Editörler : gubaz
11 Temmuz 2022 11:12

Ahmettim
Kapalı

çalışma saatleri ve tatiler açısından dunyada eşi olmayan meslek. bence tek eksi yanı, bazı sınıflarda çok gürültü ve disiplinsizlik olması. bu adamı yoruyo. bu olunca da cok bagirmaktan boğazların agriyo, faranjit falan. tek kötü yanı bu bence. onun haricinde gayet rahat, güzel bi meslek...

21 Temmuz 2022 19:27

skramz
Şef

çalışma saatleri ve tatiler açısından dunyada eşi olmayan meslek. bence tek eksi yanı, bazı sınıflarda çok gürültü ve disiplinsizlik olması. bu adamı yoruyo. bu olunca da cok bagirmaktan boğazların agriyo, faranjit falan. tek kötü yanı bu bence. onun haricinde gayet rahat, güzel bi meslek...

Ahmettim, 1 ay önce - Alıntıya git

Eksi yan olarak daha ne olacaktı sorması ayıptır o yazdıkların var ya öyle hafife alınacak şeyler değil

21 Temmuz 2022 19:53

TomrisKatun
Memur

Hocam okul ortamınıza ve veli profilinize bağlı. İlgili ve bilinçli veliler, anlayışlı idareyle çok güzel. Ama maddi olarak gider kalemi en yüksek memuriyet. Gelir olarakta zabıta,bekçi bile bizden yüksek alıyor.

21 Temmuz 2022 21:23

birKEDİgördümSANKİ
Müsteşar Yardımcısı

Öğrenci merkezli eğitimi çok yanlış anlayaraktan, öğreniciyi daha nasıl memnun ederize dönen eğitim sisteminde yaptığımız öğretmenlik değil gibi artık. Ne yaptığımızı da bilmiyorum ama 10 yıldan sonra.

Bir de yaş aldıkça 40 kişilik sınıftaki gürültüye tahammül azalıyor, nasılsa 40 öğrenci sınıf ortamında dersin akışını bozacak şekilde gürültü yapmamalıyım demiyor kendiliğinden artık; ya da sürekli gürültü yapıp alacağı cezadan çekinmiyor. Öğrenci merkezli eğitim gereği derse defter kitap kalem getirmeyen öğrencilerin çoğunlukta olduğu 40 öğrencinin ilgisini derse çekerek sınıf hakimiyetini kurman bekleniyor senden. Cep telefonu yasaklanıyor, ama öğrencinin telefonunu almak için elinde yeterli yaptırım yok, cep telefonundaki öğrenci ilgisini dersten çeken içeriklerle yarışıp, acilen öğrencinin dikkatini çekmen gerek; öğrenci cep telefonu derste yasak olduğu için kullanmamalıyım demiyor, ya da telefonla yakalanırsam ceza yerim mazallah demiyor. Nİtekim verilen disiplin cezaları öğrencide mimik bile oynatmıyor çoğu zaman.

neyse hocam, uzar da uzar. Sınır ve kuralların olmadığı ya da yeterince uygulanmadığı bir ortamda her meslek zor.

21 Temmuz 2022 21:29

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı

Mutlu olmanız zor gibi! Bakkal dükkanı açarsanız daha mutlu olabilirsiniz! Ortaokul öğrenci profili daha zor gelecektir! 12 -14 yaş grubu çocuklar aman yarabbii!))) Üniversitede kariyer düşünün ya da başka memurluklar!??

21 Temmuz 2022 22:09

Vionj
Aday Memur
Buraya sorarsan kötü. Normalde iyi.
Toplam 46 mesaj