Editörler : crops35
30 Haziran 2022 17:03   

DHMİ Elekt. Tekn. Merak edilenler
Maaş hariç yanıtlayabilirim
30 Haziran 2022 17:06

elektronik49
Memur

Bu atamada alım olacak ama yds ile acaba hangi seviyede istiyor

30 Haziran 2022 17:07

elektronik49
Memur

Dil şartı mi üniversiteden sertifika ile saglayabilirmiyiz

30 Haziran 2022 17:08

royznow
Aday Memur

Bu atamada alım olacak ama yds ile acaba hangi seviyede istiyor

elektronik49, 2 ay önce - Alıntıya git
B2
30 Haziran 2022 17:09

royznow
Aday Memur

Dil şartı mi üniversiteden sertifika ile saglayabilirmiyiz

B2 seviye üniversiteden alabilmeniz için fakat yeterli zamanınız olur mu bilemem
30 Haziran 2022 17:23

Elteknkr
Aday Memur
B2 seviye üniversiteden alabilmeniz için fakat yeterli zamanınız olur mu bilemem
royznow, 2 ay önce - Alıntıya git

Sıralamanız kaç

30 Haziran 2022 17:33

Krkmz21
Aday Memur

Tercihlerin bittiği güne kadar sertifikası olmayan sonradan alırım diye düşünmesin tercihler bittiği gün ve öncesi olmalı sertfiia tarihi

30 Haziran 2022 17:33

royznow
Aday Memur

Sıralamanız kaç

Elteknkr, 2 ay önce - Alıntıya git
Ben kurumdanım
30 Haziran 2022 17:44

elektronik49
Memur

Sertifikayı tercih anında mi istiyor yoksa yerleşip başlayıncaya kadar mi

30 Haziran 2022 17:45

elektronik49
Memur

Sertifika almak için kurs ne kadar surer

30 Haziran 2022 17:54

royznow
Aday Memur

Kuruma evrak verirken vericeksiniz. Değişiklik gösterir kısada sürmez araştırın
30 Haziran 2022 17:55

ElektronikDhmi
Aday Memur
Ben kurumdanım
royznow, 2 ay önce - Alıntıya git
Enruttamısın terminalde mi?
30 Haziran 2022 18:02

Habmekelomüh
Aday Memur

Tercih süresinin son gününde kadar gerekli şartları sağlamanız lazım, tercihten sonra sertifika vs. almanız işinize yaramayacaktır. Kılavuzu iyice okursanız bu maddeyi görebileceksiniz. Şartları sağlamadığınız takdirde tercih edip yerleşememe, gitmeme vs. durumunda 3 yıl gibi bir süre aynı ünvan, 1 yıl gibi bir süre hiç tercih veremeyeceksiniz merkezi alımda.

01 Temmuz 2022 01:15

Habmekelomüh
Aday Memur

Tercihler bitmeden sahip olmanız lazım sertifikaya , sonradan almak işinizi görmeyecektir. Sertifika tarihi tercihlerden sonraki bir zamanda olması yerleşmemenize ve ceza süresi almanıza sebebiyet verecektir. Bunlara dikkat etmeniz gerekli

01 Temmuz 2022 15:19

Krkmz21
Aday Memur

genel bilgiler kısmında açıkça tercihin son gününe kadar alınması gerektiği yazıyor sonrası geçersiz

01 Temmuz 2022 16:58

Nurullaa
Aday Memur
B2 SERTİFİKASINA Sahip olduğumuzu üniversite haricinde öğrenemez miyiz?
01 Temmuz 2022 17:12

Nurullaa
Aday Memur

Hayır sertifikaya 7 Temmuza kadar sahip olman gerek
01 Temmuz 2022 20:56

rmyuah
Aday Memur
Merhaba arkadaşlar kurumu aradım YDS 50 puan veya orta seviye İngilizce belgesi istiyor. Genel bilgiler klavuzunda 10 sayfada detay var . En geç 7si itibariyle o belgenin olması lazımmış. Onun dışında kitlere atananlar başvuramuyır kılavuzda 4 sayfada yazıyor veya arama kısmına kamu iktisadi diye yazarsanız oraya çıkıyor zaten kırmızı şekikde uyarmışlar. Kitlere ataması olanlar 3 sene başka kit kurum seçemiyor . DHMİ de kit kurum sayılıyor dedi aradığım kişi adamı çok bunalttım ama herşeyi sordum. Onun dışında ingilizce seviyesi olan varsa tömerden randevu alıp sınava girecek orta seviye kazanırsa sertifikasını hemen alabilir ama İngilizcesi yoksa hayal kurmasın. İngilizcesi olan kişinin çıkış kapısı bu 2 günde hemen alabiliyor araştırdım aradım sordum.
02 Temmuz 2022 00:20

Habmekelomüh
Aday Memur

DHMİ dil şartı hakkında; Yok terminalde çalışacaksın diyenler, yok sertifikayı sonra alırım diyenler, yok bir şey olmaz yazın diyenler vs. vs. açıp kılavuzu okumaktan bir haberler birde atanmayı hayal kuruyor bu kişiler.

Her şey gayet açık ve net yazıyor kılavuzda boşa kürek çekmenin bir faydası yok. Zararları yine kendilerine olacak ama ne fayda gel de laf anlat bu kişilere.

Basit bir şey sanıyorlar galiba bu işleri, incelenmesi var, kontrolü var, denetlenmesi var bu evrakların var oğlu var yani. Öyle yazdım, oldu, bitti, girdim diye bir şey yok. Yüce Yaratan bile ilk emrinde OKU diyor. Ama gel de bu insanlara anlat bunu.

Yüksek puan alıp da şartları sağlamayan kişilerin tercih yaptırılmasının istenmesi tamamen komplo, ceza aldırarak o kişilerin bir sonraki alımlarda elenmesini sağlayacaklar. Çünkü 2020 den yüksek puan almasına rağmen şartlardan dolayı yerleşemeyen birisi 2022 sınavından da yine yüksek puan alarak bu alımda olmasa bile diğer alımda büyük ihtimal yerleşecektir. Böylelikle önlerini açmak istiyorlar.

Aklı başında olan kişi böyle adi tuzaklara düşmesin yazık etmesin kendilerine. DHMİ istiyorlarsa eğer Sertifikayı almak yaklaşık 2-3 aylık bir süreç. 2022/2 alımına her türlü yerleşirler. 2022 sınavından iyi alamam şartları da zaten sağlamıyorum diyenler bu alımdaki diğer kadroları tercih edebilirler. Herkesin hakkında hayırlısı olsun. Amacım insanları doğruya yönlendirmek kimse alet olunmamasını sağlamak.

Toplam 18 mesaj