Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
04 Temmuz 2022 13:40

İl içi hakkında
Arkadaşlar ilk defa il içi yapıcam. İl Mem'in yayınladığı listeye göre 6 okul varken, mebbis'te tercihlerde onlarca okul var. Ben listeyi baz alacaksam mebbiste niye görünüyor bu kadar okul?

mazıke
Şef
04 Temmuz 2022 13:42

Hep öyle oluyor hocam

austenjane
Kapalı
04 Temmuz 2022 13:49

Hocam o okullardan da tayin isteyen ogretmen olursa, atanirsa, yeri bosalacak. Tercih eden olursa o da bosalan yere atanacak. O yuzden hepsini yazabilirsiniz.

canım sıkkın arkadaş
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 14:17

hocamlarım ıslak imzalı onay yaptırıcaz mı yoksa sadece mebbis onayı yeticek mi geçen yıl böyle bişey oldu demişti birileri

Mervesinif
Aday Memur
04 Temmuz 2022 14:29

Austenjane hocam iyi de zaten ildeki listeler belli nasıl başka yere tayin isteyip boşalabilir ki herkes il içi yapacak bu aşamada

austenjane, 2 yıl önce

Hocam o okullardan da tayin isteyen ogretmen olursa, atanirsa, yeri bosalacak. Tercih eden olursa o da bosalan yere atanacak. O yuzden hepsini yazabilirsiniz.

fsokulonceci
Aday Memur
04 Temmuz 2022 14:35

Bi sorum olacaktı. Ben tam 3 yıldır ilçe MEM kadrosunda norm fazlasıyım. İlçe emri ile gelmiştim. Bu il içi atamasında yine kendi ilçemden bi okula tercih yapabilir miyim? Norm fazlası olanlar bunu yapabiliyor diye biliyordum ama MEBBİS başvuru ekranına girince kendi ilçem görünmüyor

canım sıkkın arkadaş
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 14:40

il içi ile tayin isteyip başka yere giderse orası boşalacak o nedenle açılmış oluyor

Mervesinif, 2 yıl önce

Austenjane hocam iyi de zaten ildeki listeler belli nasıl başka yere tayin isteyip boşalabilir ki herkes il içi yapacak bu aşamada

Ömer Faruk Korkmaz
Aday Memur
04 Temmuz 2022 14:41

Ben sözleşmeli olduğum için başvuru sistemi bende açık değil, ne yapmam gerekiyor acaba ? 3 yıl şartını taşıyorum.

canım sıkkın arkadaş
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 14:42

norm fazlası isen yaparsın hocam ilçe memle görüşün açık varsa o okulda sistemde gözükmesi gerekir .norm fazlası oldum tercih hakkım ölmesin diye başvuru yapmadım beni resen ilçe içinde ihtiyaç gösterilen okula atadılar bundan 3 yıl önce

fsokulonceci, 2 yıl önce

Bi sorum olacaktı. Ben tam 3 yıldır ilçe MEM kadrosunda norm fazlasıyım. İlçe emri ile gelmiştim. Bu il içi atamasında yine kendi ilçemden bi okula tercih yapabilir miyim? Norm fazlası olanlar bunu yapabiliyor diye biliyordum ama MEBBİS başvuru ekranına girince kendi ilçem görünmüyor

Mervesinif
Aday Memur
04 Temmuz 2022 14:48

Sadece mem listesindeki okullar deil mi gidilebilecek yerler herkes buraları yazacak yani mebbiste görülen okullar ölü tercih olmuyor mu

canım sıkkın arkadaş, 2 yıl önce

il içi ile tayin isteyip başka yere giderse orası boşalacak o nedenle açılmış oluyor

austenjane
Kapalı
04 Temmuz 2022 14:48

3+1 sartini tasiyor musunuz?

Ömer Faruk Korkmaz, 2 yıl önce
Ben sözleşmeli olduğum için başvuru sistemi bende açık değil, ne yapmam gerekiyor acaba ? 3 yıl şartını taşıyorum.

canım sıkkın arkadaş
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 14:50

o riski alıyor insanlar .sonucta senın ölü tercih dediğin okuldaki il içinde tercih yapıp başka yere giderse kendi okulda o kadro boşa çıkmış olucak

Mervesinif, 2 yıl önce

Sadece mem listesindeki okullar deil mi gidilebilecek yerler herkes buraları yazacak yani mebbiste görülen okullar ölü tercih olmuyor mu

austenjane
Kapalı
04 Temmuz 2022 14:51

Hocam bos olan A okuluna dolu olan B okulundaki ogretmen tayin ister ve atanirsa, dolu gozuktugu halde B okulunu yazan C okulundaki ogretmen de B'ye gecer. Bosalan C okuluna da, D okulundaki gecer vb. 1 bosluk ile 7-8 ogretmen yer degistirmisti bizim ilcede gecen senelerde.

Mervesinif, 2 yıl önce

Mervesinif
Aday Memur
04 Temmuz 2022 14:58

Peki mem in listesini mi yoksa mebbisteki listeyi mi tercihte öncelik sırasına koymak gerek

austenjane
Kapalı
04 Temmuz 2022 15:01

Ilcenin yayinladigi liste kesin bos olan okullar, mebbistekiler de bosalma ihtimali olanlar. Hangisine oncelik vereceginiz sizin karariniz. Tayin isteyen herkesin farkli sebepleri var. Hayirlisi olsun.

Mervesinif, 2 yıl önce

Peki mem in listesini mi yoksa mebbisteki listeyi mi tercihte öncelik sırasına koymak gerek

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi