Editörler : E.Kayı Han
26 Temmuz 2022 18:22

Meslekten çıkarma cezası

Selamün aleyküm ben 2011 yılında hayatın olağan akışında her insanın başına gelebilecek bir kavga nedeniyle 25 ay ceza aldım 2021 yılında ceza evine girdim ve 657 sayılı kanunun 48 ve 98 inci maddesi gereğince meslekten çıkarıldım. Günümüzde cezalar arttirilirken denetimli serbestlik bile 3 yıla cikarilmisken ilgili kanun maddelerinin güncellenmesi gerekmiyor mu? İş ile ilgili olmayan devlete karşı ve yüz kızartıcı eylemler içermeyen ceza yüzünden bir memurun işini aşını kaybetmesi telafisi mümkün olmayan neticeleri beraberinde getiriyor 46 yaşındayım mesleğim yok 17 yıl hizmetim var emekli de olamıyorum eski hükümlü kadrosunda yaş sınırlaması olduğu için işçi alimlarinada basvuramiyorum inanın benim durumumda olan onlarca belki yüzlerce binlerce insan vardır lütfen ilgili kanun maddeleri guncellensin ve bizlere hayata yeniden tutunabilmek için yeniden şans verilsin sadece sicil affı değil meslekten çıkarma cezası almış tüm memurlar için af çıksın!

emremusa
Genel Müdür
29 Eylül 2022 11:39

kavgadan ziyade yaralama falan yapmışsın galiba.geçmiş olsun

m_soygan09
Aday Memur
19 Ocak 2023 00:50

emremusa arkadaş yaralama falan değil o zamanlar 2011 yılında cumhur ittifakı yoktu olayı yaşadığım mekan sahibi ak parti ilçe kadın kollarında etkin görev yapıyordu maalesef ekmegimle oynamak için en üst ceza verildi. Suç silahla tehdit ama ne ateş etme ne yaralama var!

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi