Editörler : swat3410

Estarabil
Aday Memur
10 Ağustos 2022 20:14

Çok güzel yorumlar okudum. Herkesin kendi şahsi bir sürü fikri var. Malum bu devirde herkes parasını TL de tutmak istemiyor. Onun için kendine göre bir sürü yollar araştırıyor. Kimi hisse kimi fon kimi altın döviz taşınmaz taşınır mal vs. Başka fikirler varsa açığım arkadaşlar. Amaç herkesi bilgilendirip Kar elde etmek

isataşdemir
Aday Memur
10 Ağustos 2022 21:18

Her ay arta kalan parayla kuyumcudan yarim ceyrek vs almali.

ermnk
Memur
11 Ağustos 2022 10:07

1+1 al kiraya ver

policeman123
Memur
11 Ağustos 2022 10:34

Hisse söyleyemem kendin karar vereceksin temettü 25 endeksi var ordan bakabilirsin yatırım sabır işidir nasıl ev alırken arsa alırken hemen satmayı dusunmuyorsan ikide bir girip fjyatina bakmiyorsan bunda da öyle yaparsan herşeyden çok kazanırsın aylık düzenli alım temettuleri de geri yatırma şeklinde biriktireceksin

Giresun 028, 2 yıl önce
Şu temettü veren sağlam hisse söylermisin birde hangi aralıkla veriyor sayğılar
11 Ağustos 2022 12:08

harcamazsan birikir, biriken paraya da altın alırsın değerlenir, başka işler risklidir

ing04
Aday Memur
11 Ağustos 2022 12:13

Krediyle bu dünyada çok zengin olabilirsin olamayadabilirsin dünya malıdır yanabilir batabilir fakat ben ebedi hayatımı da yakmadan bu dünyamı imar edeyim diyorsan benim tavsiyem altın biriktirmeye başlayıp ufak ufak araba yükselterek yatırım yapıp en son arabayı satıp ev alıp sonra aynı taktikle devam etmek. Günümüzde 100-120 bine 98-2001 model bir civic alıp her yıl kenardaki birikimlerle yükseltebilirsiniz

Schillaci
Şube Müdürü
11 Ağustos 2022 12:32

Konut kredisinin haram olmasının sebebi nedir? Konut kredisi faizse, katılım bankalarının faizden daha yüksek kredi oranı uygulamaları helal mi? Faizden daha yüksek alış satış caiz ama enflasyon oranı altındaki kredi haram mı? Bunları bir izah et.

Müslüman müslümana borç verir dedin benden 1 milyon TL para aldın. 10 sene sonra 1 milyon Türk lirası olarak geri ödedin. Benim paramın değer kaybetmesi caiz, ama senin kâra geçmen helal öyle mi? Bu nasıl oluyor kardeş dinen anlatır mısın?

ing04, 2 yıl önce

Krediyle bu dünyada çok zengin olabilirsin olamayadabilirsin dünya malıdır yanabilir batabilir fakat ben ebedi hayatımı da yakmadan bu dünyamı imar edeyim diyorsan benim tavsiyem altın biriktirmeye başlayıp ufak ufak araba yükselterek yatırım yapıp en son arabayı satıp ev alıp sonra aynı taktikle devam etmek. Günümüzde 100-120 bine 98-2001 model bir civic alıp her yıl kenardaki birikimlerle yükseltebilirsiniz

Muallimmeeeeee
Aday Memur
11 Ağustos 2022 12:55

Geçen sene biraz altın satıp sıfır bir araba alabilmiştik. Altın iki buçuk kat aldığımız araba ise üç kattan fazla arttı. Şimdi onu satıp az bir krediyle milyona yakın bir araba aldık. Bence araba bu devirde iyi yatırım oluyor.

Erhan5525
Aday Memur
11 Ağustos 2022 12:59

Kardeşim herşey azla başlar.2000 liran ile fiziki altınını al koy kenara helal paranın bereketi başkadır farklı kapılar açılır buna inan. Ben haramdan uzak durup şenini gibi böyle başlamıştım az oluyor ama bi bakıyorsun karşısına başka fırsat çıkıyor. Şöyle ki; Ufak birikim yapmaya başladığım zamanlar bir akraba bunu duydu. Bana 2014 yılında dedi ki 1 milyon liraya arsa alacağım sen ayda bana verebildiğin kadar para ver onları kenara yazalım arsa satılacağı zaman verdiğin paradan sana düşeni veririm.Ve ben 2014 yılından 2017 yılına kadar her ay 2-3-5 bin ne verebildiysem verdim.2017 yılında toplam 158 bin kira vermişim ve 2017 yılında arsayı 2 milyon 400 bine sattı. Bana 298 bin lira para verdi. Allah razı olsun sonra bi arsa daha aldık falan filan.Kısacası sen helalinden az az biriktir gramını koy kenara bereketini inanırsan göreceksin

miskiab
Aday Memur
11 Ağustos 2022 16:09

katılım bankasının "kâr payı" konusunda hemfikiriz, yok şöyleydi, yok bçyleydi diye bu sistemi anlatsalarda asla kafama yatmıyor, kalbim de mutmain olmuyo, açık ve net!

Schillaci, 2 yıl önce

Konut kredisinin haram olmasının sebebi nedir? Konut kredisi faizse, katılım bankalarının faizden daha yüksek kredi oranı uygulamaları helal mi? Faizden daha yüksek alış satış caiz ama enflasyon oranı altındaki kredi haram mı? Bunları bir izah et.

Müslüman müslümana borç verir dedin benden 1 milyon TL para aldın. 10 sene sonra 1 milyon Türk lirası olarak geri ödedin. Benim paramın değer kaybetmesi caiz, ama senin kâra geçmen helal öyle mi? Bu nasıl oluyor kardeş dinen anlatır mısın?

miskiab
Aday Memur
11 Ağustos 2022 16:18

YAtırım işine girdiğinde yada niyetlenince zaten önüne gelecek ilk konulardan biri "SEPET" tir. :) Yumurta sepeti değil :)

Sepet yapınca içine biraz elma, biraz armut, biraz da ötekilerden koyabiliyorsun. Böylece orta yolu bulmuş oluyorsun. Döviz eklersin, gram eklersin, kaliteli bileşik getiriye (temettü işini araştır derim) dönük hisse eklersin, az da büyüme ve yatırım hissesi eklersin, ohh miss!

Bunların haricinde ayda 1-2 hissenin halka arzı olur, (firmalar borsaya girer, sizi ortak alır, en basit tabiri ile) bunlardan incelemene göre gözünün tuttuklarına girersin 4-5 gün sonra satarsın, arzdan verdikleri hissene göre 300-500 neyse 1 haftada cebe girer. bu da benden trick olsun. Başarılar dilerim.

Estarabil, 2 yıl önce

Çok güzel yorumlar okudum. Herkesin kendi şahsi bir sürü fikri var. Malum bu devirde herkes parasını TL de tutmak istemiyor. Onun için kendine göre bir sürü yollar araştırıyor. Kimi hisse kimi fon kimi altın döviz taşınmaz taşınır mal vs. Başka fikirler varsa açığım arkadaşlar. Amaç herkesi bilgilendirip Kar elde etmek

adalı-polis
Genel Müdür
11 Ağustos 2022 19:14

12 sene sonra emekli oluyorsun. Beste ise 55 bekliyorsun. Fark bu. 30 yaşındaysan 42 de emeklisin

askam06, 2 yıl önce

tam olarak anlamadım 12 yıl ödedikten sonra ne avantajımız oluyor ?

mtlrgl
Aday Memur
11 Ağustos 2022 19:25

nerde bu sistem internette baktım bulamadim
adalı-polis, 2 yıl önce

12 sene sonra emekli oluyorsun. Beste ise 55 bekliyorsun. Fark bu. 30 yaşındaysan 42 de emeklisin

Schillaci
Şube Müdürü
11 Ağustos 2022 22:08

Adanalı devrem şu konuyu anlat güzelce bes yabancı fonlardan daha mı karlı, riski var mı varsa nedir baştan sona sistemi anlat bilgilenelim netten açıklayıcı bilgi bulamadım

adalı-polis, 2 yıl önce

askam06
Aday Memur
12 Ağustos 2022 12:19

dolar bazlı hayat sigortası var mı ? Banka fonlarına yatırım için katılım bankalarına mı gitmek

lazım yoksa normal bankayamı ?

adalı-polis, 2 yıl önce

askam06
Aday Memur
12 Ağustos 2022 12:20

Yabancı fonlar derken ?

Schillaci, 2 yıl önce

Adanalı devrem şu konuyu anlat güzelce bes yabancı fonlardan daha mı karlı, riski var mı varsa nedir baştan sona sistemi anlat bilgilenelim netten açıklayıcı bilgi bulamadım

adalı-polis
Genel Müdür
12 Ağustos 2022 12:35

Aegon yiğit börüler hayat sigortası yazarsanız detaylı bilgiyebulaşabilirsiniz. Ayrıca süre sonunda hayatta kaldığın için 4000 dolar, düzenliğ ödediğin için 3000 dolar da ödül veriyor. Kişiden kişiye değişebilir bu ödül. 12 sene sonra çstersen paranı alabilir yada maaş isteyebilirsin. Maaş istersen eğer paranı oyak değerlendiriyor, her sene temettü vererek ana paraya ekleyip maaşını yükseltiyor.

Ömer Aytaç
Aday Memur
12 Ağustos 2022 13:51

Mümkün mü bu enflasyonda emin evim nasıl mantıklı olabilir her gün ev araba fiyatı artıyor sen öde dur emin evime paramız ölüyor orda mantıklı mı şuan ?
düşersemyanarım, 2 yıl önce

Emin evim e girin en mantıklısı.

Ben 1 ev 1 araç aldım

Ömer Aytaç
Aday Memur
12 Ağustos 2022 13:59

Devrem yiğit börülerin oyak'a eklenmesi gibi bişey söz konusu değil diye biliyorum ama emin misin?
adalı-polis, 2 yıl önce

Aegon yiğit börüler hayat sigortası yazarsanız detaylı bilgiyebulaşabilirsiniz. Ayrıca süre sonunda hayatta kaldığın için 4000 dolar, düzenliğ ödediğin için 3000 dolar da ödül veriyor. Kişiden kişiye değişebilir bu ödül. 12 sene sonra çstersen paranı alabilir yada maaş isteyebilirsin. Maaş istersen eğer paranı oyak değerlendiriyor, her sene temettü vererek ana paraya ekleyip maaşını yükseltiyor.

adalı-polis
Genel Müdür
12 Ağustos 2022 20:47

Şuan anlaşma oyakla. Oyak yönetiyor fonu. Daha sonra değişirşir onu bilemrm devrem. Ama şuan oyak

Ömer Aytaç, 2 yıl önce
Devrem yiğit börülerin oyak'a eklenmesi gibi bişey söz konusu değil diye biliyorum ama emin misin?
Toplam 99 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi