Editörler : E.Kayı Han

tarihçi_08
Kapalı
08 Temmuz 2022 14:45

Yav arkadaşlar neyin egosu bu. Esas ego mübaşirlerde var. Yüksek puanla atandım havasından geçilmiyor artık. Sorumluluğunuz katibin binde biri kadar değil vay efendim biri dosya çıkar dedi diye havalara giriyorsunuz. Mahkemeler genel anlamda yoğun ve mübaşirler de mevcut katip sayısı fazla olmadığında elbette kalem amirinin de onayı varsa katibe yardımcı olmaktadır ve olmak zorundadır. Siz sadece mahkemelerde yardımcı personelsiniz diğer birimlerde çok çok nadir görev alırsınız. Mahkemeler sizin görev alanınız. Katiplerin işi başından aşkın oluyor ve çoğu zaman dosya çıkarmayı geçtim ekran işlerine bile yetişemiyorlar. Bu haliyle bir dosya çıkarmak da zor olmasa gerek. Bu benim işim değil o benim işim değil diyerek kolaya kaçıyorsunuz. Bazı hakimler katiplere bile görevi olmamasına rağmen iş buyururken mübaşir o benim değil şu benim değil diyor. Adam akıllı bir kalem mevzuatımız iş bölümümüz olmadığı müddetçe böyle çok sorun yaşarız.
11 Ağustos 2022 08:41

hakim git bana sigara al dediği zaman da ona karşı artistlik yapıyormusun, almam diyormusun

11 Ağustos 2022 16:09

katip sizin amiriniz değildir.size emir veremez ancak rica ederse yapıp yapmamak size kalmış

11 Ağustos 2022 16:09

yahu biz yıllarca arşive dosya da taşıdık keşifte daktilo vs. hiç bu soruları sorma gereği de duymadık bir katip olarak.

11 Ağustos 2022 17:41

Kâtip söylediği zaman mecburen o dosyayı çıkaracaksın. Ha çıkarmam diyorsan tutanağın tutulur. Ertesi gün seve seve çıkarmaya başlar hatta katibe şirin gözükmeye kalkarsın. Sözüm çıkarmam diyen tiplere.

Katibin canı çıksın perişan olsun kafa beyin kalmasın sen dosya çıkarmayacaksin öyle mi. Şov yapma burada reele bak sen

stsunam
Aday Memur
11 Ağustos 2022 17:51

çıkartmam, kalkıp alacak, yönetmelik belli kanun belli iş belli... tutanak tuttrurup soruşturma açılsın...

Ökkeş KÖSTERE, 2 yıl önce

Çıkarmam diyen mübaşirler şov yapıyor, aslı astarı yok mecbur çıkartırsınız.

stsunam
Aday Memur
11 Ağustos 2022 17:54

bilmeden mi yalan konuşuyorsun yoksa bilerek mi yalan söylüyorsun ? kul hakkı var unutma ?

34poseidon, 2 yıl önce

mübaşir amirinin söylediği işi yapmak zorundadır.

stsunam
Aday Memur
11 Ağustos 2022 17:56

promosyon sayfalarında din iman ahkamı kesiyorsun burda gelmişsin yalan söylüyorsun, dosyayı vermedi diye tutanak tutabuyecek kim var adliyelerde ? dürüst olun bozgunculuk yapmayın

Ökkeş KÖSTERE, 2 yıl önce

Kâtip söylediği zaman mecburen o dosyayı çıkaracaksın. Ha çıkarmam diyorsan tutanağın tutulur. Ertesi gün seve seve çıkarmaya başlar hatta katibe şirin gözükmeye kalkarsın. Sözüm çıkarmam diyen tiplere.

Katibin canı çıksın perişan olsun kafa beyin kalmasın sen dosya çıkarmayacaksin öyle mi. Şov yapma burada reele bak sen

11 Ağustos 2022 19:11

Bana hangi adliyede çalıştığını söyle. Şov yapma burada

Kriminal27
Şef
11 Ağustos 2022 20:00

Zor birşey değil. Katip gider müdür yada hakim ile görüşür. Onlarda yanına çağırır dosyaları sen çıkaracaksın der olur biter. Bak şimdi kanuna nizama da uygun oldu. Aynı seyi bizede yaptılar.mubasirimiz sağolsun getirmem goturmem olaylarina girdi. Hakime bildirdik. Şimdi ışık hızında gidiyor.

kimsters
Aday Memur
12 Ağustos 2022 00:00

Sonra diyorsunuz ki hakim savcılar bizi ezüyür. Katip ne zaman mübaşirin amiri olmuş

Kriminal27
Şef
12 Ağustos 2022 00:23

Amirlikle ne ilgisi var bunun. Mübaşir dosya cikarmasin evrak atmasin. Durusmada iki çığırısın tamam. Sonra aksama kadar ona buna salça olsun sizin istediğiniz o
kimsters, 2 yıl önce

Sonra diyorsunuz ki hakim savcılar bizi ezüyür. Katip ne zaman mübaşirin amiri olmuş

oksuzz
Aday Memur
12 Ağustos 2022 08:02

Bunlara sen mi karar veriyorsun. Şikayet ettiğin hakim bir de mübaşiri anlayan biri çıkarsa ortada kalma..
Kriminal27, 2 yıl önce
Amirlikle ne ilgisi var bunun. Mübaşir dosya cikarmasin evrak atmasin. Durusmada iki çığırısın tamam. Sonra aksama kadar ona buna salça olsun sizin istediğiniz o

Kriminal27
Şef
12 Ağustos 2022 12:59

Geç kardeş o isleri. Nasıl yata yata çalışırım diye düşünmeye harcadığın enerjini ekmek yediğn yere daha fazla nasıl katkın olur diye düşünmeye harca
oksuzz, 2 yıl önce
Bunlara sen mi karar veriyorsun. Şikayet ettiğin hakim bir de mübaşiri anlayan biri çıkarsa ortada kalma..
12 Ağustos 2022 14:34

Kriminal her ne kadar aramızda ikilem geçse de bu yorumuna katılıyorum.

ruzgarhevalpektas
Aday Memur
13 Ağustos 2022 16:09

Öncelikle konuyu açan arkadaşa yapılan lincleri bir Zabıt Katibi olarak kınıyorum. Sevgili kalem arkadaşım; nasıl ki duruşması olan dosyaları çıkarıp hakime götürmek Mübaşirin göreviyse işlemi olduğunda kalemdeki derdest dosyayı da arşivdeki karara çıkmış dosyayı da çıkarmak Mübaşirin görevidir. İşi olmadığı halde sırf iş olsun diye derdest dosyayı isteyen meslektaşlarımın olduğunu da pek zannetmiyorum. Ancak mübaşir arkadaşın yokluğunda elimden geldiğince kendisine yük olmadan gerekli dosyayı çıkarıp işimi görüyorum. Birbirimizi idare etmek, kollamak lazım.

13 Ağustos 2022 16:33

Dosyayı çıkarınca sanki şanı kaybolacak. Ne olmuş dosyayı çıkarınca. Arkadaşın dediği gibi duruşma dosyalarını da çıkarıyorsunuz, arşivden dosyayı da çıkarıyorsunuz. E bari derdest dosyayı da çıkartın. Ben söylerim çıkarmasını çok kibar bir dil ile çıkarmaz ise ben çıkarırım. Elime mi yapışacak. Çoğu zaman kafa beyin kalmıyor çalışma esnasında o arada da dosya çıkarmak güç oluyor. Oturan mübaşir kardeşim çıkar be dosyayı ne olacak.

13 Ağustos 2022 19:31

siz nasıl insanlarla çalışıyorsunuz ya? valla ben birlikte çalıştığım mübaşirle kankayım, yeri geldğinde o benim arkamı toplar yeri geldiğinde ben onun arkasını toplarım, elimden geldiğince de ona iş söylemem, o da aynı şekil elinden geldiğince bana iş yaptırmaz, müsait olmadıgımda veya dosyayı bulamadıgımda rica ederim dosyayı cıkarır, kendi bildiğim yerdeyse direkt kendim cıkarırım, normalde MÜBAŞİR görevi olan getir götür ayak işlerinin cogunu da söylemem ben kendim yaparım, hatta baska dosya varsa ver ben götüreyim derim (müdür, hakim odasına giderken vs) benim işim senin işine girersen sıkıntı büyük olur ama karşıdaki seni eziyorsa da gerekirse kavga çıkar. şükür ben fazla çalışmamın başkalarının da işini yapmamın karşılığını birçok kez o kişilerden aldım, işe başlayalı 7 ay oldu bir kez sıkıntıya girmedim çünkü hep o kişiler benim yerime o işi yaptı bana yardımcı oldu ben de onlar sıkıştığında yardımcı oldum. bence en sağlıklısı böyle hem kalemde huzur olur, kalemde huzur olmayınca da iğrenç bir yer oluyor adliye.

13 Ağustos 2022 20:14

Senin ağzın süt kokuyor. Sen yata yata sütünü içmeye devam et. Çoluk çocuk gelmiş burada akıl vermeye çalışıyor ya işte ayar oluyorum böyle tiplere....

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi