Editörler : "eskiyara"Pangaea

vesezemeo
Aday Memur
04 Temmuz 2022 22:35

Geceleri de halde hamallığa çık 20bin olur
hakaaan34, 2 yıl önce

15 yıllık öğretmenim maaşım 10.650 TL oldu 7500 TL idi bes vs.yok 21 saat derse giren branş öğretmeniyim ekders 45 TL oldu bu zamla birlikte 1800 TL ekders ayrıca 10 saat kursa giren branşı 3600 TL de kurs ekdersi alır yani bekar biri için muazzam bir ücret çıkıyor ortaya 16 bin TL gibi bir maaş çok şükür Allah devletimizden razı olsun ben memnunum

04 Temmuz 2022 23:08

Senin şu dediğinin atanan öğretmenin atanmasına sevinmesi ve bunu atanamayan öğretmen platformunda yazması gibi absürd bir şey...

sana çok iyi gelse bile evi kira olan var, 3 çocuğu olan var, çocukları okuyan var, kredi borcu olan var, araba almak isteyen alamayan var , düşünsene kendi memleketinde tatile gidemeyen var....var da var...

ama sende anlayış olsa zaten yazılanları okur geçerdin.. memnuniyetini dile getirmeye ar eder insan bence..en azından bu artışın gelecekte eriyip gideceğini idrak etmiş, borç harç içinde yüzen ve üzülen kişilere söylenmez..burada herkes mali durumunu açıklamak zorunda değil ama yetersiz buldularsa vardır bir dertleri değil mi???

degerzade, 2 yıl önce

Bekar insanların maaş artışına sevinmesi neden suç? Ben memnunum. Maaşım 10bini buluyor. Geçinmem için gayette yeterli. Gönül isterdi daha iyi şartlar olsun ama malesef. Nefret söyleminde bulunmakta sakınca yokta memnun olmakta ne gibi bir sakınca var?

yldzhmt
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 23:26

Sunlari da ekleyelim;

Haftada 3 gun belletmenlik yapsa (!)

Haftada 6 saat egzersiz acsa. (!)

Ayda bir sinavda gorev alsa.

Geliri 16bin degil 25bin olur.

Bir ogretmen profesor kadar gelir elde edebilir (!)

Ozel dersten de 5bin aldimi profesoru de gecer..

hakaaan34, 2 yıl önce

15 yıllık öğretmenim maaşım 10.650 TL oldu 7500 TL idi bes vs.yok 21 saat derse giren branş öğretmeniyim ekders 45 TL oldu bu zamla birlikte 1800 TL ekders ayrıca 10 saat kursa giren branşı 3600 TL de kurs ekdersi alır yani bekar biri için muazzam bir ücret çıkıyor ortaya 16 bin TL gibi bir maaş çok şükür Allah devletimizden razı olsun ben memnunum

şanlı0788
Şube Müdürü
05 Temmuz 2022 09:19

Bakanın dediği seyyanen zam ya da refah payı değil, asgari ücrete gelen zamdan dolayı maaşın vergiden muaf olan kısmı arttı bu yüzden artış olacak. Millete seyyanen zam ve refah payı diye algı yapmayın. Ortada gerçek anlamda zam filan yok. Bunu herkes görüyor.
King in the north34, 2 yıl önce

Refah farkı olarak 300 ile 500 arası para verilecek. dedi bakan, teşekkür ederiz bu sayede 10 yıllık öğretmen olarak maaşım 11 bini geçiyor bir de sendika parası var 700 lira civarı biraz şükredin ya olumlu bir şeye cephe almayın

degerzade
Memur
05 Temmuz 2022 10:10

Yani diyorsun ki memnun olanlar taşlansın hatta küfürler edilsin. Ama memnuniyetsiz olanlar haklı bulunsun ? Sebep ? Memnun olmam suç mu ? Ben sen memnun değilsin diye seni yargılıyor muyum ? Hayır. O zaman işinize bakınız. Cevap vermek zorunda değilsiniz.

Psikolojik deli, 2 yıl önce

Senin şu dediğinin atanan öğretmenin atanmasına sevinmesi ve bunu atanamayan öğretmen platformunda yazması gibi absürd bir şey...

sana çok iyi gelse bile evi kira olan var, 3 çocuğu olan var, çocukları okuyan var, kredi borcu olan var, araba almak isteyen alamayan var , düşünsene kendi memleketinde tatile gidemeyen var....var da var...

ama sende anlayış olsa zaten yazılanları okur geçerdin.. memnuniyetini dile getirmeye ar eder insan bence..en azından bu artışın gelecekte eriyip gideceğini idrak etmiş, borç harç içinde yüzen ve üzülen kişilere söylenmez..burada herkes mali durumunu açıklamak zorunda değil ama yetersiz buldularsa vardır bir dertleri değil mi???

casser1a
Şube Müdürü
05 Temmuz 2022 11:15

Trolmüsün? Enflasyon farkına büyük zammış gibi sevinende ne bileyim...
05 Temmuz 2022 11:59

Adam şükür diyerek başlıyor.sonra hakkımızda hayırlı olsun diyor. Zaten hakkı ve hayırı başkasından beklersen olacagı bu. Ondan sonra adam bu milletin %60 koyun diyor bence yanlış en az %90 olmalı. Baksanıza adam verielen zammı lütuf olarak görüyor.6 aydır eriyen maaş nolcak. Bunada mı şükür diyelim hayırlısı diyelim. Ben zam istemiyorum hayat pahalılığını düşürsünler. Bugun asgari ücret 5500 olmuş ve yeni memur suan 6500-7000 alacak. Bu mu yani okumak mücadele vermek. Buna mı şükür diyelim sonra hakkımızda hayırlısı diyerek gönlümüzü ferahlatalım.

05 Temmuz 2022 12:03

Bazı zihinsel engelli arkadaşlar var. Hesap yapmış ve 15000 16000 kadar bir ücreti çıkarmış. Bekar olana da yeter demiş. Bekar olana asgari ücrette yeter. Annesiyle babasıyla yaşadıktan sonra kira yok mutfak masrafı yok. Ama hayat öyle değil. Adam evli 3 çocugu olsa bugun 15000 yıne yetmez. Marketler asgari ücret zammını hemen raflara fazlasıyla yansıttı. Daha neyi konuşuyoruz birde ben memnunum diyor. Zaten senin gibiler yüzünden bugun burnumuz b.. çıkmadı. Tebrikler sayın hocam!!!

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi