Editörler : Lanet
29 Temmuz 2022 13:45

Zabıta memuru sakal bırakması
Zabıta memuru sakal bırakabilir mi ? Malüm 657 de sakal bırakma zorunluluğu kalktı zabıta uygulama yönetmeliğinde sakal ve bıyık üzerine bir madde de yok

hsnd
Başbakan Müsteşarı
29 Temmuz 2022 15:21

Üniformalılar İçin sıkıntı olabilir. Net bilgi almadan hareket etmeyin derim. Normalde yönetmenliğe işlendi Danıştay kararı. Şu an bırakılabilir normal memurlar İçin.

yamtar37
Memur
29 Temmuz 2022 19:23

Hangi yönetmeliğe işlendi hocam
hsnd, 2 yıl önce
Üniformalılar İçin sıkıntı olabilir. Net bilgi almadan hareket etmeyin derim. Normalde yönetmenliğe işlendi Danıştay kararı. Şu an bırakılabilir normal memurlar İçin.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
29 Temmuz 2022 19:50

Kılık kıyafet yönetmeliği.
yamtar37, 2 yıl önce
Hangi yönetmeliğe işlendi hocam

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
29 Temmuz 2022 21:01

Üniformalı çalışanlara sakal serbestliği gelmedi

vermidon_26
Aday Memur
29 Temmuz 2022 21:03

Zabıta diyorum nerde yazıyor sakal yasağı ? Hangi kanunda yönetmelikte yazıyor yasak olduğu ?
eskidenberiburdayim, 2 yıl önce

Üniformalı çalışanlara sakal serbestliği gelmedi

fary
Aday Memur
30 Temmuz 2022 00:50

selam kardeş o uniformalilar diyen kardes hangi kanunun hangi maddesine dayanarak konusur merak ettim, bende bu soruyu sormustum arastirdim zabita memuru gih sinifindan yani ozel bir kanunu yok kilik kiyafeti 657 ye bagli kisaca...

hsnd
Başbakan Müsteşarı
30 Temmuz 2022 09:48

Selam kardeş bak bakalım üniformalılar derken herhangi bir kanun mevzuat belirtmiş miyim? Ne dediğimi anla sonra yorum yap. BIRAKAMAZ demedim. Üniformalılar İçin belki sıkıntı olabilir araştırın dedim.
fary, 2 yıl önce

selam kardeş o uniformalilar diyen kardes hangi kanunun hangi maddesine dayanarak konusur merak ettim, bende bu soruyu sormustum arastirdim zabita memuru gih sinifindan yani ozel bir kanunu yok kilik kiyafeti 657 ye bagli kisaca...

fary
Aday Memur
30 Temmuz 2022 10:08

uniformanin sahip oldugu neye sahip zabita cok merak ettim...zabita eski kaynaklarda polisin genel ismidir gunumuzde ise belediyelerin yerel kuvvetleri olarak aniliyor zabitalar icin simdiye kadr bir calisma yapilmamis ozel bir siniflari yok gorev aninda sehitlik yada gazilik durumlari yok kisaca masa basi memurunun alandaki hali olarak ele alinmis kanunlarda sahipsiz bir birim...

10 Ağustos 2022 09:56

Mevzuat değişikliği olmadı, Danıştay'ın bu yönde bir kararı var sadece. Ne kadar sakalın uzamasında sakınca yok, kılı kıyafette ne kadar esneklik var hepsi tartışma konusu ve ileride teamül ile oluşacak kurallar. Beklemenizde fayda olduğunu görüyorum

Disiplin cezaları ile karşılaşmamanız adına

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi