Editörler : Kubil ay
05 Temmuz 2022 19:27   

Kapalı
Usul fen konusu

Herkese selamlar arkadaşlar, dün doktora gittim röntgene girdim, ilaç yazdırdım ve 10 günlük rapor verdi doktor. Bugün de beni şubeden arayıp usul fenne uygun olmadığını heyete gözükmem gerektiğini söylediler. Bunun amacı nedir?

05 Temmuz 2022 19:38

RızahalukokulahazıR
Daire Başkanı

Hastaneye sevkiniz olacak ve heyet, hastalığınızı ve tetkiklerinizi inceleyecek. Gerçekten 10 gün rapor almanızı gerektiren bir durumunuzun olup olmadığını kurumumuza bildirecek. Geçmiş olsun

05 Temmuz 2022 19:40

Specialforcee
Şube Müdürü
Zaten usul fenden olumsuz cevap gelmiyor, gönlün rahat olsun. Komiser sana giciklanmis demekki ondan usul fen yazmış. Geçmiş olsun.
05 Temmuz 2022 19:48

samed2003
Aday Memur

Bazen usul fen Uygun degil geliyor o zaman göreve başlarsın

05 Temmuz 2022 19:49

Onurlupolis
Kapalı
Zaten usul fenden olumsuz cevap gelmiyor, gönlün rahat olsun. Komiser sana giciklanmis demekki ondan usul fen yazmış. Geçmiş olsun.
Specialforcee, 3 ay önce - Alıntıya git

Usul fenne uygundur yazısı geldiğinde. Raporlu halde beni uğraştırdığı için dilekçe yazabiliyor muyum? Neye göre benim raporumun usul fenne uygun olmadığını düşündü. Tıp okuyan bilirkişiden aldım raporumu. İstirahatli beni şubeye çağırıp uğraştırmak istedi? Diğer rapor alan devrelerimin hiçbirinden böyle bir şey istemedi

05 Temmuz 2022 19:50

Kocayusuuf
Memur

Benim raporu 4 güne düşürmüştü

05 Temmuz 2022 19:52

Specialforcee
Şube Müdürü

Usul fenne uygundur yazısı geldiğinde. Raporlu halde beni uğraştırdığı için dilekçe yazabiliyor muyum? Neye göre benim raporumun usul fenne uygun olmadığını düşündü. Tıp okuyan bilirkişiden aldım raporumu. İstirahatli beni şubeye çağırıp uğraştırmak istedi? Diğer rapor alan devrelerimin hiçbirinden böyle bir şey istemedi

Onurlupolis, 3 ay önce - Alıntıya git
Usul fen uygun değildir yazısı zaten saçma, komiser doktor raporuna uygun ya da değil diye bir görüş bildiremez. Tabi sen istersen bu belgeleri alıp idare mahkemesine dava edebilirsin. Diğer arkadaşlarına bu şekilde yapmadığına dair de belgeleri toparla sana onlardan farklı davrandığı için direk mobbing suçu doğmuş oluyor.
05 Temmuz 2022 19:54

Specialforcee
Şube Müdürü
Usul fen uygun değildir yazısı zaten saçma, komiser doktor raporuna uygun ya da değil diye bir görüş bildiremez. Tabi sen istersen bu belgeleri alıp idare mahkemesine dava edebilirsin. Diğer arkadaşlarına bu şekilde yapmadığına dair de belgeleri toparla sana onlardan farklı davrandığı için direk mobbing suçu doğmuş oluyor.
Avukat tutmada bile gerek yok direk gidip şikayet edebilirsin.
05 Temmuz 2022 19:55

Onurlupolis
Kapalı

Eğer dediğiniz gibi heyetten de geçerse raporum dediğinizi yapacağım. Çok zoruma gidiyor. Hakkımı savunmaktan aciz kaldığımı düşündükçe gururuma dokunuyor

05 Temmuz 2022 19:57

Specialforcee
Şube Müdürü

Eğer dediğiniz gibi heyetten de geçerse raporum dediğinizi yapacağım. Çok zoruma gidiyor. Hakkımı savunmaktan aciz kaldığımı düşündükçe gururuma dokunuyor

Hiç gururuna dokunmasın. Şimdi seni uğraştırıyor ya şikayet ettigin zaman da senden 10 kat daha fazla o uğraşacak, ayrieten bide ceza yerse ozaman birdaha memurla uğraşmak neymiş anlamış olur. Ek olarak raporun heyetten geçer, ilaç almışsın, röntgen çekmişsin bunlar olduğu için heyet doktorun raporuna müdahale etmez.
05 Temmuz 2022 19:57

Onurlupolis
Kapalı

Hastaneye sevkiniz olacak ve heyet, hastalığınızı ve tetkiklerinizi inceleyecek. Gerçekten 10 gün rapor almanızı gerektiren bir durumunuzun olup olmadığını kurumumuza bildirecek. Geçmiş olsun

RızahalukokulahazıR, 3 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim çok sağ olun

05 Temmuz 2022 20:35

babapolis
Yasaklı

Teşekkür ederim çok sağ olun

Ama sunu unutma bazen sessizce haklılıgın zevkini yasamak karsıya daha cok zarar verir usul fenden bozma olmaz ise umursama hayatına devam et böyle insanları ıcınden kıs kıs guluuor bana diye ıcı ıcınınywr bir yerlerden sıkıstıemaya calıstıkva daha cok sacma lar bu tur insanlar ve sen hıchır swy yaomadan tadını cıkarırsın salla gitsin keyfine bak
05 Temmuz 2022 20:43

onur44222
Memur
Ama sunu unutma bazen sessizce haklılıgın zevkini yasamak karsıya daha cok zarar verir usul fenden bozma olmaz ise umursama hayatına devam et böyle insanları ıcınden kıs kıs guluuor bana diye ıcı ıcınınywr bir yerlerden sıkıstıemaya calıstıkva daha cok sacma lar bu tur insanlar ve sen hıchır swy yaomadan tadını cıkarırsın salla gitsin keyfine bak
babapolis, 3 ay önce - Alıntıya git
Merhabalar usulfenden bozma durumu yaptığınız işlemler sonucunda kesinlikle olmaz. Ama sevk kağıdını alıp hemen gitmenize gerek yok rapor sonrasında da gidebilirsin. Ayrıca kıllık olsun diye de gelecek durumum yok sevk kağıdını getir de diyebilirsiniz.
05 Temmuz 2022 20:48

onur44222
Memur
Merhabalar usulfenden bozma durumu yaptığınız işlemler sonucunda kesinlikle olmaz. Ama sevk kağıdını alıp hemen gitmenize gerek yok rapor sonrasında da gidebilirsin. Ayrıca kıllık olsun diye de gelecek durumum yok sevk kağıdını getir de diyebilirsiniz.
onur44222, 3 ay önce - Alıntıya git
Hatta hastalığınızdan eminseniz raporun sonlarına doğru gidin, oradaki doktora ağrıların devam ettiğini belirtin. Oradaki heyet bile raporunuzu nasıl kısaltabiliyorsa aynı şekilde de uzatabiliyor. Bilginiz olsun.
05 Temmuz 2022 20:53

Hohohop
Kapalı
Hatta hastalığınızdan eminseniz raporun sonlarına doğru gidin, oradaki doktora ağrıların devam ettiğini belirtin. Oradaki heyet bile raporunuzu nasıl kısaltabiliyorsa aynı şekilde de uzatabiliyor. Bilginiz olsun.
onur44222, 3 ay önce - Alıntıya git
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben de öyle yapacaktım fakat araya bayram tatili giriyor. O yüzden 3 gün içerisinde gitmem gerekiyor
05 Temmuz 2022 22:39

ersin28111978
Şef

usul yönünden sevk sırasına uymamış olabilirsin incelemeye gönderir fen yönünden de anlaşılamadığından behisle ib.. liğine gönderiyor yetkisi var ya bırak kullansın yetkiyi kötüye kim kullanır iyi aile çocuğu olmayan git verirler eline zaten sana vermiyorlar postayla gönderiyorlar ha bi ihtimal daha var sağlığının ne boyutta olduğunu merak etmiştir

05 Temmuz 2022 23:57

Hebelupsebelup
Kapalı

Benim anlamadigim sen rapor almissin. Hastasin ki raporun var. Ben gidemem hastayim desen ne olacak ? Zaten raporlu kimseye emir verilemeyecegine dair yargı kararları mevcut.

06 Temmuz 2022 00:55

Luciferrrr
Kapalı

Usul Fen yönetmelikte var olan bişey gönderebilir. Bunu keyfi rapora karşı idarenin bi tedbiri olarak düşün

Usul-- Verilen raporun alınışı kanuna uygunmu? Mesela çalıştığın yer dışında üst üste rapor alalamazsın. İlk raporun bıtımı gelip başlama yapıp 2. raporu öle alman gerek eğer alırsan bu USULE aykırı olur. Soruşturma geçirirsin

Fen-- ise senle alakalı bi durum değil. Sana raporu yazan hekim yada hekimlerle. Raporunu tekrar heyet tetkik eder atıyorum bel ağrısından 10 gün rapor verildi ama heyet dediki bu rapor fazla 5 gün yeterli o zmn 5. günden sonra gider başlarsın. Veyahut diyebilirlerki bu az olmuş 20 günde biz veriyoruz git istirah et Fenne ayrkırılığı seni bağlamaz. Seni usül fenne sevk ettiklerinde sevk evrakını ayağına iste, rahatsızım kalkamıyorum die ambulasla sevk talebinde bile bulunabilirsin. Raporunun son günü heyete de bişi olmaz.

06 Temmuz 2022 00:58

Luciferrrr
Kapalı

Usul Fen yönetmelikte var olan bişey gönderebilir. Bunu keyfi rapora karşı idarenin bi tedbiri olarak düşün

Usul-- Verilen raporun alınışı kanuna uygunmu? Mesela çalıştığın yer dışında üst üste rapor alalamazsın. İlk raporun bıtımı gelip başlama yapıp 2. raporu öle alman gerek eğer alırsan bu USULE aykırı olur. Soruşturma geçirirsin

Fen-- ise senle alakalı bi durum değil. Sana raporu yazan hekim yada hekimlerle. Raporunu tekrar heyet tetkik eder atıyorum bel ağrısından 10 gün rapor verildi ama heyet dediki bu rapor fazla 5 gün yeterli o zmn 5. günden sonra gider başlarsın. Veyahut diyebilirlerki bu az olmuş 20 günde biz veriyoruz git istirah et Fenne ayrkırılığı seni bağlamaz. Seni usül fenne sevk ettiklerinde sevk evrakını ayağına iste, rahatsızım kalkamıyorum die ambulasla sevk talebinde bile bulunabilirsin. Raporunun son günü heyete de bişi olmaz.

Luciferrrr, 3 ay önce - Alıntıya git

Sonu eksik olmuş. Heyete raporun son günü git acele etme.

06 Temmuz 2022 03:12

istavrit07
Aday Memur

kardeşim...

sen rahatsız olduğun için 10 gün rapor almadın mı aldın :)

şimdi diyeceksin ki seni usul fenne yollayan arkadaşa

-ben rahatsız olduğum için rapor aldım hastaneye gidebilecek durumda değilim. ha illa gideceksin diyorsan bana ambulans yolla diyeceksin... çoğu kimse de öyle bişeyin altına girmez...

ha olaki öyle ya da böyle usul fenne gittin diğer arkadaşların dediği gibi çoğu doktor doktorun raporunu bozmaz için rahat olsun...

ama bundan sonra rapor alırken dikkatli olmanı tavsiye ederim...

06 Temmuz 2022 11:05

Qkar92
Aday Memur

RızahalukokulahazıR, 3 ay önce - Alıntıya git

10 gun once ayni konu benim basimdaydi. Bende

hemoridden 10 gun aldim , ilk muane oldugum doktor hemorid yoktur yazdi kagida ama heyet olumlu onayladı. Yani demek istedgm doktor doktoru satmaz. Doktorun yazdigi ilacalri bile almayi unuttum. Gonlunu ferah tut , doktor

doktorun raporunu bozmaz. Benim

Toplam 21 mesaj