Editörler : cihan27E.Kayı Han
09 Ağustos 2022 01:49   

Eş yardımı

Arkadaşlar eşim özel sektördeki işini 18 temmuz itibariyle sonlandırdı.sgk dan iş çıkışı ile ilgili mesaj geldi fakat , e devlette sigorta hala aktif görünüyor.şimdi ben eş yardımı için başvuruda bulunsam herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım acaba ?

09 Ağustos 2022 23:59

kemanizt9
Aday Memur

Sigorta çıkış belgesini e-devletten çıkarıp dilekçeyle çalıştığın yerin mutemetliğine müracaat ediyorsun. Gerisi onlarda.

11 Ağustos 2022 00:11

kartalizma85
Aday Memur

Teşekkürler

11 Ağustos 2022 15:41

Bibakim
Aday Memur

Bu ay gecse bile gecmise dönük 3 aya kadar hakkinizi alabiliyorsunuz. Evrakinizi aldiginizda eger gec olmussa şu aylara ait geri odenmesi talebini de eklerseniz hemen maasla yatiyor

11 Ağustos 2022 16:17

hsnd
Müsteşar
E devlette SGK işlemleri her ayın 24'ünde güncelleniyor. Siz eşiniz istifa tarihini kbs sisteminden bildirdiğiniz aile yardımı bildirimine yazdıktan sonra onu baz alır maaş birimi işleminizi yaparlar. Benim eşimde de aynı durum olmuştu.
11 Ağustos 2022 16:18

hsnd
Müsteşar

Sigorta çıkış belgesini e-devletten çıkarıp dilekçeyle çalıştığın yerin mutemetliğine müracaat ediyorsun. Gerisi onlarda.

kemanizt9, 2 ay önce - Alıntıya git
Memur yardım bildirimini artık e devletten veriyor. Mutemetliğe gitmeye gerek yok. E devlete girdiğinizde kamu personel aile yardım bildirimi yazın çıkar.
11 Ağustos 2022 20:01

Hfzmn
Aday Memur
E devlette yazan aktif. Çalışıyor anlamında aktif değil.
Toplam 6 mesaj