Editörler : crops35
30 Temmuz 2022 22:37   

4 yıllık bölümden henüz mezun olmadım önlisans kpss'ye girip atanabilir miyim?

Diplomamı ekimin sonuna doğru alıcam. Henüz mezun sayılmam son bir stajım kaldı. önlisans sınavına girebilir miyim ve puanımı aldıktan sonra bu puanı kullanabilir miyim?

Ayrı bir sorum daha var,

Ben elektrik-elektronik müh okuyorum ve mühendis ünvanı ile devlete girebileceğimi düşünmüyorum. eğer yukarıdaki soruya cevap evet ise, aldığım bu puan ile teknisyen kadrosuna girebilir miyim? Anadolu lisesi mezunuyum onu da belirteyim.

Evet bayağı zor bir soru farkındayım umarım yetkili abilere ablalara denk geliriz. :)

30 Temmuz 2022 22:42

Destekpersoneli
Aday Memur
İki yıllık teknik bölüm okuyunca tekniker oluyorsunuz.Teknisyen meslek lisesi mezunlarıdır.Ayrıca önlisans sınavına girebilirsiniz.Lisans mezuniyetiniz olmadığından dolayı.
30 Temmuz 2022 23:01

clkhkn33
Aday Memur
İki yıllık teknik bölüm okuyunca tekniker oluyorsunuz.Teknisyen meslek lisesi mezunlarıdır.Ayrıca önlisans sınavına girebilirsiniz.Lisans mezuniyetiniz olmadığından dolayı.
Destekpersoneli, 2 ay önce - Alıntıya git

hocam dediklerinizi ben de biliyorum da benim soruma cevap olmadı pek :( mühendis ünvanı ile teknisyen kadrosuna girebilir miyim peki sınava girdikten sonra?

30 Temmuz 2022 23:20

hsnd
Müsteşar

hocam dediklerinizi ben de biliyorum da benim soruma cevap olmadı pek :( mühendis ünvanı ile teknisyen kadrosuna girebilir miyim peki sınava girdikten sonra?

clkhkn33, 2 ay önce - Alıntıya git
Hayır.
30 Temmuz 2022 23:25

clkhkn33
Aday Memur
Hayır.
hsnd, 2 ay önce - Alıntıya git

peki kpss lisans sınavına girersem teknisyen kadrosuna girebilir miyim mühendis olsam bile? onun için de ayrı bir konu açtım da yazan olmadı oraya.

30 Temmuz 2022 23:26

clkhkn33
Aday Memur

peki kpss lisans sınavına girersem teknisyen kadrosuna girebilir miyim mühendis olsam bile? onun için de ayrı bir konu açtım da yazan olmadı oraya.

clkhkn33, 2 ay önce - Alıntıya git

siz yazmışsınız şimdi gördüm tşkler

31 Temmuz 2022 00:03

ysgreys
Aday Memur
Önlisans sınavına gir iyi bir puan alırsan 4 yıllıgı bitirme önce atan sonra seneye 4 yıllık diplomanı alırsın. Normalde dört yıllık bitince ön lisansa giremiyorsun atama sürecinde de problem çıkabilir sen dedigimi yap ben de böyle yaptım :)
05 Ağustos 2022 23:15

Habmekelomüh
Aday Memur

Anadolu Lisesi puanıyla anca hizmetli olursun şoför olursun, teknisyen olman için Meslek Lisesi mezunu olmam gerekli. Ön lisans mezunu da değilsen Teknikerde olamazsın. Tek çaren okulun bitince EEM den Mühendislik kadrosuna atanmaya çalışmak yada özel sektör?

Toplam 7 mesaj