Editörler : Kubil ay
23 Temmuz 2022 23:24   

Polislik mi serbest meslek mi?

Herkese merhabalar,

Mühendislik mezunuyum, baba mesleğim olan hurdacı olarak çalışıyorum ve aylık ortalama 8-10 bin tl kazanıyorum. fiziksel yorgunluk, sıcak altında çalışma ve topluma göre itibarsızlık ve sigortasızlık gibi dezavantajları var. istediğim zaman çalışma, istediğim zaman bırakma, ailemin, çevremin ve sevdiklerimin yanında olma gibi avantajlarım var.

28.dönem Pomem'e girip hatrı sayılır yedeklerdeyim ve verilere göre kuvvetle muhtemel okula girmeye hak kazanırım ancak bu olay oldu olalı düşünmekten kafayı kırdım birazcık. polislik mesleği hoşuma gidiyor ama yapılan olumsuz yorumlar ve tayin olayları kafamı kurcalıyor (alıştığım yerden ayrılmak zor gelıyor) ve ailemın geçimi pomeme gidersem nukteye uğrayacak.

Bu hayata bir kere geliyoruz ve aradaki fiyat farkı çok da umrumda değil ki belki ilerde işlerimi büyütürüm, en kötü karnım doyar bir şekilde.

Pomeme gitsem belki de 8 ay sonra atılacağız saçma bir risk de var.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

24 Temmuz 2022 00:39

Legolaskaracı
Memur
Ekmek parası kazanmanın itibarsızlığı olmaz hocam öyle diyenlerle zaten sen hiç tartışmaya girme.
24 Temmuz 2022 14:15

mehmet1.24
Aday Memur

kendi mesleğinde devam etmeni öneririm

25 Temmuz 2022 11:29

Tekbaşqw
Aday Memur
Kardeşim memurun geliri her zaman sabittir istersen gece gündüz çalış alacağın para sabit ama esnafın gecesi de para gündüzü de para cok zengin de olabilirsin esnaflık da ama memurlukta belli bi seviyeye kadar çünkü gelir belli gider bellisiz esnaflıkta öyle değil
25 Temmuz 2022 15:26

esesavax
Aday Memur

RAHATINI HIC BOZMA ISIN IYIYSE ILERDE BIZIM IS BITER VS DEMIYOSAN BEN ANLAMAM TABI ISINE DEVAM ET POLISLIK TAYIN VAR DOGU GOREVI VAR AYDA 240 SAAT CALISCAN EMIR ALTI YANI HUZURUNU BOZMA DERIM

25 Temmuz 2022 16:54

efsane424
Aday Memur
Kardeşim memurun geliri her zaman sabittir istersen gece gündüz çalış alacağın para sabit ama esnafın gecesi de para gündüzü de para cok zengin de olabilirsin esnaflık da ama memurlukta belli bi seviyeye kadar çünkü gelir belli gider bellisiz esnaflıkta öyle değil
Tekbaşqw, 2 ay önce - Alıntıya git

Yorumun için teşekkürler, ben de öyle düşünüyorum. Gün de geldi çattı. Sanırım gitmeyi tercih edeceğim.

25 Temmuz 2022 16:56

efsane424
Aday Memur
Ekmek parası kazanmanın itibarsızlığı olmaz hocam öyle diyenlerle zaten sen hiç tartışmaya girme.
Legolaskaracı, 2 ay önce - Alıntıya git

Ben de öyle düşünüyorum ama işte bekarım ya hocam, millet genelde bu işleri yapana kız vermekde zorlaniyor. Boyle bir muhabbet var nedense.

25 Temmuz 2022 16:57

efsane424
Aday Memur

Yorumun için teşekkürler, ben de öyle düşünüyorum. Gün de geldi çattı. Sanırım gitmeyi tercih edeceğim.

efsane424, 2 ay önce - Alıntıya git

Pardon gitmemeyi.

25 Temmuz 2022 18:45

Sutasak23
Aday Memur

Pardon gitmemeyi.

efsane424, 2 ay önce - Alıntıya git

git kardeş iyi düşün cok pişman olursun ilerde

25 Temmuz 2022 23:27

efsane424
Aday Memur

git kardeş iyi düşün cok pişman olursun ilerde

Sutasak23, 2 ay önce - Alıntıya git

Neden öyle düşünüyorsun hocam? Biraz daha açar mısın sana zahmet

10 Ağustos 2022 16:17

behzatbaşkomiser
Memur

oncelikle merhabalar dostum amacın para kazamakmı statü kazanmak mı ilerleyen zamanlarda hurdacılığı geliştirebilirmisin ticarete yatkınmısın baban kac senedir bu işi yapıyor ve şuan nelere sahip bunların sorularına göre kendin bir karar vereceksin polislik demek meslekle evlenmektir sen polis okuluna girdiğin ilk gün stres başlar ve ömrünün sonuna kadar gider senelik izinler hep sorun olur cok uzun hikaye buraya yaz yaz bitmez keyfine düşkün memlekine özgürlüğüne emir komutaya alışkın değilsen polis olma zordur ..şuan 15 sene oldu şükürler olsun bir mesleğe sahibim ama şu kafayla kazanmış olsam en son tercihim olurdu

12 Ağustos 2022 11:36

korkusuzmaraz
Aday Memur

Bence git zaten direkt polis olmuyorsun 8 ay eğitim alıyorsun. Detsylı sağkık taramasını geçemeyenler oluyor. Duruma göre eğitimde elenenler ve eğitim sonunda istifs edenler falan oluyor. Şayet en kötü 8 aylık eğitim sonunda meslek ile ilgili baya birşey öğrenmiş olursun. İşte o zaman mesleğin sana göre olmadığına kanaat getirirsen istifa edersin. Hem bu şekilde kafanda ne soru işareti kalır, ne deacaba, keşke diyebirşey olmaz hayatında. Ama önce yedeklerden sıranın sana gelmesi lazım. Neyse yine de kendin bilirsin.

12 Ağustos 2022 18:11

Turkpolicc
Daire Başkanı

Şu durumda polislik seçiminiz daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum. Düzenli ve devlet güvencesi altında bir iş.

14 Ağustos 2022 12:03

efsane424
Aday Memur

oncelikle merhabalar dostum amacın para kazamakmı statü kazanmak mı ilerleyen zamanlarda hurdacılığı geliştirebilirmisin ticarete yatkınmısın baban kac senedir bu işi yapıyor ve şuan nelere sahip bunların sorularına göre kendin bir karar vereceksin polislik demek meslekle evlenmektir sen polis okuluna girdiğin ilk gün stres başlar ve ömrünün sonuna kadar gider senelik izinler hep sorun olur cok uzun hikaye buraya yaz yaz bitmez keyfine düşkün memlekine özgürlüğüne emir komutaya alışkın değilsen polis olma zordur ..şuan 15 sene oldu şükürler olsun bir mesleğe sahibim ama şu kafayla kazanmış olsam en son tercihim olurdu

behzatbaşkomiser, 2 ay önce - Alıntıya git

Değerli yorumun için sağol abi, statü olayını herkes ister ama o statüye o bahsedilen çile , gurbet, özlem değer mi ? Merak ettiğim şey bu.

14 Ağustos 2022 12:08

efsane424
Aday Memur

Bence git zaten direkt polis olmuyorsun 8 ay eğitim alıyorsun. Detsylı sağkık taramasını geçemeyenler oluyor. Duruma göre eğitimde elenenler ve eğitim sonunda istifs edenler falan oluyor. Şayet en kötü 8 aylık eğitim sonunda meslek ile ilgili baya birşey öğrenmiş olursun. İşte o zaman mesleğin sana göre olmadığına kanaat getirirsen istifa edersin. Hem bu şekilde kafanda ne soru işareti kalır, ne deacaba, keşke diyebirşey olmaz hayatında. Ama önce yedeklerden sıranın sana gelmesi lazım. Neyse yine de kendin bilirsin.

korkusuzmaraz, 2 ay önce - Alıntıya git

Ama hocam 8 ay veya okuldayken sonra bırakırsan tazminat ödüyorsun.

15 Ağustos 2022 17:16

behzatbaşkomiser
Memur

Değerli yorumun için sağol abi, statü olayını herkes ister ama o statüye o bahsedilen çile , gurbet, özlem değer mi ? Merak ettiğim şey bu.

efsane424, 1 ay önce - Alıntıya git

Tek kelime değmez ananemin cenazaesine katılamadığım gün anladım

15 Ağustos 2022 21:19

Hfzmn
Aday Memur
hurdaciyim, mühendisim, polis olayım mı? kafan bayağı karışık kardeş,. oluyorsan mühendis ol polislik aşk işidir aşık değilsen psikolojin bozulur
15 Ağustos 2022 21:58

efsane424
Aday Memur

Tek kelime değmez ananemin cenazaesine katılamadığım gün anladım

behzatbaşkomiser, 1 ay önce - Alıntıya git

Allah rahmet eylesin. Üzüldüm valla. Yazık yani o zaman bu işi yapanlara. ne demek ya insana nasıl izin vermezler böyle bir olayda.

16 Ağustos 2022 11:09

behzatbaşkomiser
Memur

izin değil kardeş memleketten uzaktaydım öğrendim çıktım ben gidene kadar gömülmüş zaten cok önemli bir olay yoksa ölüm nikaha izin verirler tabi çalıştığın yere göre

Toplam 18 mesaj