Editörler : hugo.almeida
04 Temmuz 2022 12:35   

3001 mi yoksa 4001 mi?

3001 (herhangi bir önlisans programı mezuniyeti) nitelik kodu ile mi atanmak daha kolaydır? Yoksa 4001 (herhangi bir lisans programı mezuniyeti) nitelik kodu ile mi? Önlisans için düz memurluk dışında bir seçeneğim yok ama lisansta havacılık yönetimi bölümünü okuyor olduğum için 2023 yılında lisans sınavına girebiliyorum. Ancak sadece DHMİ kadroları mevcut ve bu kurumun da ne kadar çok rağbet gördüğü ortada. Sizce önlisans ile mi şansımı denemeliyim yoksa önümüzdeki yıl için lisans sınavı için mi? Görüşü olan biri benimle paylaşırsa çok mutlu olurum.

04 Temmuz 2022 16:06

sweetdreams35
Aday Memur
Önlisansta kalırdım, düşük puanla atanabilceğim bir bölüm daha okur 2 yılda bitirir kpss denerdim
04 Temmuz 2022 16:13

Arzuu.u
Aday Memur

Bu yıl son şansım. Aynı zamanda lisans da okuduğum için iki yıl sonrasında lisans mezuniyetim olmuş olacak ve o zaman da önlisans kpss sınavına giremiyorum.

05 Temmuz 2022 10:57

Merrtttttt
Aday Memur

Hocam 4001 kodu lisansta 90 altına çok nadir düşmekte çok yüksek kapatıyor. Önlisans kaç felan bilmiyorum

05 Temmuz 2022 11:11

ah-memurluk
Aday Memur

kpss tercih robotum diye bir site var, oradan incele tüm bölümlerin puanlarını.

Ben olsam dhmi tercih yapabileceğim şekilde sınava hazırlanırdım. Havacılık yönetimi koduyla hangi kadrolardan alıyor

05 Temmuz 2022 11:31

Arzuu.u
Aday Memur

Apron memuru ve düz memur olarak 4493 koduyla alıyor. Geçen sene 85-90 arası puanları. 4001 nitelik koduna göre daha düşük

05 Temmuz 2022 11:42

Arzuu.u
Aday Memur

Hocam 4001 kodu lisansta 90 altına çok nadir düşmekte çok yüksek kapatıyor. Önlisans kaç felan bilmiyorum

Merrtttttt, 1 ay önce - Alıntıya git

O da aynı sayılır. En düşük 89 ile kapatmış. Üstelik kadro daha az.

05 Temmuz 2022 12:05

ah-memurluk
Aday Memur

3001 den de puanlar düşük değil, ancak koruma güvenlik görevlisi, şöfr vb unvanlar biraz düşük kapatmış onlarda da belge vs istiyordur zaten.

Sizin durumunuzda izleyeceğim yol su olurdu;

Lisans kpss ye hazırlanıp dhmi için çabalardım. Bunun yanında da açıköğretimden atama puanlarına bakarak Ulaşım Lojistik, İşletme vb bölüm secip İkinci üni kapsamı veya dikey geçiş kapsamında 3. sınıftan başlardım.

05 Temmuz 2022 14:08

Merrtttttt
Aday Memur

3001 den de puanlar düşük değil, ancak koruma güvenlik görevlisi, şöfr vb unvanlar biraz düşük kapatmış onlarda da belge vs istiyordur zaten.

Sizin durumunuzda izleyeceğim yol su olurdu;

Lisans kpss ye hazırlanıp dhmi için çabalardım. Bunun yanında da açıköğretimden atama puanlarına bakarak Ulaşım Lojistik, İşletme vb bölüm secip İkinci üni kapsamı veya dikey geçiş kapsamında 3. sınıftan başlardım.

ah-memurluk, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam lojistik çok sıkıntılı şuanki alımda işçi alıyor direk. Tren teşkil memuru bildiğin işçilik memurlukla alakası yok vagon bağla çöz değmez okumaya

Toplam 8 mesaj