Editörler : hugo.almeida
03 Temmuz 2022 12:22   

399 kadroya atanıp gidemezsek ne olur?

Arkadaşlar saçma gelebilir ama merak ettik şimdi 399 bir kodraya atandın gidip evrak vermedin sonra 2022 kpss girdim ilk atamasında tercih yapabilir misin? (Bir arkadaşımızın eşi için yazıyorum 3 yıl çalışma şartı var biliyorsunuz kitlerde çok zor bir karar vermeleri lazım)

03 Temmuz 2022 13:01

Sanat eleştirmeni
Şef

Bu itibarla, kamu iktisadi teşebbüslerine ait pozisyonları tercih edecek adayların, belirtilen istisnalar hariç olmak üzere üç (3) yıllık hizmet süresini tamamlamadıkça yerleştirme işlemlerine katılamayacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Kılavuzda yazanı yorumsuz kopyalayıp yapıştırıyorum.

Genel bilgiler syf 13

03 Temmuz 2022 13:03

atanamayanlarclubu
Aday Memur
Evrak vermesede ARKADASCİGİNİN EŞİ yinede yerleşmiş sayılıp 3 yıl tercih veremez .
03 Temmuz 2022 13:45

Schooller
Aday Memur

Burda atlanan onemli bi nüans var ama hocam.Atama ve yerleştirme iki ayrı hukuki statüyü ifade ediyo ve kılavuz kitlere ATANANLARın 3 yıl atama yasağına tabi olduğunu belirtiyo. Yerleştikten sonra atama için gerekli prosedürleri yerine getirmeyenler bu 3 yıl ceza hükmünün dışında kalır anlamı çıkıyor.

03 Temmuz 2022 13:47

Schooller
Aday Memur

"1/1/2022 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına ATANANLAR 3 hizmet yılını

tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan

pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara

yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve

kuruluşlarına atanamaz. Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında

Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası

kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz."

03 Temmuz 2022 15:14

Sanat eleştirmeni
Şef

"1/1/2022 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına ATANANLAR 3 hizmet yılını

tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan

pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara

yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve

kuruluşlarına atanamaz. Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında

Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası

kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz."

Schooller, 1 ay önce - Alıntıya git

Bunun harici tercih edecekler diye de yazıyor beni kopyaladığım yer orayı da oku

03 Temmuz 2022 16:08

Schooller
Aday Memur

Bunun harici tercih edecekler diye de yazıyor beni kopyaladığım yer orayı da oku

Sanat eleştirmeni, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam sizin kopyaladığınız kısımda hic belirtmemiş atananlar ya da yerleşenler diye. "Tercih edenler" demiş. Burda esas olanın yukarda yazan mevzuat metni olduğunu düşünüyorum. Mevzuata göre de yerleşenler değil yerlestikleri kurumlarca ataması yapılanlar 3 yıl boyunca kpss puanıyla atanamazlar diyor. Yani ben burdan yerleşip belge teslim etmeyenlerin 3 yıl yasağı kapsamına girmediğini anlıyorum. Başka türlü yorumlayanlar varsa onların fikrini de öğrenmek isterim

03 Temmuz 2022 16:23

betelgeuse13
Şube Müdürü
Kadro yakacak? Baştan düşünseymiş
04 Temmuz 2022 16:33

ucuncuselim
Aday Memur
Evrak vermesede ARKADASCİGİNİN EŞİ yinede yerleşmiş sayılıp 3 yıl tercih veremez .
atanamayanlarclubu, 1 ay önce - Alıntıya git

atananlar diyor. belge vermezse gidebilir. açık ve net

04 Temmuz 2022 18:06

neferatu
Aday Memur
Benim bildiğim evrak falan boş iş yerleşti ve gitmediyse 3 yıl yasağından 2022 kpss ye DENEME niyetine girer
04 Temmuz 2022 18:45

HalilToprak35
Aday Memur

6.KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

Kaynak: https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2022/KPSS/TERCIH1/kilavuz30062022.pdf

16 Temmuz 2022 15:25

Erkanq
Aday Memur

Aynı şeyi araştırıyordum %99 ihtimalle Evrak teslim edilmesse atama yapılmayacagından dolayı sadece KPSS puanın yanıyor. Atamaya husus genel bilgilerdeki açıklamalardan bu çıkıyor.

19 Temmuz 2022 08:28

bunudagormedik
Daire Başkanı

Evrak vermezsen bir şey olmaz.

Toplam 12 mesaj