Editörler : ÇOTANAK
01 Ağustos 2022 16:26   


tayinile ilgili

sorusturma geçirdikten sonra başka bir ile hizmet gereği ve kamu yararı adı altında tayinim çıktı. sonra devlet memurlugundan çıkarıldım .mahkemeyi kazanıp görevime geri döndüm ve aktif olarak çalışmaktayım.sorum şu sorusturma açılan ile tayin olabilir miyim kendi memleketime dönebilir miyim bu arada mahkemem ceza davasın dewam etmekte.

02 Ağustos 2022 22:39

can.can
Aday Memur

Kimsenin bilgisi yok mu.yol gösteren yardımcı olabilir misin

05 Ağustos 2022 08:49

Yol Gösteren
Daire Başkanı

Kimsenin bilgisi yok mu.yol gösteren yardımcı olabilir misin


can.can, 2 ay önce - Alıntıya git

Soruşturma açılan ile tayin olabilmen için Atama tebliği yapıldıktan sonra 60 gün içinde dava açman gerekiyordu, Atamanın iptalini talep edecektin.. Büyük ihtimalle süreyi geçirdiğinden Süre red kararı verilir... Soruşturma geçirdiğin ile başka türlü tayin olamazsın... Diğer sorunun cevabı ise.. Hangi kurumda olduğunu bilmediğimden kendi memleketine atama talebini kabul ederler mi? bağlı olduğun kurumun atama yönetmeliğine bakmak lazım..

KAL SAĞLICAKLA

10 Ağustos 2022 12:19

can.can
Aday Memur

içişleri bakanlığı düz memur

11 Ağustos 2022 08:26

vatansever.33
Memur

bence göreve geri döndüyseniz. iyuk 11 e göre söz konusu memurluktan çıkarılma cezası kalktığı için idari teklif olan görev yeri değişikliği de o denli kalkar diye düşünmekteyim.

dediğim gibi iyuk 11 (olması lazım :) ) e göre işlemin eski haline getirilmesi için idareye başvurun. gelen cevaba ya da 60 günlük süre sonrasında dava açınız derim.

Toplam 4 mesaj