Editörler : E.Kayı Han
08 Temmuz 2022 00:01

E.Kayı Han
Editor
Kardeşim sen muhtemetsin sanırım sözleşmeli ikm maaşı Ağustos Eylül ayında ne kadar kesintiye uğrar? Müsait olduğunda bakabilirmisin?
aday1memur, 1 ay önce - Alıntıya git

Kardeş ben adliyedeyim. Bizim maaş robotunu kullanabilirsiniz.

08 Temmuz 2022 00:02

aday1memur
Aday Memur

Kardeş ben adliyedeyim. Bizim maaş robotunu kullanabilirsiniz.

E.Kayı Han, 1 ay önce - Alıntıya git
Nasıl kullanacam kardeş tam bilmiyorum
08 Temmuz 2022 00:03

GençKatip47
Aday Memur

Yazık olan husus ne? Herhalde ilk mesajımı okumadın. Saçmalık dediğim mesajı.

Böyle mesaj yazanlara da ayrı bir neyse...

Maaşlar düşük zaten bunları heryerde dile getiriyoruz burada başka bir şey dikkatimi çekti ve o konuya da dikkat çektim.

Hocam bir hususu merak ediyorum , lise mezunu sözleşmeli sendika hariç 8748 TL yaticak , merak ettiğim asgeri ücret kadar vergi muafiyetinden dolayı en az 300 TL maaş artışı olucakti , bu maaşlara işlendi mi o artış , yoksa Ağustos ayında mi işlenecek sisteme , birde bu ayki maaş ile Ağustos ayında alınacak maaş arasında bir artış olur mu
08 Temmuz 2022 00:06

E.Kayı Han
Editor
Hocam bir hususu merak ediyorum , lise mezunu sözleşmeli sendika hariç 8748 TL yaticak , merak ettiğim asgeri ücret kadar vergi muafiyetinden dolayı en az 300 TL maaş artışı olucakti , bu maaşlara işlendi mi o artış , yoksa Ağustos ayında mi işlenecek sisteme , birde bu ayki maaş ile Ağustos ayında alınacak maaş arasında bir artış olur mu
GençKatip47, 1 ay önce - Alıntıya git

Öncelikle maaşlara +300 lira eklenmesi gibi bir durum yok.

Bahsedilen olay şu. Asgari ücret *12 = 60 bin TL'ye kadar vergi muafiyeti vardı. Asgari ücret arttığı için bu 60 bin TL de arttı. Yani vergiye biraz daha geç girilecek. Bahsedilen olay bu.

Ağustos ayında maaş artışı olmaz. Hatta vergiden kaynaklı düşüş olur diye tahmin ediyorum.

08 Temmuz 2022 00:48

publicfinancer
Aday Memur

bekar sözleşmeli lisans mezunu 8859,74 tl

08 Temmuz 2022 00:55

Canw
Aday Memur

Yazık olan husus ne? Herhalde ilk mesajımı okumadın. Saçmalık dediğim mesajı.

Böyle mesaj yazanlara da ayrı bir neyse...

Maaşlar düşük zaten bunları heryerde dile getiriyoruz burada başka bir şey dikkatimi çekti ve o konuya da dikkat çektim.

Kardeşim bordroyu göremedim sendika ücreti ne kadar oldu bilgin varmı
08 Temmuz 2022 00:56

Ersanx01
Memur

8859 TL 9 bine bile çıkamadık sanırım vergiden dolayı kesinti oldu ilk defa temmuzda vergi dilimine girdik

08 Temmuz 2022 00:58

Barricade
Aday Memur

Kayıhan kardeş bişey sorcam Aile yardımını hesaba katmamişlar dogrumudur verilen zammıda yada katsayiylada hesapladım yatan rakam tutuyo fakat aile yardımına gerçekten zam geldiyse 270tl civarı eksik cikiyo aile yardımı daha sonramı eklenir acaba

08 Temmuz 2022 01:09

E.Kayı Han
Editor
Kardeşim bordroyu göremedim sendika ücreti ne kadar oldu bilgin varmı
Canw, 1 ay önce - Alıntıya git

Sendika ücreti 706.90 TL oldu.

08 Temmuz 2022 01:10

E.Kayı Han
Editor

Kayıhan kardeş bişey sorcam Aile yardımını hesaba katmamişlar dogrumudur verilen zammıda yada katsayiylada hesapladım yatan rakam tutuyo fakat aile yardımına gerçekten zam geldiyse 270tl civarı eksik cikiyo aile yardımı daha sonramı eklenir acaba

Barricade, 1 ay önce - Alıntıya git

Aile yardımı hesaba katıldı. 758 TL'ye çıktı.

08 Temmuz 2022 01:17

Barricade
Aday Memur

O zaman 200 kusur TL lik bı kesinti olabilirmi sence kadrolu ikm yim aile yardımı 560 gibi bı rakamdi 757 oldu diosun

08 Temmuz 2022 01:26

Barricade
Aday Memur

Yada şöyle sorayim bu katsayı 1.416 idi eş ve çocuk yardımı bu katsayidan bağımsız zamlanan bı olay degilmi yoksa benmi yanlış biliorum vergi diliminede daha girmedik diye biliorum

08 Temmuz 2022 01:31

Ökkeş KÖSTERE
Memur

Bana 13 bin yatmış

08 Temmuz 2022 01:36

E.Kayı Han
Editor

Yada şöyle sorayim bu katsayı 1.416 idi eş ve çocuk yardımı bu katsayidan bağımsız zamlanan bı olay degilmi yoksa benmi yanlış biliorum vergi diliminede daha girmedik diye biliorum

Barricade, 1 ay önce - Alıntıya git

Bu ay vergi dilimine giren arkadaşlar oldu. Büyük ihtimal senin hesabın tutmaması da vergiden kaynaklıdır.

08 Temmuz 2022 01:37

Barricade
Aday Memur

Tamamdır hocam sağolasın...

08 Temmuz 2022 01:53

checkvizor
Memur
Normal şartlarda en düşük memur maaşı denilince bekar , lise mezunu biri öncelik alınmalı. Bizde sanki herkes evli, 2 çocuklu ve eşi çalışmıyor gibi.
Toplam 36 mesaj