Editörler : supporters.
06 Ağustos 2022 12:14

Sözleşmeli Öğretmenlikten Öğretim Görevliliğine Geçiş Süreci
Merhaba. 2 yıldır MEB'de sözleşmeli öğretmen olarak çalışıyorum. Bir devlet üniversitesinde öğretim görevliliği kazandım. Kadroya henüz geçmediğim için muvafakat yerine istifa etmem gerekecek. Bu süreç nasıl ilerliyor acaba? Deneyimleri olan varsa paylaşabilir mi? Sorularım şunlar: 1. Sürecin hangi aşamasında MEB'den istifa etmeli miyim? 2. Tebligatı ev adresine mi postalıyorlar yoksa telefonla mı arıyorlar? Eğer evde kimse yoksa/başka yerdelerse tebligatın akıbeti ne olur? Tebliğin bana ulaşamama ihtimali var mıdır? 3. Üniversite göreve başlama için daha önce kamudan istifa etmiş olanlar için HİTAP belgesi istediğini yazmış. Fakat HİTAP belgesi kadrolu memurlar için düzenleniyor diye anladım gördüğüm kadarıyla. Ben sözleşmeliden istifa edeceğim için bu belgeyi yine de götürmem gerekir mi? (E-devlette bu belge boş çıkıyor şu an). 4. Sözleşmeli öğretmen olarak kamuda çalıştığım 2 yılı üniversitede kademe olarak saydırabilir miyim? Yardımcı olacak birileri varsa çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi