Editörler : crops35
30 Haziran 2022 21:03   

KPSS P94 ile atanıp da gitmemek

atanma ihtimalim az olsa da var memleketimin dışında atanacağım olursa fakat tcdd kurumuna atandıktan sonra sağlık raporu, askerlik tecil, sicil belgeleri verilecek atanıp bu belgeleri vermezsem ne olur ? Yönetmelik bu konuda ne söylüyor, cezası var mı çünkü temel amacım 2022/2 ortaöğretim alımlarında yüksek puan alıp memleketimde çalışmak istiyorum.

30 Haziran 2022 21:26

engineer.com
Aday Memur
Hocam Tcdd atanıp da gitmemek ne bilim akıl karı deil deil memleket memlekete 10000 km uzak olsa yine de gidilir kit kurumuna
30 Haziran 2022 21:55

jegadrov
Aday Memur

Memleket dışında kirayla vs. oturacaksın bi ton para harcayacaksın, elinde ay sonu kalacak para asgari ücret kalacak böyle sorunları var ayrıca sınav 4 ay sonra alımlarda bi sonraki alım 21 aralıkta tcdd yine alım yapar diye düşünüyorum ve 85 üzeri alacağımı düşünüyorum konularımda bitti memlekete direkt atanmak daha mantıklı gibi

30 Haziran 2022 22:18

Habmekelomüh
Aday Memur

Memleket dışında kirayla vs. oturacaksın bi ton para harcayacaksın, elinde ay sonu kalacak para asgari ücret kalacak böyle sorunları var ayrıca sınav 4 ay sonra alımlarda bi sonraki alım 21 aralıkta tcdd yine alım yapar diye düşünüyorum ve 85 üzeri alacağımı düşünüyorum konularımda bitti memlekete direkt atanmak daha mantıklı gibi

jegadrov, 2 ay önce - Alıntıya git

Atanıp da gitmezsen en az bir sene yerleşemiyorsun cezası var. Gideceksen yaz tercihe yoksa dediğin gibi iyi hazırlandıysan bekle yeni sınavı. Buda bir risk yeni sınavdan iyi alacağının garantisi var mı yada memleketine alım olacağının. Kadrolar doluyor bir bir...

30 Haziran 2022 22:24

machacon
Aday Memur

Ceza alırsın 1 yıl kadrolu pozisyonlara yerleşemezsin

05 Temmuz 2022 15:54

yeniden.035
Aday Memur

ben de yıllar önce şehirdışına atandım hatta çakılı kadroya şu ansa memleketimdeyim ki bu kadar paralı bi kurum da değildi benimki asgari ücret kalacakmış da bari tercih yapmayın da ihtiyacı olan birisi yerleşsin umarım troll değildir

06 Temmuz 2022 10:02

ibrahimm12
Aday Memur

peki bu atamada atanırsak sonra 31 temmuzdaki sınava girip aralık atamalarında tercih verebilirmiyiz

06 Temmuz 2022 10:57

memur98765
Memur

ben de yıllar önce şehirdışına atandım hatta çakılı kadroya şu ansa memleketimdeyim ki bu kadar paralı bi kurum da değildi benimki asgari ücret kalacakmış da bari tercih yapmayın da ihtiyacı olan birisi yerleşsin umarım troll değildir

yeniden.035, 1 ay önce - Alıntıya git

Çakılı kadroya atanıp nasıl memleketinize geçtiniz acaba

06 Temmuz 2022 11:06

yeniden.035
Aday Memur

Çakılı kadroya atanıp nasıl memleketinize geçtiniz acaba

memur98765, 1 ay önce - Alıntıya git

kurumlar arası geçiş yaptım

06 Temmuz 2022 16:39

memur98765
Memur

kurumlar arası geçiş yaptım

yeniden.035, 1 ay önce - Alıntıya git

1 yıl dolduktan sonra mı yaptınız. Lütfen detay verir misiniz bende düşünüyorum ve ilk defa yapan biriyle karşılaştım yardımcı olursanız çok sevinirim

06 Temmuz 2022 21:16

xvatandaşşx
Şef
Millet iş begenmiyor bazilari da 90 puan almış temizlikçi bile olamiyor vay anasini be ! Dünyaya bak adalete bak sisteme bak
07 Temmuz 2022 17:38

memur98765
Memur

??

08 Temmuz 2022 19:30

Umut0621
Daire Başkanı
Kardeşim tamamen seninle aynı düşünüyorum. Benim durumumda aynı senin gibi. Sözleşmeli teknisyenim şuanda ve kadrolu olarak açılan teknisyenliğe başvurdum. Ama başvurduğum kurumun hiçbir özelliği yok. Yine tayin hakkım yok. Ben de kendi memleketimde çalışmak istiyorum gerekirse sözleşmeli çıksada giderim ama malesefki alım olmuyor. Şimdi bana çıkma ihtimali çok yüksek bu kadrolunun ama gitmezsem de milletin hakkına girmiş olacağım. Belki birisi tercih yapıp gidecekti falan. Bu yeni işte baya evime uzak. Keşke bir yedek sistemi olsaydı ösym'nin
08 Temmuz 2022 19:32

Umut0621
Daire Başkanı
Hocam Tcdd atanıp da gitmemek ne bilim akıl karı deil deil memleket memlekete 10000 km uzak olsa yine de gidilir kit kurumuna
engineer.com, 2 ay önce - Alıntıya git
Kardeşim bazı insanlar kendi memleketi dışında çalışmak istemiyor. Mesela bem ankarada çalışıyorum ama kendi memleketim de çalışmak istiyorum. Bir türlü şu şehirden kurtulamadım gitti ya. Bu yüzden kpss'lere giriyorum ama kendi şehrim bir türlü alım yapmıyor. Ne biçim iş bu
08 Temmuz 2022 19:34

Umut0621
Daire Başkanı

jegadrov, 2 ay önce - Alıntıya git
Aynen öyle kardeşim. Kendi ailemizle memleketimizde yaşasak daha az giderimiz olur. Bem yeni atandım ankaraya. Kira, su, elektrik, gaz, internet kol gibi faturalar var. Annem babam memleketteler onlarda çalışıyor. Kendi evimde olsam giderim çok az olurdu. Adı üzerinde kendi evim daha ne olsunki
08 Temmuz 2022 19:37

Umut0621
Daire Başkanı
Millet iş begenmiyor bazilari da 90 puan almış temizlikçi bile olamiyor vay anasini be ! Dünyaya bak adalete bak sisteme bak
xvatandaşşx, 1 ay önce - Alıntıya git
Ya herkes senin gibi düşünmüyor. Yok iş beğenmemezlik yok bilmem ne mıy mıy mıy. Bazı insanlar için kendi memleketinde çalışmak daha öncelikli geliyor. İnşallah sana da çukurca ya da beytüşşebap çıkar da biraz düşünürsün orada
15 Temmuz 2022 13:43

xvatandaşşx
Şef
Ya herkes senin gibi düşünmüyor. Yok iş beğenmemezlik yok bilmem ne mıy mıy mıy. Bazı insanlar için kendi memleketinde çalışmak daha öncelikli geliyor. İnşallah sana da çukurca ya da beytüşşebap çıkar da biraz düşünürsün orada
Umut0621, 1 ay önce - Alıntıya git
Ettiğin beddua kendine dönsün inşallah. Atanip da gitmeyen insanlarin hakkina giriyor
15 Temmuz 2022 14:50

Şeriat şart
Aday Memur
Sözleşme imzalamayana kadar ceza almazsın
Toplam 17 mesaj