Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Ağustos 2022 23:34

Hızlandırılmış Müteahhitlik Kursu - Artık kendi evinizi, apatmanınızı yapabileceksiniz.

Arkadaşlar çok cazip fiyatlarla yeni bir kurs fikrim var.

Müteahhitlik kursu.

MEB Onaylı Sertifika. EU onaylı, uluslararası geçerli diploma.

Eğitim ve diploma 1 ay içinde bitecek.

İnşaat Meslek Liseleri de projeye dahil olacak. Artık Meslek Liseleri daire yapıp satacak.

Çevrenizde ilkokul mezunu göbekli kıroların nasıl 1,5 milyon TL'ye daire satıp, mercedes, bmw ile dolaştığını görmüşsünüzdür. Bu evleri kime satıyorlar? Sana, bana. Banka kredisi ile biz de 15 yıl boyunca ödemeye çalışıyoruz. Artık buna bir son verme vakti geldi.

--

Müfredat:

-Arsa, tapu, ruhsat, inşaata başlama süreci.

-Kalıpçı, betoncu ile anlaşma.

-Dermirci ustası.

-Hazır beton temin süreci

-Elektrik planı ve tesisatçı ile yapılacak işlemler

-Isı yalıtımı ve ısı tesisatı.

-Su ve kanalizasyon sistemi.

-Sıva ve badana işlemleri.

-Mermer, fayans, mutfak, banyo ve zemin döşeme işlemleri

-Kapı ve pencereler için uygun seçeneklerin saptanması

-Eve giriş için genel temizlik.

-Huzurla yuvanıza girme.

---

Evet, tüm bu süreçleri içeren 1 aylık hızlandırılmış kurs ve uluslararası geçerli EU onaylı sertifika. Uygulamalı eğitimler olacak. Mevcut inşaatlardaki süreci yerinde görme gezileri.

-İskele, vinç, kalıp vb. belirli malzemeleri çok ucuza kiralayabileceğiniz bir sistem de olacak.

-Unutmayın!.. Müteahhit eline çekici, keseri alıp inşaatta çalışmıyor. Sadece ustaları sevk ve organize ediyor. Siz de bunları öğreneceksiniz. Gerekli danışmanlık ve finans konusunda da çözümlerimiz olacak.

-Ve eğitimi tamamlayanlar, tek başına veya birkaç kişi ile bir araya gelip müstakil ev, apartman hatta gökdelen yapabilecek.

Lütfen şunu aklınızdan çıkarmayın.!

Siz o göbekli ilkokul mezunu kırodan çok daha iyisini yapabilirsiniz.

Kuzey2259
Şef
04 Ağustos 2022 23:58

Üşenmemiş yazmış, ilkokul mezunu göbekli kıro dediğin adam risk alıyor, dünyanın en garantici meslek grubu öğretmenlere mi yazdın bunları, Ali Ağaoğlu sen misin:)

otomobil-savaslari
Şube Müdürü
05 Ağustos 2022 00:07

Dikkatli okursanız bizim "Müteahhitlik Kursu" projemiz risk içermiyor. Kendi evini yapacak olanların da alacağı bir risk yok. O nedenle "risk alma" diye bir sorun uydurup, projemizi kötülemeyin. Ayrıca risk olsa bile, ne yani, ilkokul mezunu göbekli kıro kadar risk alamayacak mı öğretmenler? Daha fazlasını alır ve alıyor...

Kuzey2259, 2 yıl önce

Üşenmemiş yazmış, ilkokul mezunu göbekli kıro dediğin adam risk alıyor, dünyanın en garantici meslek grubu öğretmenlere mi yazdın bunları, Ali Ağaoğlu sen misin:)

erdem.k88
Genel Müdür
05 Ağustos 2022 00:29

Öğretmen , aynı zamanda inşaat mühendisi ve ailesinde bir çok inşaat işi , müteahhitlikle uğraşanların olduğu biri olarak yazıyorum. Hızlandırılmış o bahsettiğin 1 aylık kursla belediyeden ruhsat işlerini bile halledemezsin. O kadar zor bir sektörki işin içinden gelmiyorsan seni yerler ciddi anlamda yerler. Paranı da yerler , ömrünü de yerler , vaktini de yerler, sabrınıda yerler, güvenini de her şeyini yerler. Ciddi sermayen , bilgi birikimin , çevren , ticari zekan, cesaretin , sağlam ekiplerin olacak. Ağzın laf yapacak , ustaları çalıştırmak , onları organize etmek, malzemenin iyisini ucuza almak , ustanın iyisini ucuza bağlamak, Fuzuli para harcamamak o kadar zorki işin içinden gelmiyorsan çok ama çok Fazla kandırılacak , dolandırılacaksın. Paranla iş yaptıramayacaksın, İnşaatın her metrekaresinde önründen ömür gidecek. Ha müteahhitlik yapan öğretmen yok mu var ama memur adam ayın 15 inde maaşım yatsın yeter kafasında olduğu için %90ı beceremez varını yoğunu batırır , işi eline yüzüne bulaştırır iflas bayrağını çeker. Geriye kalan %10 luk kısım zaten hangi işe girişse üstesinden gelir. Aman ha kulaktan dolma bilgilerle birikiminizi , elinizdekini avucunuzdakini müteahhit olacağım deyip heba etmeyin. Çok meraklıysanız bu işe arsa alın her fırsatta , birini kat karşılığı müteahhite verirsiniz , izler , süreci takip eder , kendinizi tartarsınız. Bende bu işi yapabilir miyim acaba diye , gözünüz kesiyorsa diğer arsaları siz yaparsınız artık. Yok yapmasanızda arsa da ciddi anlamda karlı bir yatırım aracıdır.
Kuzey2259, 2 yıl önce

Alper884
Yasaklı
05 Ağustos 2022 00:29

Abi mütaahhitler inşaat mühendisleri uzak dursun bu forumdan.Çok kötü ucarim daha devamını getirmiyim.Hadi yallah.Size ben elimde olsa.....

Alper884
Yasaklı
05 Ağustos 2022 00:30

Yallaah

Kuzey2259
Şef
05 Ağustos 2022 00:38

Yaw Alper müteahhitin inş. mühendisinin ne işi olur bu forumda, sıkılırlar zaten bizim muhabbetimizden, adamlar son model araçlarıyla boğazdadırlar şimdi

Alper884, 2 yıl önce

Abi mütaahhitler inşaat mühendisleri uzak dursun bu forumdan.Çok kötü ucarim daha devamını getirmiyim.Hadi yallah.Size ben elimde olsa.....

Alper884
Yasaklı
05 Ağustos 2022 00:40

Ben onları o boğazın....

melcea
Genel Müdür
05 Ağustos 2022 00:43

Biz bunlarin hepsini yaptik, kursa mursa gitmedik. Muteahhit olmusuz bak, haberimiz yok. Ben bedava bilgi paylasirim, uygun fiyata da gerek yok. :))

Alper884
Yasaklı
05 Ağustos 2022 00:48

Editörler bu başlığı da silin,başlığı açanı da ışınlayın gitsin

otomobil-savaslari
Şube Müdürü
05 Ağustos 2022 00:49

Öncelikle bu konudaki görüşlerinizi uzun uzun bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok değerli.

Bizim verilecek eğitimdeki hedefimiz de tüm bu süreçleri kolayca atlatabilme üzerine. Müfredatımızı ona göre oluşturduk.

-Belediyede işler nasıl hallolur?

-Usta ile nasıl iletişim kurulur?

-Ödemeler nasıl planlanır?

-İş organizasyonu.

-İş Yönetimi.

Sonuçta sıfırdan başlanarak bir eğitim verilecek. 1 ay ama yoğun tempolu bir eğitim.

Verilen her eğitimim sahda uygulaması elbette % 100 aynı olamaz. Eğitim alanlar arsından büyük çoğunluğunun başarılı olacağını tahmin ediyoruz.

Böylece o göbekli ilkokul mezunu kıroların vesayeti yıkılacak.

erdem.k88, 2 yıl önce
Öğretmen , aynı zamanda inşaat mühendisi ve ailesinde bir çok inşaat işi , müteahhitlikle uğraşanların olduğu biri olarak yazıyorum. Hızlandırılmış o bahsettiğin 1 aylık kursla belediyeden ruhsat işlerini bile halledemezsin. O kadar zor bir sektörki işin içinden gelmiyorsan seni yerler ciddi anlamda yerler. Paranı da yerler , ömrünü de yerler , vaktini de yerler, sabrınıda yerler, güvenini de her şeyini yerler. Ciddi sermayen , bilgi birikimin , çevren , ticari zekan, cesaretin , sağlam ekiplerin olacak. Ağzın laf yapacak , ustaları çalıştırmak , onları organize etmek, malzemenin iyisini ucuza almak , ustanın iyisini ucuza bağlamak, Fuzuli para harcamamak o kadar zorki işin içinden gelmiyorsan çok ama çok Fazla kandırılacak , dolandırılacaksın. Paranla iş yaptıramayacaksın, İnşaatın her metrekaresinde önründen ömür gidecek. Ha müteahhitlik yapan öğretmen yok mu var ama memur adam ayın 15 inde maaşım yatsın yeter kafasında olduğu için %90ı beceremez varını yoğunu batırır , işi eline yüzüne bulaştırır iflas bayrağını çeker. Geriye kalan %10 luk kısım zaten hangi işe girişse üstesinden gelir. Aman ha kulaktan dolma bilgilerle birikiminizi , elinizdekini avucunuzdakini müteahhit olacağım deyip heba etmeyin. Çok meraklıysanız bu işe arsa alın her fırsatta , birini kat karşılığı müteahhite verirsiniz , izler , süreci takip eder , kendinizi tartarsınız. Bende bu işi yapabilir miyim acaba diye , gözünüz kesiyorsa diğer arsaları siz yaparsınız artık. Yok yapmasanızda arsa da ciddi anlamda karlı bir yatırım aracıdır.

Alper884
Yasaklı
05 Ağustos 2022 00:59

Günahiniza kimseyi davet etmeyin.Kim böyle bir kursu özenip giderse günahımı çeksin. Ben onları tek başlarına yanarken izlemek istiyorum

melcea
Genel Müdür
05 Ağustos 2022 01:04

Her gece bu saatlerde bir sey oluyor, cok yaratici konular aciliyor. Vardir bir hikmeti herhalde :))

erdem.k88
Genel Müdür
05 Ağustos 2022 01:05

- Sürecinizi biraz daha hızlandırayım dilim döndüğünce hocam. - Belediye işlerini siz değil mühendislik -mimarlık ofisi halleder sizden sadece para kısmı çıkar , zaten koşturmaktan yorulur lanet olsun keşke parasını verseydim de başkaları yapsaydı dersiniz. Mimari proje , statik proje vs ruhsat izin işlerini ofis halleder siz sadece anlaşmanıza göre mimara - mühendise paranızı ödersiniz. - usta ile iletişim en önemlisi iş onlarda bitiyor. Çok samimi olmayacaksın enseye şaplak . parmak , işçi patron durumu olacak ama herşeyi ben bilirim, benim dediğim kesin doğrudur , parasını veriyorum her dediğimi yapacak modunda olursan trilyon döksen ortalığa iş yaptıramazsın, öyle bir yerde seni yarı yolda bırakır yüz üstü bırakırlar ki sittin sene toparlanamazsın hocam. İşçi kesimini mutlu edeceksin, gazlayacaksın , alın teri kurumadan parasını vereceksin işini yaptıracaksın. Kendi ekibini kurana kadar piyasadaki müteahhitlerden, yapı sektöründe ki firmalardan da yardım alarak gerekirse piyasadan daha fazla para ödeyip iyi ustalar ayarlayacaksın. - ödemeler konusunda hiç bir zaman iş bitmeden paranın tamamını vermeyeceksin. İş bitimine en azından ödemenin %50 si kalmalı. Bu ustalara da firmalara da öyle , malzeme konusunda peşin para ile ne kadar önceden alıp stoklarsan o kadar kardır senin için zira dolara endeksli olduğu için çoğu şey bugün aldığın fiyata yarın alamazsın. İşe başlarken %20-25 verirsin, iş sırasında %25 geri kalanını iş bitiminde diye anlaşmalısın , rakamları kendin ayarlarsın ama kesinlikle çoğunluğu iş bitimine bırakmalısın aksi durumda iş bitmez. - iş organizasyonu kısmını en azından müstakil bir ev ya da bir apartman , site vs baştan sona birinin yanında süreci iş bitimine kadar takip edersen neyi hangi sırayla yapman gerektiğini daha iyi anlarsın hocam.
otomobil-savaslari, 2 yıl önce

Öncelikle bu konudaki görüşlerinizi uzun uzun bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok değerli.

Bizim verilecek eğitimdeki hedefimiz de tüm bu süreçleri kolayca atlatabilme üzerine. Müfredatımızı ona göre oluşturduk.

-Belediyede işler nasıl hallolur?

-Usta ile nasıl iletişim kurulur?

-Ödemeler nasıl planlanır?

-İş organizasyonu.

-İş Yönetimi.

Sonuçta sıfırdan başlanarak bir eğitim verilecek. 1 ay ama yoğun tempolu bir eğitim.

Verilen her eğitimim sahda uygulaması elbette % 100 aynı olamaz. Eğitim alanlar arsından büyük çoğunluğunun başarılı olacağını tahmin ediyoruz.

Böylece o göbekli ilkokul mezunu kıroların vesayeti yıkılacak.

Alper884
Yasaklı
05 Ağustos 2022 01:10

Allah'ım hâlâ devam ediyor.Ben mi uyarayım editorleri siz mi uyarırsınız

erdem.k88
Genel Müdür
05 Ağustos 2022 01:16

Hanzoo gelse de sustursa seni :) başlığı beğenmediysen yazma gitsin be Alper hocam. Belki cidden müteahhitliği düşünen birileri varsa daha yolun başında gerçeklerin bir kısmını duyup görme imkanı olur da vaz geçer parasını heba etmez.
Alper884, 2 yıl önce

Allah'ım hâlâ devam ediyor.Ben mi uyarayım editorleri siz mi uyarırsınız

Alper884
Yasaklı
05 Ağustos 2022 01:27

Yön aynı da duruş farklı.Onları vazgecirebilmek için senin yazdıkların mı benimki mi daha etkili olur acabına.Hâlâ sürdürene lafim.Bu konunun kesilmesini istiyorum o kadar.Ben bu işi yapanlara, yapmaları için teşvik edenlere de !!!ekmek yedirtmem!!!

erdem.k88
Genel Müdür
05 Ağustos 2022 01:44

Dışardan göründüğü gibi toz pembe değil az da olsa içeriğini bilsinler vaz geçerler zaten. Çoğu kişi hala şu dönemde bile müteahhitliği kolay sanıyor , okulumda ki , çevremde ki arkadaşlar bile hemen hocam 3er 5 er koyalım başlayalım bi yerden diyorlar , kooperatif gibi yaparız vs vs hemen 3-5 kuruş para ile müteahhit olup direk altlarına son model arabalar , 2şer 3 er daireler alacaklarını sanıyorlar. ( yarınımızın bile ekonomik olarak nasıl olacağını kestiremediğimiz bu ortamda batmak çok çok kolay ) Şu ekonomik ortamda işi bilmeyip yeni başlayacak biri , çok ciddi ekonomik birikimi yoksa iddaa ediyorum 6 ayı doldurmaz bütün parasını bitirir , üstüne piyasaya bir sürü borçlanır,ailesiyle huzursuzluk Yaşar , çektiği stres sıkıntı da yanına kar kalır. Paralarını değerlendirip daha çok para kazanmak isteyen , arsa alsın , ev alsın , araba alsın ama en azından ekonomi düzelmeyene kadar müteahhitliğe bulaşmasın.
Alper884, 2 yıl önce

Yön aynı da duruş farklı.Onları vazgecirebilmek için senin yazdıkların mı benimki mi daha etkili olur acabına.Hâlâ sürdürene lafim.Bu konunun kesilmesini istiyorum o kadar.Ben bu işi yapanlara, yapmaları için teşvik edenlere de !!!ekmek yedirtmem!!!

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
05 Ağustos 2022 09:04

Her şey kağıt üzerinde yazıldığı gibi olmuyor. İmar izni almak için belediyeleri unutmamak lazım.

Kagiş
Müsteşar
05 Ağustos 2022 09:23

Bu fikrinizi Tübitak'la paylaşın! Size yılın en parlak fikri ödülünü verebilirler!! Yaa başka işiniz mi yok sizin Allah aşkına, kim uğraşacak demirle, çimentoyla, ustayla... vs ile))) Sektör buna izin verir mi? Para baronları böcek gibi ezerler bizi! Topuklarımıza sıkarlar sonra millete rezil oluruz ki sorma gitsin!))))

hanzzooo
Yasaklı
05 Ağustos 2022 12:22

Alper amelelik günlerini hatırladı heralde müteahhitlere o yüzden kızgın yavrucak. Buna çok çimento kardırmışlar herhal.

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi