Editörler : gubaz
06 Temmuz 2022 01:14   

Bir öğretmen nasıl doktordan fazla kazanır.

Gerçekten aklım almıyor bir tarafta dışarda atanmayı bekleyen milyonlarcası var diğer tarafta kıtlık olan bir meslek var. eğitimlerinin zorluklarını mesailerinin zorluklarını zaten kıyaslamam. Birisi üniversite sınavında ilk 10 bine giriyor öteki barajı geçse yetiyor. ama gel görki doktordanfazla para veriyor devlet öğretmenlere. ne kerametleri varda bu parayı hak görüyor devlet anlayami

06 Temmuz 2022 01:20

Hayal3434
Aday Memur

Üniversite sınavında ilk 5 bine girdim, doktor olmak istemedim kan vs sevmiyorum sağlık sektörü bana göre değil. Biz öğretmenler, doktor olamadığımız için öğretmen olmadık haberiniz olsun. Vereyim 20 tane çocuğa 1 saat dayanın ondan sonra konuşun, bu büyük bir yetenektir. Anasının babasının 5 dakika çekmediği çocukları biz el bebek Gül bebek eğitiyoruz. Gelişmiş ülkelerde öğretmen en yüksek maaşı alır zaten, azıcık araştırın sonra konuşun cahil cahil yazmayın buraya

06 Temmuz 2022 01:39

angaralı isa
Şef

Saçma bir düşünce. Arkadaşım çorum fen lisesinden mezundu ve sınavdan tıp fak. puanı almasına rağmen mat. öğrt seçti.yani kişisel te3cih meselesi. Bu tatz binlrcesi var kimi öğrtmenliğin esnek saatlerıne kimi de yaz tatili için tıp yerıne öğrt tercih ediyor.yani doktor olmak ayrıcalık değil

06 Temmuz 2022 01:44

gfb_makine
Şef
Saçma sapan konuşma
06 Temmuz 2022 01:44

maviyedair
Aday Memur
Tıp puaniyla ogrt oldum keske olmasaydim. Dr maasi da daha fazladir abartmayin.
06 Temmuz 2022 01:48

memurhasan38
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
06 Temmuz 2022 02:21

ahmetalisivas
Aday Memur

çevrenizdeki 3 5 boğazici matematik öğretmeni üzerinden ego kasmayın genele bakın. öğretmenlerin zeka ve iq ortalamasını doktorlardan üstün görüp tercih meselesi olarak yorumlamak ancak bu iq seviyesinden beklenen bir yaklaşım. istisnalar kaideyi bozmaz. ama türkiye gibi eğitimli insana düşman bir politika belirlenen bir ülkedende fazlasi beklenemez. sınavlarını otobüste 10 dakika üst dönemin notlarına bakarak geçip mezun olan tipler biz istemediğimizden doktor olmadık demezmi 😀😀 atıyorsunda ufak at biraz. sizin şansınız kapasitesiz olmanıza rağmen vasatligin yüceltildigi bi ülkede yasamaniz bu sayese sizden kat be kat üstün insanlardan daha refah yaşıyorsunuz.

memurhasan38, 1 ay önce - Alıntıya git
Nick'ini değiştir. Memurhasan değil de, şeyhasan yap. Saygısız seni...
06 Temmuz 2022 03:35

Argan35
Memur

Doktoru ogretmen yetistirir, cumhurbaskanini da... Ama bir doktor ogretmen yetistirebilir ne de cumhurbaskani. Bilin isterim. Ek olarak bir meslegi yererek, baska bir meslegi yuceltmeniz dogru degil.

06 Temmuz 2022 03:49

Hayal3434
Aday Memur

çevrenizdeki 3 5 boğazici matematik öğretmeni üzerinden ego kasmayın genele bakın. öğretmenlerin zeka ve iq ortalamasını doktorlardan üstün görüp tercih meselesi olarak yorumlamak ancak bu iq seviyesinden beklenen bir yaklaşım. istisnalar kaideyi bozmaz. ama türkiye gibi eğitimli insana düşman bir politika belirlenen bir ülkedende fazlasi beklenemez. sınavlarını otobüste 10 dakika üst dönemin notlarına bakarak geçip mezun olan tipler biz istemediğimizden doktor olmadık demezmi 😀😀 atıyorsunda ufak at biraz. sizin şansınız kapasitesiz olmanıza rağmen vasatligin yüceltildigi bi ülkede yasamaniz bu sayese sizden kat be kat üstün insanlardan daha refah yaşıyorsunuz.

Git bu başlığı emniyet forumunda aç g.tün yiyorsa da küfürleri gör. Burada saygılı terbiyeli öğretmenlere saldırmak kolay değil mi? Maaşı senin cebinden mi alıyoruz? Doktor değilsin öğretmen değilsin belli ki işsizin tekisin, sana ne oluyor da maaşımıza takmışsın?

06 Temmuz 2022 05:06

reddblackk
Aday Memur

Git bu başlığı emniyet forumunda aç g.tün yiyorsa da küfürleri gör. Burada saygılı terbiyeli öğretmenlere saldırmak kolay değil mi? Maaşı senin cebinden mi alıyoruz? Doktor değilsin öğretmen değilsin belli ki işsizin tekisin, sana ne oluyor da maaşımıza takmışsın?

Hayal3434, 1 ay önce - Alıntıya git
Git bi konuyu emniyet formunda aç derken hocam? Sizin bu dediğiniz yakışıyor mu acaba? Git de küfürleri gör ne demek?
06 Temmuz 2022 05:53

TNR KIZILKALE
Aday Memur
Kafaya bak hele. Üniversite sınavına aldığım puana göre mi maaş veriliyor ya da verilmesi gerekiyor, hastalıklı ve haset zihniyet?... Şu kibir ve küstahlık müessesesi olan hekimlik, işte bu haset ve hasta profildeki tipler yüzünden toplumda itici insanlar olarak etiketlenmiş; biri kendini dev aynasında gören ve bunu topluma öyle gösterme gayretini meziyet sanan, diğeri toplumun içinden ve ta kendisi olan insanlar... Bu arada maaşın öğretmenden daha düşük değil, burada ajitasyon tiyatrosu yapmayın, kimse küçük operasyona onbinleri götürmüyor he ben istisnayım, o paraları almıyorum diyorsanız, işte sizin hasetlik ve kibirlilik cümlelerinizin öznesindeki IQ ve beceri olayı, henüz o seviyeye demek ki layık değilsiniz! Bu arada bir şey daha diyeyim: puan, derece, sıralama, ünvan, statü gibi konularda kendinizi kasmayın, bunlar meziyettir ancak yaptığınız işte başarılı ve topluma geri bildirimi müsbet olan iş kişiyi mutlu ve işinde hakediş sağlar.
06 Temmuz 2022 06:31

Göztepeli3535
Aday Memur

Hayal3434, 1 ay önce - Alıntıya git

Hayal isimli kullanici arkadas kullandigin cümleye bakarmisin! Git bu basligi emniyet formunda ac Burda saygili ve terbiyeli ogretmenlere saldirmak kolay! Demek ne demek emniyet formundaki insanlar saygisiz veya terbiyesiz mi? Emniyetle ilgili bir karin agrin varsa acikca soyle. Yoksa da surekli yapilan saglikci- ogretmen tartismaniza emniyeti karistirmayin!

06 Temmuz 2022 07:11

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı

Sen önce "de, ki" gibi bağlaçlar ayrı yazmayı öğren! Haa "mi" soru edatı da ayrı yazılır. Özel isimler de büyük harfle başlar! türkiye değil, Türkiye yazacaksınız.

Unutma, doktoru da doktor yapan, yetiştiren bir öğretmendir. Hastalarınıza da biraz değer verin ki sonra haber bültenlerine konu olmayasınız!!

06 Temmuz 2022 07:14

SİNİFOGRETMENİOLMAK
Şef

Doktorlarda kıtlık varmış sen üniversite kontenjanlarına bakmiyorsun demekki. Ülkenin 81 ilinde tip fakültesi var nerdeyse. Ayrica 6 yilda mezun ettiğinden daha az doktora ihtiyaci var. Cmhurbaşkanımız bile onlarin şımarıklığıni bildigi icin her yere tıp fakültesi açtı. Simdi seç beğen al konumunda devlet. Ilk defa şimdi duyuyorum bir doktordan daha fazla maas aldığımı vay be.

06 Temmuz 2022 07:16

akarsu373
Aday Memur

At kafalı öğretmen olmasa sen nasıl doktor olacaksın

06 Temmuz 2022 07:44

Aydnmrc
Kapalı

Bu var olan çekememezlik biz de var olduğu sürece ( Polis Öğretmen Doktor vs ) hiç ilerleme kaydedemeyiz çok üzücü gerçekten :/

06 Temmuz 2022 08:08

SINIF54
Memur
Barajı geçse yetiyor mu? Suan öğretmenlik puanları atama olmadıgı için düştü diye biliyorum (arz - talep) meselesi. Ama 8 yıllık öğretmenim +4 yıl üni yani 12 yıl önce 2599. Olarak girdim üniversiteye. Eşit agırlıgın en iyi bölümü hukuk tutuyordu tercih etmedim. Öğretmenlk puanları gayet yüksekti önceden anlayacagın. Puanla maas alınacaksa az bile maas alıyoruz!
06 Temmuz 2022 08:59

enngineer87
Memur

öğretmen değilim ve de hangi meslek olursa olsun maaş karşılaştırılması taraftarı da değilim.Potansiyeli kabiliyeti azmi olan bir insan her alanda maddi ve manevi anlamda kendini ileri taşıyabiliyor. Hem rahatlık hem yüksek gelir bekleyenler kendini kandırıyor sadece...

06 Temmuz 2022 09:09

235U
Şube Müdürü

arkadaşlar bu zevat farklı farklı nicklerle sürekli bu tarz başlık açıp duruyor

cevap vermeseniz çöp bulamayab kara sinek gibi vızıldayıp gidecek

lütfen dikkatinize alınmaya değecek kişi ve konuları dikkate alın.

Toplam 18 mesaj