Editörler : Renjiro
28 Temmuz 2022 10:45   

formasyonum olmadığı halde atamamı yaptılar sonra iptal ettiler...

merhaba.

2021deki engelli öğretmen atamalarında tercih yapmıştım. fakat formasyonum

olmadığı için formasyon numarası girmemiştim. fakat ekim ayında da formasyon

almaya başlamıştım. (zaten formasyonunuz yoksa ve bölümünüzde de formasyonu

olan varsa sizi atamıyorlar. ancak tüm formasyonlular atanıp da yer kalırsa siz

de puan üstünlüğünüze göre atanıyorsunuz.) hatta öğretmen alımına başvuru

yaparken formasyon numarası ekleyin diye uyarı verdi ben de olmayan bişeyin

numarasını ekleyemedim. ama zaten son durumda formasyonunuz olmadığını kabul

ediyorsunuz başvurunuz bu şekilde işlenecektir şeklinde yazı çıktı. ben de

onayladım. ama milli eğitim, yöksise bakıp oradan formasyon alıyor gözüktüğüm

için sanki formasyonu bitirmişim gibi beni formasyonlu zannedip atamamı yaptı.

sonradan da atamamı iptal etti. halbuki ben en baştan formasyon numarası

vermemişim. formasyonum olmadığını bildirmişim. ama onlar kafalarına göre

yöksisten almışlar. ki yöksiste de bu kişi formasyonu bitirmiştir yazmıyordu.

atamamı iptal ettiklerini de kurumu arayınca rastgele öğrendim. hani ben

aramasam onlar hiç arayıp da atamanız iptal oldu demiyorlar bile. buraya kadar

herşey normal gibi. (Türkiye'de yaşıyoruz sonuçta.) peki ben şimdi hiç hatam

olmamasına rağmen aynı puanı kullanamayacak mıyım, çünkü artık formasyonum var.

ve puanım da 88, yani kendi alanımda birinci durumdayım. bir kişilik

kontenjanda atanacağım. ama benim hatam olmayan bir durumdan da atamam iptal

oldu. puanım yandı mı şimdi? kaldı ki atandığım zaman bana mucize gelmişti, bu işte

yanlışlık olmasın demiştim. sonra haber çıktı zaten sitede.

https://www.memurlar.net/haber/1004407/meb-engelli-ogretmen-alimindaki-hatayi-duzeltecegiz.html

17 Ağustos 2022 10:39

LORD_55100
Şef

Maalesef puanınız yandı hocam. Bende atandım o atamada fakat çeşitli sebeplerden dolayı feragat ettim. sonradan öğrendim ki puan yanıyormuş ve 1 yıl geçmeden tercihlerde bulunmadığını öğrendim. ve 2022 de tekrar girdim. Sizin durumda olanlar da yanlış bilmiyorsam 3 yıl tercih yapılamıyor diye okumuştum. Emin olmamakla birlikte kılavuzda sanki öyle yazıyor. Sizin yerinizde olsam KDK'ye ve Mahkemeye başvuru yapardım.

17 Ağustos 2022 16:51

Iker Munian
Daire Başkanı

Hocam aynı durumu bende yaşadım. benimde formasyonum yoktu ama bende başvuru yapmıştım. aynı zamanda formasyon kaydımı da yaptırmıştım. başvuru yaparken ikinci önceliği seçtim. ama sistem kayıtları yöksis ten aldığı için formasyonu olmayıp formasyon öğrencisi olanları da formasyonu varmış gibi algıladı ve hepimizi birinci önceliğe çekti.

Ben meb te çalışıyorum ve durumu farkedip bakanlığı aradım. benimde atamamı iptal ettiler ama ben 2018 puanıyla tercih etmiştim. Bakanlıktaki arkadaşın söylediği hatanın sistemle alakalı olduğu ve kimsenin puanının yanmayacağını söylemesi oldu. içiniz rahat olsun inşallah ilk alımda öğretmen olacağız.

19 Ağustos 2022 11:19

ayisba81
Aday Memur

Maalesef puanınız yandı hocam. Bende atandım o atamada fakat çeşitli sebeplerden dolayı feragat ettim. sonradan öğrendim ki puan yanıyormuş ve 1 yıl geçmeden tercihlerde bulunmadığını öğrendim. ve 2022 de tekrar girdim. Sizin durumda olanlar da yanlış bilmiyorsam 3 yıl tercih yapılamıyor diye okumuştum. Emin olmamakla birlikte kılavuzda sanki öyle yazıyor. Sizin yerinizde olsam KDK'ye ve Mahkemeye başvuru yapardım.

LORD_55100, 2 ay önce - Alıntıya git

inşallah hayırlısıyla ilk alımda birlikte atanırız sorunsuz şekilde. ben de 2020 puanı ile başvurdum. bakanlığı arıyorum yönlendiriyorlar yönlendirilen kısım da telefonu açan yok. olmadı bugün gidip görüşeceğim bakanlıktakilerle. ama içime su serptiniz. teşekkürler...

19 Ağustos 2022 11:30

ayisba81
Aday Memur

LORD_55100, 2 ay önce - Alıntıya git

diğer arkadaşı alıntılayayım derken size atmışım mesajı. benim durumum sizden şöyle farklı oluyor. siz kendiniz atanmanızdan feragat etmişsiniz. ben ve diğer arkadaş ise yanlışlıkla atanmışız. hem de bizim hatamız olmadan sistemsel hata kaynaklı. dolayısıyla puanımız yanmamalı diye düşünüyorum. hatta engelli öğretmen alımı diye giriyorum mesela eskiden başvurup da atanmadıklarım çıkıyor. ama bu yanlışlıkla atanmamın yapılıp sonradan iptal edilen atama sonuçları gözükmüyor benim edevlette. ve bence bilerek gözükmüyor çünkü puanımız yanmasın diye bilerek o atamaya hiç başvurmamışız gibi atama sonuçları açılmıyor.

Toplam 4 mesaj