Editörler : "eskiyara"Pangaea

Aras Kösedag
Aday Memur
01 Temmuz 2022 21:49

Şimdi sen dersin doktorda mimarda pilotta okumasın
casser1a, 2 yıl önce
Bu ülkede okuduğun üniversiteye aldığın diplomaya bakılmayalı çok oluyor maalesef. Bu yüzden senin çalışma saatine bakarsak ve ayrıca masa başı çalıştığını da düşünürsek, 12 13 saat ayakta hamallık yapan asgari ücretlinin senden daha fazla alması gerekir. Yemişim üniversitesini. Üniversite mezunu olmak bu ülke de kibrit çöpü kadar değerli değil.

casser1a
Şube Müdürü
01 Temmuz 2022 21:54

Anlatmak istediğim şu kardeşim, sizler okumuşsunuz anladık iyisiniz hoşsunuz ama çevrenize bakın ananız babanız haricinde bu durumu önemseyen var mı soruyorum size? Adam gitmiş 4 senelik uyduruk Bi bölüm okumuş mesela halkla ilişkiler sonra çıkmış bu adamla beni bir mi görüyorsun.. Yahu Boğaziçi'nde elektrik elektronik okuyan adamla senin okuduğun bölüm bir mi? Değil ama adam asgari ücretli çalışıyor işte çalışıyor bi restoran da.. Yani her asgari ücretliyi okumamış cahil sanmayın. Kimselere tepeden bakmayın, okumamış ama kafa her şeye çalışan bir ton adam var ülkede imkansızlıktan okumamış... Senin okuduğun öğretmenlik kutsal Bi meslek ama diyorum ki sana değer veren var mı? Yok. Ben de diyorum ki böyle bir ülkede asgari ücretlinin çalışma saati ve aldığı maaşla bir öğretmenin çalışma saati ve aldığı maaşı karşılaştırırım. Sonuçta oda insan ve senin ödediğin kirayı suyu elektriği bilmem neyi o da ödüyor. Sen 5 liraya ekmek alırken adam 2 liraya mı alıyor nedir yani? Tutturmuşsunuz Bi ben okudum da onunla bir mi tutuyorsun. Olaya meslek kariyer okul bilmem ne diye bakmayınız, ülke de geçim zor çalışma saatleri berbat. Ve bu asgari ücretliler şuan günde 13 saate karşılık çerez parası alıyor
Deniz Kum Güneş, 2 yıl önce

okumuş nitelikli adamla okumamış adam bir olabilir mi sence?

casser1a
Şube Müdürü
01 Temmuz 2022 21:57

Pilot özel yetenek ister. Doktor hayat kurtarır. Sen naparsın?
Aras Kösedag, 2 yıl önce
Şimdi sen dersin doktorda mimarda pilotta okumasın

hugo.almeida
Kapalı
01 Temmuz 2022 23:44

Anlamaz hocam bunlar. Bunlar böyle. Yorma sen kendini. Adam mühendis olmuş ama kasiyerlik yapıyor. Şimdi bu adam niye asgari ücret alsın. Sonuçta mühendis olmuş. Kasiyerlik de yapsa mühendis bu adam. Barkod okuttuğuna bakma ileri derece tasarım yapar. Ürün tarttığına bakma muazzam projeler çizer. Ama bunlar anlamaz. Bu adam mühendis olmasına rağmen kasiyer derler. Anlamaz bunlar. Bunlar diplomaya bakmaz utanmadan yapılan işe bakarlar. Bunlar kalifiye eleman nedir bilmez.

casser1a, 2 yıl önce
Anlatmak istediğim şu kardeşim, sizler okumuşsunuz anladık iyisiniz hoşsunuz ama çevrenize bakın ananız babanız haricinde bu durumu önemseyen var mı soruyorum size? Adam gitmiş 4 senelik uyduruk Bi bölüm okumuş mesela halkla ilişkiler sonra çıkmış bu adamla beni bir mi görüyorsun.. Yahu Boğaziçi'nde elektrik elektronik okuyan adamla senin okuduğun bölüm bir mi? Değil ama adam asgari ücretli çalışıyor işte çalışıyor bi restoran da.. Yani her asgari ücretliyi okumamış cahil sanmayın. Kimselere tepeden bakmayın, okumamış ama kafa her şeye çalışan bir ton adam var ülkede imkansızlıktan okumamış... Senin okuduğun öğretmenlik kutsal Bi meslek ama diyorum ki sana değer veren var mı? Yok. Ben de diyorum ki böyle bir ülkede asgari ücretlinin çalışma saati ve aldığı maaşla bir öğretmenin çalışma saati ve aldığı maaşı karşılaştırırım. Sonuçta oda insan ve senin ödediğin kirayı suyu elektriği bilmem neyi o da ödüyor. Sen 5 liraya ekmek alırken adam 2 liraya mı alıyor nedir yani? Tutturmuşsunuz Bi ben okudum da onunla bir mi tutuyorsun. Olaya meslek kariyer okul bilmem ne diye bakmayınız, ülke de geçim zor çalışma saatleri berbat. Ve bu asgari ücretliler şuan günde 13 saate karşılık çerez parası alıyor

hugo.almeida
Kapalı
01 Temmuz 2022 23:44

Hocam şimdi utanmadan "Bunları biz okutuyoruz, biz yetiştiriyoruz" derler. Uyma bunlara.

casser1a, 2 yıl önce
Pilot özel yetenek ister. Doktor hayat kurtarır. Sen naparsın?

şanlı0788
Şube Müdürü
02 Temmuz 2022 00:08

Siz de ülkemizde rahatsızlanınca terziye, hukuki bir işiniz olduğunda da inşaata ameleye gidenlerdensiniz sanırım.Ama cahilliğiniz sadece size değil ne yazık ki bu ülkedeki herkesi etkiliyor. Cahilsiniz bu yüzden mutlusunuz farkındayız ama bu ülke şükür ki sizin gibilerden ibaret değil.
hugo.almeida, 2 yıl önce

Bunlar anlamaz hocam yorma kendini. Keşke herkes çalıştığı kadar para alsa. Bak cerraha yarım saat iki dikiş atıyor 10 bin lira alıyor. Terzi atınca 50 lira alamıyor. Yazık değil mi bu terziye? Bunlar terziyi değil cerrahı savunur. Cahil bunlar. Hakim mesela. Giriyor duruşmaya 5 dk dinliyor karar deyip iki kelime söylüyor aylık 25 bin lira alıyor. İnşaat işçisi o adliyenin her taşına terini döküyor ama hakimden çok daha az alıyor. Sizlerin önderliğinde inşallah terzilerin cerrahlardan, amelelerin hakimlerden daha çok kazanacağı modern Türkiyeyi kuracağız.

Aslanım1905
Kapalı
02 Temmuz 2022 00:12

Okuma kültürü denen birşey yok. Gazate alır son sayfa spor haberlerine bakar. Kahvede okey arası başını kaldırır haberleri izler hee işte o zaman kendisine faydası olmayan balta misali gider ülkeyi kurtaracak adımları sıralar :))) Bide yetmez gelir bu sayfalara benim ücretim neden benim maaşım memur maaşından daha az diye sitem eder :))) Bu ülkede şu an lise mezunu olup dilekçe nasıl yazılırı geçtim adını soyadını yazamayan nesil var ki işte bunlara benim gücüm yetmez çünkü cahillik sizde hastalık tedavisi yok konuşun konuşunda sakına kendinizi adam saymayın.

gfb_makine
Kapalı
02 Temmuz 2022 00:17

Herşeye salça olma
hugo.almeida, 2 yıl önce

Hocam şimdi utanmadan "Bunları biz okutuyoruz, biz yetiştiriyoruz" derler. Uyma bunlara.

monna34
Memur
02 Temmuz 2022 00:18

Yalnız bu arkadaş diğerini iğnelemiş siz anlamamışsınız

şanlı0788, 2 yıl önce
Siz de ülkemizde rahatsızlanınca terziye, hukuki bir işiniz olduğunda da inşaata ameleye gidenlerdensiniz sanırım.Ama cahilliğiniz sadece size değil ne yazık ki bu ülkedeki herkesi etkiliyor. Cahilsiniz bu yüzden mutlusunuz farkındayız ama bu ülke şükür ki sizin gibilerden ibaret değil.

monna34
Memur
02 Temmuz 2022 00:19

Gece gece iyi güldüm :))

hugo.almeida, 2 yıl önce

Anlamaz hocam bunlar. Bunlar böyle. Yorma sen kendini. Adam mühendis olmuş ama kasiyerlik yapıyor. Şimdi bu adam niye asgari ücret alsın. Sonuçta mühendis olmuş. Kasiyerlik de yapsa mühendis bu adam. Barkod okuttuğuna bakma ileri derece tasarım yapar. Ürün tarttığına bakma muazzam projeler çizer. Ama bunlar anlamaz. Bu adam mühendis olmasına rağmen kasiyer derler. Anlamaz bunlar. Bunlar diplomaya bakmaz utanmadan yapılan işe bakarlar. Bunlar kalifiye eleman nedir bilmez.

hugo.almeida
Kapalı
02 Temmuz 2022 14:25

:)

monna34, 2 yıl önce

Gece gece iyi güldüm :))

Aslanım1905
Kapalı
02 Temmuz 2022 17:26

Senin neden okuyup bir yere gelemediğini anladık. Aklına hayran kaldım. Ve senin asgari ücretin 10 bin yaptım. Bitmedi 12 saat çalışma yok bu siteden uzak dur yeter. Memur sitesi burası çoluk çocuk eğlendirme sitesi değil.

erciyesadullah
Aday Memur
02 Temmuz 2022 21:45

Çocuğunuzu okula göndermeyin bir zahmet. Öğretmene değer vermeyen ülke yok olmaya batmaya mahkumdur. Cahil cühela kesime laf anlatıyoruz boşuna. Beyin olsa zaten okurlardı okunmanın kıymetini bilirlerdi. Maaş çalıştığın saate göre belirlenmez. Yaptığın işin niteliğine göre belirlenir. Beyni kullanan adamla bedeni kullanan adam aynı kulvarda olamaz
Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi