazım 4 kitap yetmiyor artık.!!!

Nizamettin1453, 2 yıl önce

Ben 3 kitabıda okudum:

Önce kuranı kerimi tam okudum bitirdim, sonra eski ahit kitabı mukaddesi okudum biraz ağır buldum, sonra yeni ahit incilide okudum buda roman gibi geldi. Aralarında ortak hususlarada rastladım.

Ama çok açıkça ayan beyan belli ediyorki kendini Kuranı Kerim işte kutsal metin bu diyor.

Kuranı Kerim gerçek kutsal kitaptır hiç şüphem yoktur, lâkin onu saygıyla temizlenerek önyargısızca ve sakin sakin uzunca okumak gerekir. Kuranı Kerimi meal tefsir şöyle iyice düşünerek 2 defa bir okuyunca, insan Rabbini tanıyor.

salomon42
Genel Müdür
30 Haziran 2022 16:00

diyanetin kitabını okumadım, okumayı da düşünmüyorum,

kitabın adı çok ilginç, polisler için...,

şimdi diyanetin sağlıkçılar, öğretmenker, vb. için de kitap çıkarması gerekmez mi,

yoksa sadece polislerin mi ihtiyacı vardı,

bildiğimiz din ve ahklak lurallarından farklı mıdır, polislere lazım olan bilgiler,

belki de kitabı okusam iyi ki yazılmış, ihtiyacım vardı, der miyim,

deli sorular.

ömerlik
Şef
30 Haziran 2022 16:10

oldu olacak polisleri yılın belli dilimlerinde kur'an kursuna da yollasınlar.

Yılmaz YÜKSEL
Aday Memur
30 Haziran 2022 16:14

Üç kitabı okumaya ne gerek var Kur'an-ı Kerim geldikten sonra hiç birinin hükmü kalmadı sonra bu kitaplar tahrif olmuş kitaplar 1200 yıllarında (tahmini) İznik toplantısında papazlar tarafından yazılmış 120 ye yakın İncil den 4 tanesini alıp diğerlerini atmışlar. Bu dinlerde tanrı inancı üç oysa asıl İncil ve Tevratta birdir.

İnsanlarımrz teknoloji karşısında inanç zayıflından olmalı ki dinin den imanından oluyor çalışana Allahüteala veriyor ahirette işin her sözün fiilin karşılığı olacaktır.

Nizamettin1453, 2 yıl önce

Ben 3 kitabıda okudum:

Android60
Genel Müdür
30 Haziran 2022 16:18

Ben bu kitabın polisler arasında intihar olaylarının son zamanlarda artmasından dolayı intiharları önleme amacıyla çıkarıldıgını düşündüm. Okumadım ama sadece polisler için din ve ahlak bilgisi başlıgı bana o yönü çağrıştırdı. Kitabı okumadım. Ama kitabıj bir bölümünde. İntiharın din açısından gunah oldugu, insan psikolojisine vs. Yer ayrılmıştır.

Yılmaz YÜKSEL
Aday Memur
30 Haziran 2022 16:28

Ahir zamanda yaşıyoruz eğri ve doğru birbirine karışmış alnında mı yazıyor şudur budur diye eski ümmetlerde bu varmış

Bu adamın Bülent ECEVİT döneminde DSP de önemli bir görevde bulunmuş daha sonra çeşitli kademelerde çlışmış biri herşeye doyan insan azıyor,sapıtıyor.

theendosmanli, 2 yıl önce
hangi müslümanlık? mesela geçen 3 lü erkekle grup yapan dayıda müslüman sende :))

azmah
Genel Müdür
30 Haziran 2022 17:12

Şimdi düşün öğretmenler için doktorlar için lgbt liler için böyle bir kitap basılsaydı nasıl bir infial yaratirdi.? İntiharlardan bahseden var TRT nin Polis intiharları azalıyor algı yaratıyorlar diye kamu spotu var:) demek ki intihar için yazılmamış bu kitap peki ne için yazıldı.?

salomon42, 2 yıl önce

diyanetin kitabını okumadım, okumayı da düşünmüyorum,

kitabın adı çok ilginç, polisler için...,

şimdi diyanetin sağlıkçılar, öğretmenker, vb. için de kitap çıkarması gerekmez mi,

yoksa sadece polislerin mi ihtiyacı vardı,

bildiğimiz din ve ahklak lurallarından farklı mıdır, polislere lazım olan bilgiler,

belki de kitabı okusam iyi ki yazılmış, ihtiyacım vardı, der miyim,

deli sorular.

azmah
Genel Müdür
30 Haziran 2022 17:14

TRT nin polis intiharları ile ilgili kamu spotunu izlemeni tavsiye ediyorum fikir eski A haber muhabiri yeni medya ve basın ilişkiler daire başkanına ait.!!!

Android60, 2 yıl önce

Ben bu kitabın polisler arasında intihar olaylarının son zamanlarda artmasından dolayı intiharları önleme amacıyla çıkarıldıgını düşündüm. Okumadım ama sadece polisler için din ve ahlak bilgisi başlıgı bana o yönü çağrıştırdı. Kitabı okumadım. Ama kitabıj bir bölümünde. İntiharın din açısından gunah oldugu, insan psikolojisine vs. Yer ayrılmıştır.

Android60
Genel Müdür
02 Temmuz 2022 00:40

İzledim onu

azmah, 2 yıl önce

TRT nin polis intiharları ile ilgili kamu spotunu izlemeni tavsiye ediyorum fikir eski A haber muhabiri yeni medya ve basın ilişkiler daire başkanına ait.!!!

wizyy
Şef
02 Temmuz 2022 00:48

1-intihar etme cehennemde ateş var.

2-şehit olursan ise ömür boyu şarap akan nehirler var.

3- bu dünya bir sınav. esas hayat öbür tarafta. çok malda mülkte gözün olmasın.

4- evlenin çoluğunuz çocuğunuz olsun. yoksa kaybedecek brişeyin olmaz. ,

kaybedecek birşeyi olmayan adamı istemeyiz. asi olur.itaat etmez.

5- daha tasarruflu ve ekonomik yaşayın ki bunalıma girmeyin.

teşekkürler. sayenizde huzura erdim.

platon.1
Aday Memur
02 Temmuz 2022 03:27

İnsan gibi muazzam bir yaratığın, 3 yıl 30 yıl 100 yıl gibi bir süre de doğup ölüp çürüyüp gideceğine inanmak yerine sonsuz bir hayatın varlığına inanıyorum.( Ahirete iman).

neşter61
Şube Müdürü
02 Temmuz 2022 07:15

Polislik mesleğini icra edenlerin canı sürekli namlunun ucunda olduğu için ya da hiç değilse diğer memurlara göre ölüm ihtimali daha fazla olduğu için(emekli olunca da bir çok polis kalp krizinden ölüyor, yılların verdiği yıpranmışlık) polis ibadetlerini tam yapmalı. Namazları tam kılmalı. Ağzından bel altı kelimeler çıkmamalı. Af buyurun si... Taşşa.... gı ile konuşmamalı. Her daim gerçek anlamda şehitlik mertebesine erişerek can vermeyi dilemeli. Gerçek anlamda şehit olmalı. Allaha tam inanç yok, ibadet yok ise büyük ihtimal şerit olur gidersin.

BabaYolcu
Aday Memur
02 Temmuz 2022 08:44

Yav şu azmah denilen trolün laflarına inanmayın yalan söylüyor böyle bir kitabın olması söz konusu değil, hemen gaza gelmeyin birbirinizi incitmeyin şu grupta böyle boş adamlara prim yaptırmayın

WinterSoldier
Kapalı
02 Temmuz 2022 09:46

Dünyanın azınlığı müslümanlardır yani sadece Müslüman ve diğerleri diye bakacak olursan öyle yoksa azınlık çok din var ama müslümanlar ve diğer dinler diye ayırırsan dünyada 2,5 milyar Hristiyan 2 milyar ateist deist vs var 1 milyarlık Hindistan'ın da %99 u Hindu onu da kat neyse totalde dünyanın %23 ü Müslüman %77 si ise başka dinlere veya hiçbir dine inanmıyor dünyanın %23 ü iyi %77 si kötü demek yanlış olur hatta malesef müslüman kesimin %99 u berbat durumda suudilerden başla bütün müslüman ülkelere bak yolsuzluk,yetim hakkı yeme,yalan, lüks şatafat hepsi bunlarda Finlandiya gibi bi ülkede hani ateist ya kötü değil mi size göre ama Finlandiyada bakan 50 liralık yemeği kendi cebinde para olmadığı için devletin parasından verdiği için istifa etti halkın hepsi de bunu bekliyordu ayıpladı neyse demem o ki kıstasınız yanlış iyi müslüman var mıdır vardır ama dünyanın %1 ini bile oluşturmaz müslüman diye peşinden gittikleriniz ise servet sahibi ve yahudilerin hizmetçileridir iyi insan olun dininize sahip çıkmanız inanmamız doğrudur ama diğer insanlara din olmadıktan sonra ne işe yararsiniz minvalinde konuşmak ahlaksızlıktır bu kada IŞİD kafasıdır biri de çıkıp dininin olduğu yerlerde ki ahlaksızlığı ortaya koyar dini olan ahlaksızdir der ve bunu kanıtlarsa bu da doğru olmaz ki bu kanitlanir belirttiğim gibi sen kibarca buraya müslümanlar dinimize önem verelim ahlaklı olalım insanlari ayırmayalim hak yemeyelim dersen başka müslüman kardeşlerini dinini unutmamaya davet edebilirsin ama dini olmayan da bilmem ne dersen bu olmaz genelde senin gibi tiplerde her türlü ahlaksızlık oluyor ihlas holding ceosu,ensar,pudra şekeri,mersedes,yat,kat bismillah hey yavrum hey

misyon.2010
Müsteşar Yardımcısı
02 Temmuz 2022 10:16

Yakında zorla parayla satmak için gelir yazı, diyanetin sitesine girip aratırsan görebilirsin kitabı, senin haberinin olmaması olmadığı anlamına gelmez, ufak bir araştırmayla fiyatını da görebilirsin

BabaYolcu, 2 yıl önce

Yav şu azmah denilen trolün laflarına inanmayın yalan söylüyor böyle bir kitabın olması söz konusu değil, hemen gaza gelmeyin birbirinizi incitmeyin şu grupta böyle boş adamlara prim yaptırmayın

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi