Editörler : E.Kayı Han
22 Temmuz 2022 16:15

İstirahat raporum bitti, işe başladıktan sonra heyete gönderildim.

İstirahat raporum bitti, işe başladıktan sonra heyete gönderildim. 04.07.2022 tarihinde uzm. Dr?dan 10 günlük istirahat raporu aldım. 13.07.2022?de raporum bitti. 14ünde işe başladım. Bu süreçte bana herhangi bir bildirimde bulunulmadı. Bugün (22.07.2022 günü) il sağlıktan aranarak 27.07.2022 tarihinde heyete çağırıldım.

Okuduğum kadarıyla rapor süresi içinde rapor bitmeden heyete gönderiliyormuş mormalde, rapor uygun bulunmazsa işe geri çağırıyor lafmış, fakat benim raporum bittiye. 10 gün sonra arandım doğal olarak da rapor süresince gitmemiş oldum işe. Herrhangi bir cezası yaptırımı olur mu memurluktan çıkarma vs yazıyor ?? Aday memurum 10 aylık. Moralim çok bozuk şütfen yardımcı olur musunuz? Bana bir bildirim yapılmadı, rapor süresince göreve de çağırılmadım. Yine de özürsüz gitmemiş gibi işlem mi görürüm?

rdemir126.rd
Genel Müdür
23 Temmuz 2022 09:48

Kardeş, devlette her iş resmi yazı ile olur. Sana tebligat yapılmadı ise sıkıntı yapma. 10 gün işe girmeme diye bir durum yok. Sen raporlusun. Heyet e gitmeme gibi bir durum yok. Çünkü sana tebligat yok kaldı ki heyet sana gün verecekti araya bayram günü girdiği için sana gün ü yeni vermişler. Sıkıntı yapma

murat_326
Şube Müdürü
23 Temmuz 2022 15:26

Haber vermeden 10 gün işe gitmediysen sıkıntı olur

31 Mayıs 2023 09:04

sen raporunu zmanında kuruma gönderdin mi?

31 Mayıs 2023 09:05

sana neden heyet incelemesi istemişler ki birisi şikayet mi etmiş?

valonqar
Aday Memur
02 Haziran 2023 17:20

hiç kimseye haber vermeden mi rapor aldın ve kurumuna zamanında ilettin mi?? aday memur olduğun için kıllanmışlardır. ama raporundaki hastalığın gerçekse heyette de bir sorun çıkmaz. doktor doktora pek karşı çıkmaz genelde.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi