Editörler : ÇOTANAK
01 Ağustos 2022 11:26   

Memur ve işçi arasındaki çizgi

Merhaba arkadaşlar 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi teknikerim, 4857 sayılı sürekli işçi kanununa tabi tekniker ile aramızdaki fark nedir? Banabeden işi yaptırabilirler mi? Cevaplarınızı bekliyorum.

01 Ağustos 2022 11:29

makineteknikeriniz
Aday Memur

Ayrıca birimde mühendis amir olabilir mi? Mühendisamirse bende teknisyenin yada işçinin amirimiyim öğrenebilirmiyim?

01 Ağustos 2022 15:23

makineteknikeriniz
Aday Memur

Güncel +

04 Ağustos 2022 00:09

balarest
Genel Müdür
Hayir
06 Ağustos 2022 22:13

makineteknikeriniz
Aday Memur

Güncel

08 Ağustos 2022 21:12

michaelowen
Aday Memur

Güncel

makineteknikeriniz, 2 ay önce - Alıntıya git
4857ye tabi Tekniker diye bir şey yok.Daimi işçi vardır kamuda.Tekniker, teknisyen kadrosu sadece memurda vardir. Verilen her işi uygun olmasa bile 3 günlük eğitim aldırarak yaptırılabilir daimi işçiye. Teknisyen tekniker 4857ye tabi daimi işçinin amiridir zaten.
23 Ağustos 2022 08:50

*MİNAS*
Şef

Bir hastane görevlisinin diğer bir hastane görevlisine amir olabilmesi için verilmiş bir görevi olması gerekir yada unvanlı bir kadroda olması gerekir. her önüne gelen amirlik taslamaya çalışıyor sen teknikersin diğeride teknik hizmetlerde işçi ise ve sana verilen birim sorumluluğu gibi özel bir görev tanımın yoksa yada mühendis gibi ünvanlı bir kadroda çalışmıyorsan kimsenin amiri olamazsınız.

23 Ağustos 2022 08:51

*MİNAS*
Şef

beden işçisi diye geçen ifade farklı bir bölüm ancak beden işinden kastınız arıza tamiri ise o zaten sizin göreviniz ve her teknik personel tabiki yapmak zorunda

23 Ağustos 2022 09:23

makineteknikeriniz
Aday Memur

Söylemleriniz o kadar komik ve sağlık bakanlığıyla okadar bağdaşıyor ki sanıyorum işçisiniz.. memur herhalükarda işçinin amiridir, imza yetkisi olan memurdur. Memur alımı KPSS puanlı yapılır kurayla alınmaz. Sağlık bakanlığı tam bahsettiğiniz gibi bu arada.. teknisyensin işçi sayılırsın teknikersin işçi sayılırsın ama mühendis olunca duuuur.. tekniker teknisyenden2 yıl fazla okumuş mühendis teknikerden 2 yıl fazla okumuş neden mühendislik bu kadar rağbet görüyoranlamış değilim. Ayrıca başka kurumlar bu şekilde değil bu sebeple teknik memuru tutamıyor sağlık bakanlığı. Bu arada beden işinden kastım fiilen çalışmaktır. Teknik hizmet tazminatı vermediğiniz bir teknik memuru büro memuru yaparsınız sahaya dönemezsiniz bu sebeple teknik memurlar görev tanımını yapmamış sağlık bakanlığı çok amaçlı iş yaptırmak için.

Toplam 8 mesaj