Editörler : Lanet
04 Temmuz 2022 16:53   

Dr. öğ. üyesi başvurularında makale kabul tarihi geçerli midir?

Dergipark'taki bazı dergilerde makalenin kabulü ile yayımlanması arasında 6 ay ile 1 sene arasında zaman olabiliyor. Dr. öğretim üyesi başvurularında, makalenin kabul edildiğine dair bir yazı kabul ediliyor mu? Bu konuda atanma kriterlerinde standart bir tutuma rastlamadım. Yalnızca "yayımlanmış olması ya da doi numarası almış olması" koşulunu gördüm. Makale kabul edildiğinde hemen bir doi numarası atanır mı? Bilgisi olan varsa teşekkürler.

04 Temmuz 2022 17:21

beter800
Memur

Ben yayımlanmış, sayı, sayfa numarası belirlenmiş, doi numarası almış olması gerektiğini biliyorum.

Bu mantıkla kabul yazısı yeterli görülmeyecektir.

04 Temmuz 2022 17:29

real2022
Aday Memur

Hocam, kabul durumu üniversiteye göre değişebilir sanıyorum. Makale kabulündede dergiye göre çok değişiyor. Kimisi hemen doi verirken kimisi çok sonraları verebiliyor.

04 Temmuz 2022 19:27

donurh
Şef

Hocam, kabul durumu üniversiteye göre değişebilir sanıyorum. Makale kabulündede dergiye göre çok değişiyor. Kimisi hemen doi verirken kimisi çok sonraları verebiliyor.

real2022, 1 ay önce - Alıntıya git

O zaman, dediğiniz gibi, deneyimleyerek öğrenicez her ilanda. Teşekkürler.

04 Temmuz 2022 20:51

hidalgo54
Şef

O zaman, dediğiniz gibi, deneyimleyerek öğrenicez her ilanda. Teşekkürler.

donurh, 1 ay önce - Alıntıya git
real2022 hocamın da belirttiği üzere üniversiteden üniversiteye değişir. Bunu öğrenmek için üniversitenin atama yükseltme ölçütlerine bir bakmakta fayda var.
04 Temmuz 2022 21:05

donurh
Şef

İnsanı kararsız bırakan kısım şu: Örneğin bir makalemi yollayabileceğim 2 dergi var, biri Tr Dizin, diğeri ESCI. Esci olanın yayımlanma süresi diğerinden ortalama 1 yıl daha fazla ama prestiji var işte. Belli bir ilan yok şu anda, sadece yayınlarımı çoğaltmaya çalışıyorum. Yani açılacak ilana göre şansa kalacak iş biraz da. Tabi dergi belki de kabulde doi atıyordur, bilemiyorum. Benim alanımda sadece iki tane esci dergi olduğu için yığılma oluyor galiba.

05 Temmuz 2022 17:34

basond
Memur

Üniversiteden üniversiteye değişiyor hocam. Benim çalıştığım üniversitenin kriterlerinde en fazla iki yayıma kabul edilen yayın kabul edilir diyor. Bunların da kanıtlanması isteniyor yani editörden imza vs.

Toplam 6 mesaj