Editörler : E.Kayı Han
04 Ağustos 2022 18:14

obrigado
Aday Memur

Ben şahsen Türk Büro-Sen üyesiyim, bu görüşmeden güzel bir şey çıkmazsa ve bunu da idare mahkemesine götürmezse istifa edicem sendikadan, Büro Memur-Sen yetkili falan derse de ee zaten onlar yetkili sizde durmanın da bir manası yok diyerek kesinlikle Adalet-Sen'e geçicem. Şu süreçte sendikaların çırpınması, sesini çıkartması gerekiyor ama biri dernekleri gezip paylaşıyor, diğeri de milletvekillerini gezip paylaşıyor, biz de burada birbirimizi yiyiyoruz..

orkunoko, 2 hafta önce - Alıntıya git

hala demiş ki malumsen onu yapmazsa bunu yapıcam, bunu yapmazsa onu yapacam. kardeşim adliye personelinin hakkını arayabilecek tek bir sendika vardır. O da Adaletsen'dir. malumsen herkesin hakkını aramanın peşine düşmüş adliyedekilerden bihaberdir. Adaletsen'in yetkiyi alması için ve hakkımızı daha kolay arayabilmemiz için bir an önce malumsenden ayrılmak gereklidir.

ÇOK BASİT, GEÇMEK İSTEDİĞİNİZ SENDİKAYA söylediğinizde hemen formu doldurup ayrılışınızı diğer sendikadan yapıyorlar. Korkmayın

04 Ağustos 2022 23:18

Serengeti Aslanı
Şube Müdürü

Nerde memur sen varsa orda memur satışta demektir. Hiçbir sendikaya üye değilim buna rağmen benim adıma promosyon ve maaş zammısözleşmelerine katılmalarını doğru bulmuyorum. Sendikaya üye olan kadar belki daha da fazlası üye olmayan memur var. Sendikacılık memurun sırtından geçimini sağlayan sülük gibidir. Memura da bir hayrı yoktur zararı vardır.

04 Ağustos 2022 23:27

Serengeti Aslanı
Şube Müdürü

Sonra memur niye emekli gibi maaşını istediği bankadan alamıyor, istediği bankaya maaşını taşıyamıyor. Bu çağda böyle ilkel bir mecburiyet niye memurlara dayatılıyor. Emekliler Akbank?ın önünde haftalardır kuyruk oldu. Onlara görefahiş promosyon veriyor diye. Biz de Vakıfbanın % 10 + 341 lirasına şükredeceğiz. Memurun sırtından promosyonda bile menfaat elde edenler var. Bu şaibeleri ortadan kaldırmak için memurlar emekliler gibi banka konusunda serbest bırakılmalı. Bunu sağlayabilen kudrettekine sendika derim ben.

04 Ağustos 2022 23:31

isletmeci006
Aday Memur

memur sen'e üye olmak hükümete oy vermek demek değildir. üye olanlar bunu iyi bilsin. hakkımızı kim arıyorsa o sendikaya üye olmak zorundayız

34poseidon, 2 hafta önce - Alıntıya git
Memur-sen üye olmak tam da hükümetin verdiği herşeyi kabul etmek demektir. Oy konusuna gelince birgün hükümet değiştiğinde bu sendika üyelerinin en az % 80 biz zaten memur-seni desteklemiyorduk açıklamasını yapacaktır. Bekleyin görürsünüz.
05 Ağustos 2022 00:16

Üye0404
Aday Memur

Şöyle bir yazı okudum;

Birçok kurumda banka promosyon ihaleleri ile ilgili tutarlar telaffuz edilmekte, az bulunan tutarlar ile ilgili olarak kurum ihale yetkilileri ve/veya ihale komisyonunca ihalelere dahil edilerek müdahil olan sendikalar eleştirilmektedir.

Sendikalar aslında ihalenin şeffaf yapıldığına şahit olması ve hatta nezaket icabı davetlidirler. Kesinlikle icracı bir rolleri yoktur.

Bankaların verdiği yüksek promosyona sahip çıkan sendikalar da aslında kendilerine prim yapma peşinde koşarlar. Dediğimiz gibi herhangi bir resmi rolleri yoktur, işçi ve memurların temsiliyetleri açısından usûlen masada bulunurlar.

Banka promosyonlarının tutarlarının belirlenmesi rasyonel donelere dayanır:

1) Promosyon alacak personel toplam sayısı

2) Personel ortalama maaş seviyesi

3) Bankacılık faiz oranları (bankalar ihale şartnamesine göre kurumların gönderdiği ücretleri günlük/gecelik repo yaparak para kazanırlar, promosyon ödemelerini de elde edeceklerini planladıkları bu gelirlerden dağıtırlar.)

4) Promosyon süresi

Faiz oranlarının nisbeten yüksek olması ve mevcut ücret/maaş düzeylerinin enflasyona bağlı yükselmesi promosyonlarda büyük oranda artışa sebep olmuştur.

Çok fazla personeli olan kurumlarda bankaya yatacak para çoktur ama promosyon alacak kisi sayısı da çoktur. O sebeple kalabalık kurumlar için bu durum her zaman avantaj olmayabilir.

Ortalama maaş seviyeleri ile anlaşmanın kaç yıl/tutar olduğuda promosyon ödemeleri için de en önemli etkenlerdendir.

Tüm bu verilerin birleşiminden elde edilen optimum bir tutar, bankanın yıllık promosyon bütçesine, pazardaki reklamasyon ihtiyacına göre şekillenir.

05 Ağustos 2022 00:33

Garavel55
Aday Memur

Şöyle bir yazı okudum;

Birçok kurumda banka promosyon ihaleleri ile ilgili tutarlar telaffuz edilmekte, az bulunan tutarlar ile ilgili olarak kurum ihale yetkilileri ve/veya ihale komisyonunca ihalelere dahil edilerek müdahil olan sendikalar eleştirilmektedir.

Sendikalar aslında ihalenin şeffaf yapıldığına şahit olması ve hatta nezaket icabı davetlidirler. Kesinlikle icracı bir rolleri yoktur.

Bankaların verdiği yüksek promosyona sahip çıkan sendikalar da aslında kendilerine prim yapma peşinde koşarlar. Dediğimiz gibi herhangi bir resmi rolleri yoktur, işçi ve memurların temsiliyetleri açısından usûlen masada bulunurlar.

Banka promosyonlarının tutarlarının belirlenmesi rasyonel donelere dayanır:

1) Promosyon alacak personel toplam sayısı

2) Personel ortalama maaş seviyesi

3) Bankacılık faiz oranları (bankalar ihale şartnamesine göre kurumların gönderdiği ücretleri günlük/gecelik repo yaparak para kazanırlar, promosyon ödemelerini de elde edeceklerini planladıkları bu gelirlerden dağıtırlar.)

4) Promosyon süresi

Faiz oranlarının nisbeten yüksek olması ve mevcut ücret/maaş düzeylerinin enflasyona bağlı yükselmesi promosyonlarda büyük oranda artışa sebep olmuştur.

Çok fazla personeli olan kurumlarda bankaya yatacak para çoktur ama promosyon alacak kisi sayısı da çoktur. O sebeple kalabalık kurumlar için bu durum her zaman avantaj olmayabilir.

Ortalama maaş seviyeleri ile anlaşmanın kaç yıl/tutar olduğuda promosyon ödemeleri için de en önemli etkenlerdendir.

Tüm bu verilerin birleşiminden elde edilen optimum bir tutar, bankanın yıllık promosyon bütçesine, pazardaki reklamasyon ihtiyacına göre şekillenir.

Üye0404, 1 hafta önce - Alıntıya git
Buna göreyse eğer 180 bin ğersonelin prtalama maaşı 10 bin farzet 2 gğnlük repo faizi 1.8 milyar tl oluyo kişi başı 20 bin promosyon verseler 2 ayda repo faizinden bunu çıkarmış oluyor banka
05 Ağustos 2022 06:58

romayı yakan adam
Genel Müdür
Sendikacılık hakkındaki düşünceler ancak bu kadar güzel ifade edilebilirdi . Bu arada Türkçenin imla kurallarına riayet ve titizliğiniz de çok güzel ancak "hiçbir" bitişik yazılır. Bu nazik uyarıyı yapmak istedim. ( Yazının ilk kelimesi ve ilk paragrafın sonları)
05 Ağustos 2022 08:33

asd674
Şef
Malumsen diğersen öbürüsen tarafgirlik gerçeklere karşı kör ediyor insanları. Promosyon ödemesi düne kadar memura değil kuruma yapılırdı. Memurun haberi dahi olmazdı. Anti-sendikacılar bu hakkı kullanmamalı bence, onların promosyonları kuruma ödenmeye devam etmeli.
05 Ağustos 2022 20:00

yetikhakkı
Aday Memur

Onu bunu bilmem.bir kişi memursene üye ise ondan uzak duracaksın.memur sene üye olmak akılla mantıkla izah edilebilir mi.

05 Ağustos 2022 20:59

System20
Şube Müdürü
https://www.adalet.gen.tr/adalet-bakanligi-banka-promosyon-ihalesi-15-agustosta-yapilacak.html
05 Ağustos 2022 22:28

ilahiadalet
Şef

Niye istifa etsin sendikadan daha müdür olacak

06 Ağustos 2022 01:58

Gazi2049

Yarın bir gün iktidar değiştiğinde yeni gelecek olanlar bugünkü sendika başkanlarına kamyonculuk bile yaptırmazlar bu ülkede.Herkes ona göre hareket etsin.Bu milletin zekasıyla alay etmekten vazgeçsinler artık.

İkmserhat, 2 hafta önce - Alıntıya git
Çok doğru
06 Ağustos 2022 08:22

checkvizor
Memur

Ben de hiçbir sendikaya üye olmadım. Bu kafalara sahip insanların olduğu yerde de olmam hiçbir zaman.Promosyon işinde de yine en az bizim bakanlığa verilir diye tahmn ediyorum.

06 Ağustos 2022 14:41

katibim yatıyorum
Aday Memur

ben adaletsene girdim adliyeci oldugum icin. asıl amac da 700tl sus payı baska bi sey degil

06 Ağustos 2022 16:10

delocan
Aday Memur

ben adaletsene girdim adliyeci oldugum icin. asıl amac da 700tl sus payı baska bi sey degil

katibim yatıyorum, 1 hafta önce - Alıntıya git
Aynen bende yoksa adalet senin bişeye yaradığı yok benim yerimi değiştirdiler gittim hakkımı savunamazmsınız dedim yok dedi bizim elimizden bişey gelmez komisyonun takdiri ama kendi etrafındakiler de en güzel yerde ne hikmetse
Toplam 35 mesaj