Editörler : ecoekonomist
25 Temmuz 2022 21:50   

Deniz kenarında İllerde ki karaborsaya dönen ev fiyatları
Şu saatten sonra deniz kenarı illerde yaşamanın hiçbir mantığı yok. Buralarda otelin olsa, balıkçılık yapsan yani gelirin buralardan olsa anlarım. Sonuçta zengin değilsin. Adam kuş uçumu 20 km uzaklıktan deniz görüyor diyerek, dağlık arazide ki tarlaya arsa fiyatı istiyor. 2+1 daireler 1,5 milyondan başlıyor. 3+1 alacaksan 3-4 milyonu gözden çıkaracaksın. Alacağın dairelerin aidatı da 1000-1500 TL'den başlıyor. 1+0 dairelerin kiraları 3 binden, 3+1 daire kiraları 5 binden başlıyor. Anadolu şehirlerinde 3+1 dairelerin fiyatı ortalama 500 bin ile 800 bin arasında. Kiralarda çok makul fiyatlarda. Tercih sizin. Deniz kenarında ki illerde yaşayıp ev sahiplerini mi zengin edeceksiniz, yoksa anadolu şehrine yerleşip dişinizden tırnağınızdan artırdığınız parayla daha çok yatırım mı yapacaksınız.
30 Eylül 2022 14:09

İsmi Lazım Deil
Memur

Memur maaşıyla deniz kenarında ne işin var. Kendini zengin mi sanıyorsun?

30 Eylül 2022 15:59

sitevilla
Aday Memur

Memur maaşıyla deniz kenarında ne işin var. Kendini zengin mi sanıyorsun?

İsmi Lazım Deil, 2 ay önce - Alıntıya git
Benim dediğim konuyu hiç anlamamışsın. Deniz kenarı illere memur hiç gitmeyecek mi? Tercih olarak seçmeme yönünde görüş bildirdim. Bunun zenginlikle fakirlikle ilgisi yok. Tercih dışı görevlendirildin mi, mecbursun gitmeye.
03 Ekim 2022 16:04

İsmi Lazım Deil
Memur
Benim dediğim konuyu hiç anlamamışsın. Deniz kenarı illere memur hiç gitmeyecek mi? Tercih olarak seçmeme yönünde görüş bildirdim. Bunun zenginlikle fakirlikle ilgisi yok. Tercih dışı görevlendirildin mi, mecbursun gitmeye.
sitevilla, 2 ay önce - Alıntıya git

O bölgelerde çalışanların genelde kendine ait evi oluyor. Evin yoksa oraya sürgün edildiysen işin zor. Lojmanda yer bulursan ancak o şekilde.

08 Ekim 2022 20:52

ekonomik.çöküüş
Yasaklı

Deniz kenarı veya kirası yüksek yerlere atananlar mecburen masrafları bölüşebilecekleri ev arkadaşı bulacaklar.Başka çaresi yok bunun.Zaten genelde akşamdan akşama birbirlerini görecekler,o yüzden zor bir şey de değil bu.

10 Ekim 2022 11:54

matematik2414
Aday Memur

Hangi Anadolu şehri hocam . Malatya , Erzurum, Gaziantep, Diyarbakır gibi illerde evlerin fiyatı 2 milyon civarında. Hakkari'de bile evler 1 milyonun üzerinde. Buyrun site ortada bakabilirsiniz. Kiralar 4 bin TL den aşağı nerdeyse yok. Tokiler bile 3500 civarında. Ülkenin her yeri ateş pahası, yangın yeri. Bunun kıyısı köşesi kalmadı artık.

10 Ekim 2022 12:58

elasena
Şef
Biz Antalyada yasiyoruz. Ve burası bitmis durumda. Konyaalti Lara bölgesindeki ev sahipleri Türkleri evden cikariyor bir bahaneyle. Rus vatandaşlara 15 bine, 12 bine kiraya veriyor hatta biri de benim ev sahibim. 1+1 evinin15 bine verdi dibimde. Konyaaltinda bi cafede kahve 44 TL, küçük su 14 :) dün bizzat denedim . Etrafimdaki herkes tayin istiyor ya da becaiş, Iç göç başladı samimi soyluyorum, her firsatta söylüyorum Antalyada apayri bi ekonomik kriz var. Ve kimse bir sey yapamiyor. Hic bir yetkiliden ses cikmiyor, bize ayrica zulüm gibi yapilan fahiş fiyatlarla ilgili Restoranlar cafeler marketler pazarlar denetlenmiyor. Kisacasi burada yabancilar öder mantigiyla her ev yerine göre 5 ila 10 katı artti. Yabancilar içer yer diye her şey fahiş durumda. Hatta bir apartmanin sahibi komple Türkleri boşalttiriyor Ruslari yerlestiriyor bunlara hep şahitiz. Ama yapacak hic bir seyimiz yok malesef
10 Ekim 2022 14:08

Hukuk10
Genel Müdür

ülke resmen el değiştirdi türkiye artık türkler için yaşanabilir bir yer değil :) pasaport alabilirsem fakir bir ülkeye gitmeyi düşünüyorum yada avrupaya özellikle büyükşehirler memur için tamamen yaşanmaz hale geldi evlilik işleri de biter artık kimse evlenemez kızlar evde kaldı :))))

23 Ekim 2022 08:30

uzman_adayı
Memur
Ağrıda bile oturulabilir evler 2500-3000 TL Satın alacak olsan TOKİ evleri 800.000 Normal bir ev alacaksan 1.5 milyona yakın Her yer aynı Bu işin çözümü, ya maaşlara zam yapılacak ancak yapılınca mevcut ürünlerin maaş oranında zam yapılmaması Buda mümkün değil Ya da mevcut olan durumda maaşı koruyup ürünlerin, araç ve evlerin yarı fiyatlarina çekilmesi Başka çaresi yok
08 Kasım 2022 23:15

karakol38
Şube Müdürü
Balıkesir erdek i araştırın ev fiyatları gayet uygun doğayla iç içe büyük şehirlere yakın denizi güzel
09 Kasım 2022 06:51

uzman_adayı
Memur
Balıkesir erdek i araştırın ev fiyatları gayet uygun doğayla iç içe büyük şehirlere yakın denizi güzel
karakol38, 1 ay önce - Alıntıya git
Erdek in neresi uygun ev fiyatları Neresinde uygun
Toplam 10 mesaj