Editörler : Kubil ay
04 Temmuz 2022 18:51   

Kan değerleri

Merhaba arkadaşlar, ben polisliği kazandım ve kan testi yaptırmak istedim. İki hafta önce yaptırdığımı testte total bilurubin 0,3-1,2 referans aralığı olmasına rağmen benimkisi 1,7 çıkmıştı. Bunun üzerine iki hafta boyunca bol su, arpa suyu, limon suyu maydanoz zerdeçallı yoğurt gibi şeyleri besin düzenime ekledim. Bugün kan tahlili yaptırdım ve sonuç geldi. Bilurubin 2,5 a çıkmış, kreatinin değerim 1,97 olmuş (sınır 1,30). Bunun yanında iki hafta önce 126 olan demir değerim bugün bayağı bi düşmüş 28 olmuş. Direkt bilurubin ise 0,1-0,3 olması gerekirken benim 0,8. Beslenme değişikliği ve stres mi beni bu kadar etkiledi anlamadım bu değerleri görünce şok oldum. Dahiliye doktoruna gideceğim. iki haftalık bir sürem kaldı. 9-23 üre 10 benimkiydi o bile 4 e düşmüş bugün. Ne yapmalıyım el mahkum kaldım. Strese girersem düzeleceğini de zannetmiyorum. Bi fikir sunan eden çıkar mı aranızdan size yazmak istedim. Lütfen güzel bir şekilde değerlendirme yapar mısınız?

06 Temmuz 2022 14:07

Takitaki
Aday Memur
Hocam mevcut durumu doktorunuza açıklayıp, onun yönlendirmeleri ile hareket etmenizi tavsiye ederim
Toplam 1 mesaj