Editörler : crops35
19 Temmuz 2022 12:02

3 Yıl Zorunluluk Şartı Hakkında

Arkadaşlar ben şuam bir kit kurumuna bilgisayar işletmeni olarak atanacağım. Çoğu KPSS adayı gibi hayalim DHMİ idi ancak bilgisayar programcılığından alım yapmadığı için puanım yanmasın diye tercih yaptım. 2022 KPSS ile DHMİ tekniker kadrosuna atanırsam 3 yıl zorunluluğuna takılıyor muyum? Yoksa benim durumum istisnalar arasında bulunan farklı bir pozisyona mı girer? Bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Forumda benzer bir konu görmediğim için yeni konu açtım.

Cezzar88
Aday Memur
20 Temmuz 2022 08:28

Merhaba öncelikle bilgisayar işletmeni olarak atandığınız kurumda sözleşmeye imza attığınız andan itibaren 3 yıl şartınız başlar. 2022 kpss den aldığınız puanla bilgisayar işletmeni olarak başka bir kuruma atanamazsınız 3 yılınızın dolması gerekmektedir. Fakat atandığınız unvandan daha üst bir unvana, 657 kadrolarına ve P1 puanı türünden olan bakanlık kadrolarına atanabilirsiniz. 3 yılınız 2022 puanı geçerlilik süresi içinde biterse o zaman istediğiniz yere tercih verebilirsiniz.

TLGK
Aday Memur
20 Temmuz 2022 08:54

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki Bilgisayar İşletmeni olarak değil de Tekniker olarak başka bir KİT e atanmam mümkün mü?

Cezzar88, 2 yıl önce

Merhaba öncelikle bilgisayar işletmeni olarak atandığınız kurumda sözleşmeye imza attığınız andan itibaren 3 yıl şartınız başlar. 2022 kpss den aldığınız puanla bilgisayar işletmeni olarak başka bir kuruma atanamazsınız 3 yılınızın dolması gerekmektedir. Fakat atandığınız unvandan daha üst bir unvana, 657 kadrolarına ve P1 puanı türünden olan bakanlık kadrolarına atanabilirsiniz. 3 yılınız 2022 puanı geçerlilik süresi içinde biterse o zaman istediğiniz yere tercih verebilirsiniz.

yeşilrussel
Memur
20 Temmuz 2022 09:07

Bilgisayar isletmeni 2.grup tekniker 1.grup yanlis bilmiyorsam olabilir gibi geliyor bana

22 Temmuz 2022 22:48

Takılmazsınız atanbilirsiniz Tekniker olarak?

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi